Co je české, to je hezké! Hledáte tentokrát pro své nejbližší dárek k Vánocům, který potěší, ale zároveň udělá i několikanásobně větší radost naší planetě i českých lokálním tvůrcům? Co tentokrát darovat dárek, který nemusel letět přes půl světa a za jeho výrobou stojí zlaté české ručičky? U lokálních značek najdete kvalitu, tvořivost i styl. Navíc poslední dva pandemické roky byly pro většinu českých značek velice náročné, ale nezastavilo je to v jejich úsilí přinášet nám originální kosmetiku, módu nebo třeba stylové bytové doplňky. Neváhejte se inspirovat! 

Vyrobeno v Česku: 10 originálních dárků pro celou rodinu

Foto: se souhlasem Kvetu

Kvetu

100 % česká a přírodní kosmetika

Kvetu jsou milovníci přírody. A věří, že záleží na tom, jak s ní zacházíme. Podle jejich filozofie by měl každý z nás začít sám u sebe, a proto se značka snaží s pokorou přijímat to, co jim příroda nabízí. Tak vzniklo Kvetu – čistě přírodní péče o tělo, která čerpá z těch nejzákladnějších, nejkvalitnějších a nejověřenějších zdrojů. Značka se vyhýbá zbytečným chemickým procesům, používají ekologické balení a vždy volí šetrnější a udržitelnější cestu, i když je mnohdy složitější a vyžaduje trpělivost. Co tentokrát darovat vašim blízkým bylinný balzám při nachlazení z mentolu, koncentrované směsi esenciálních silic a pečujícího bambuckého másla? Přinese pocit úlevy vašemu tělu i mysli.

Bylinný balzám při nachlazení, Kvetu

Foto: se souhlasem Svíčkuj

Svíčkuj

Poznejte, jak voní příroda

Výtvarnice Kamila a Míša milují přírodu a kreativní tvorbu zároveň. Proto daly hlavy dohromady a založily českou značku Svíčkuj. Každý krok výroby vytvářejí sami od tvorby kreseb, grafickou úpravu, míchání esenciálních olejů, práci s voskem, lepení etiket až po focení hotových výrobků. Pro ně to nejsou svíčky, ale zážitky! A pro vás budou taky. Dárková sada Kdoule a mandle je vymazlená do posledního detailu. Obsahuje sójovou svíčku s vůní Kdoule a mandle, jež voní nevtíravou sladkou a svěží vůní, a 40 ks přírodních dřevěných zápalek ve skleněné lahvičce. 

Dárková sada Kdoule a mandle, Svíčkuj

Foto: se souhlasem Tkalcovna Kubák

Tkalcovna Kubák

Vzdejte hold tradici

Rodinná firma Tkalcovna Kubák Strmilov pracuje s dlouholetou tradicí od roku 1870, kdy firmu založil prapradědeček současného majitele. Od té doby se firma stále předává z otce na syna. Koupíte u nich přikrývky, přehozy, ubrusy nebo dekorační látky, k jejichž výrobě bylo použito 100 % přírodní materiály jako je vlna, bavlna nebo len. Jedinečnost výrobků je nejenom v kvalitě přírodních materiálů, jejich pečlivém ručním zpracování a výrobou na dochovaných původních staveb, ale především v dlouholeté rodinné tradici a lásce. 

Vlněná deka, Tkalcovna Kubák

Foto: se souhlasem Steiner & Kovarik

Steiner & Kovarik

Pražská čokoláda 

Značka vznikla spojením dvou osob, které se vzájemně doplňují. Jsou to Silvie Steinerová, zakladatelka firmy, a Petr Kovařík. Silvie miluje kreativitu a nebojí se výzev. Petr přispěl svým obchodním talentem a pozitivním přístupem. Výsledkem je bohaté portfolio čokoládových výrobků, které si oblíbil třeba i ománský sultán. Kupte jako dárek jejich proslulé mandle v čokoládě, vánoční kornout čokoládových figurek nebo třeba tabulku čokolády s originální příchutí. Garantujeme vám, že tím svoje nejbližší rozhodně potěšíte.

Čokoláda, Steiner & Kovarik

Foto: se souhlasem Pigmentarium

Pigmentarium

Vůně vedené tlukotem srdcí

Pigmentarium je český parfémový dům založený v roce 2018 kreativním duem Tomášem Ricem a Jakubem Hiermannem. Jakub studoval parfumerství v Londýně, kde několik let žil, a když se vrátil do své rodné Prahy, spojili svoje síly a výsledkem byla realizace jejich dlouhodobého snu – komunikace se světem prostřednictvím vůní. Každý jeden jejich parfém je tvůrčí výpovědí jejich myšlenek. Nepodléhají trendům a naleznete v nich jen ty nejkvalitnější esenciální vonné oleje a raw materiály. Díky jejich komplexnosti a vysoké koncentraci pak budete samotnou vůni objevovat několik hodin a možná i dnů. Co tentokrát darovat své drahé polovičce vůni Perfume Sculpture, jež vznikla ve spolupráci s Terezou Štefanovou? Koupíte tak mistrovské dílo do vaší koupelny a originální vůni do vaší sbírky.

Vůně, Pigmentarium Perfume Sculpture

Foto: se souhlasem Jakub Berdych Karpelis

Jakub Berdych Karpelis

S láskou

Velkolepá váza Unnamed Love, kterou vytvořil Jakub Berdych Karpelis, jeden ze zakladatelů studia Qubus, bude bezesporu stěžejním designovým kouskem každé domácnosti a perfektním dárkem. Studio je proslulé vytvářením nekonvenčních designů se skrytou nadsázkou a vtipem. Těžko přehlédnutelná váza Unnamed Love není výjimkou. Slovo “Love” je v dnešní společnosti natolik používané a dvojsmyslné, že pomalu ztrácí svůj původní význam. Právě proto je napsané na váze Unnamed Love se zdánlivou lhostejností. 

Váza, Unnamed Love, Jakub Berdych Karpelis, Artiseme

Foto: se souhlasem BabyBeams

BabyBeams

Vyrůstejte spolu

Značka BabyBeams vznikla, aby usnadnila život rodičům a zpříjemnila první měsíce života těch nejmenších. Její zakladatelce Kateřině Pavlíček na trhu chyběl produkt, který by šel ruku v ruce s její představou o kvalitním, praktickém a zároveň estetickém hnízdečku pro miminka. A proto ve spolupráci s designérkami UMPRUM navrhla svoje vlastní hnízdečko. A ohlasy byly obrovské! Jeho design klade důraz na pohodlí, pocit bezpečí a je jakousi druhou náručí. Navíc vyrobené z kvalitních organických materiálů a za pomoci šikovných rukou českých švadlen. 

Hnízdečko, BabyBeams

Foto: se souhlasem Young Block

Young block

Made in Litomyšl

Parta nadšených lidí z Litomyšle miluje papír a design. Proto se rozhodla vlastníma rukama tvořit originální bloky, zápisníky, fotoalba a diáře a od začátku si zakládá na poctivém ručním zpracování, které je pro ně jednou z podmínek dobře odvedené práce. Při výrobě používají netradiční materiály, technologie i knihařská zpracování, která přináší zákazníkům potěšení a inspiraci. Cílem Young Block je ale nejen vytvářet kvalitní předměty z papíru, ale zároveň široké veřejnosti představit rodné město Litomyšl jako nekonečnou studnici inspirace. 

Památník, Young Block

Foto: se souhlasem Maxima Velčovského

Maxim Velčovský

Republika na talíři

Produktová tvorba designéra Martina Velčovského se pohybuje na pokraji uměleckých děl a svým významem přesahuje daleko za hranice cibulákové republiky. Rád pracuje s tradicí a symboly, ale zároveň je mistr ironie a nadsázky. Porcelánová kolekce tácků a misek ve tvaru rebubliky je jedním z jeho nejvýraznějších počinů. Každý kousek se váže k naší zemi a souzní s označením „Made in Czech“. 

Tácek Cibuláková republika, Maxim Velčovský

Foto: se souhlasem Ferdinand

Ferdinand

Krok za krokem

Dělají ponožky. Někdy obyčejné, avšak krásné a kvalitní. Jindy na ně čeští designéři vnáší neotřelé pohledy. A všechny vyrábí v České republice z těch nejkvalitnějších a udržitelných materiálů! Za zrodem značky We are Ferdinand stojí Salvátor Sočka a kreativní stránku má na starost Jakub Jánošík. 

Ponožky, Ferdinand (design Eva Maceková)

Foto: se souhlasem Kvetu, Svíčkuj, Tkalcovna Kubák, Pigmentarium, Steiner & Kovarik, Qubus, BabyBeams, Young Block, Maxim Velčovský, Ferdinand

Zdroj: Wikipedia Commons

Autorka: Lucie Janotová

Tagy:
8 Komentářů
 1. Podporovat české výrobce je potřeba, také se snažím.

 2. Regina Slabá 2 roky ago

  Já poslední roky volím převážně dárky ručně vyrobené nebo z Česka. Je spousta věcí, které se u nás vyrábí a my si je kupujeme z ciziny. Například já si už nějakou dobu kupuji ručně vyrobené svíčky, oblečení nebo výbornou čokoládu odsud. Letos mám tedy volené dárky také od nás. Jen jeden jsem koupila od firmy https://www.uvex-safety.cz/cs/ , odkud si partner přeje montérky a pracovní boty. Jinak chválím článek s tipy, těch není totiž nikdy dost.

 3. MADAMACE 2 roky ago

  České, domácí a ruční dárky

 4. MartinaSoučková 2 roky ago

  Pěkné tipy na dárek

 5. EsterNováková 2 roky ago

  Moc pěkné tipy na dárky. To já se zrovna rozhoduji že bych koupila do domácnosti nový https://www.finecase.cz/nabytek/ nábytek. Kdybyste měli tip na něco, co pochází od českých truhlářů tak mně dejte vědět. Moc ráda bych podpořila náš průmysl. Uvědomila jsem si až v poslední době že hodně věcí nakupuji z Německa a na místní prodejce kašlu.

 6. LucieGajdíková 2 roky ago

  Měli bychom podporovat české firmy, všechno jsou to moc krásné věci 😊

 7. Lenka Hudečková 2 roky ago

  Souhlasím, mám ráda české dárky a nakupuji výhradně v českých e-shopech 🙂

 8. NelaVávrová 2 roky ago

  super nápady na dárky

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account