Přejete si svého pejska? Nebo Vaše ratolesti žadoní, že jejich spolužačka má štěňátko a že ho nutně také potřebují? Mým snem vždycky bylo mít svého psa. U rodičů jsem měla psa od svých 12 let. Vlastně od 7. Babička s dědou mi můj sen mít psa splnili. Vzali si dvouletého chlupáče z útulku. Akorát v tu dobu jsme ještě bydleli v bytě a rodiče ho doma nechtěli. Tak jsem měla pejska u babičky a dědečka. Jmenoval se Snížek. Byl naprosto suprovej a vděčnej, že ho babi a děda zachránili. Celý život jsem v jeho očích viděla vděčnost a nekonečnou lásku.
Ve 12 letech mě čekalo překvápko po turnaji ve stolním tenisu. Pamatuji si, že turnaj jsem tenkrát zahrála hrozně, tak jsem byla smutná. Ale taťka s maceškou pro mě měli překvápko. Do poslední chvíle jsem nic nevěděla, až tam jsem zjistila, oč tu běží. Vidím ty malé uzlíčky, jak ke mně nemotorně běží. Hnědá štěňata Rhodeských Ridgebacků. Tehdy byl krásný slunečný den. Majitelé štěňátek měli krásný nově postavený dům se zahradou, která byla snad ještě hezčí. (Vidím to stále před očima, proto píši v přítomném čase).

Obrázek 1: Rocky
Od tohoto dne bylo jasné, že budeme mít psa. Prožili jsme společně krásných 9 let, na který nikdy nezapomenu. Kdo má nebo někdy měl psa, tak ví, kolik Vás pes může naučit a kolik lásky Vám věnuje. Děkuji Rocky. O to víc mě ranilo, když náhle odešel, když jsem nastoupila tehdy před třemi lety na VŠ do Prahy. Nikdo to nečekal. A od té doby jsem s tím hodně bojovala. Byl to můj životní parťák. Trvalo mi dva roky, než jsem to přijala, i když u mamči máme Ellie. Mimochodem také z útulku. 4 štěňátka nechal někdo u Penny. Ellie ze všech pejsků, co jsme měli, umí nejvíc vyjádřit svojí lásku a vděčnost. Je nádherná, chytrá, hodná a miluje děti. Je to kříženec Ridgebacka a Labradora. Nádherná kombinace.
Obrázek 2: Ellie a Darney
 
Nicméně vraťme se k tomu, že u taťky najednou bylo prázdno, když odešel Rocky, rozhodlo se, že pojedeme zachránit nějaké štěně, které bude menší než Ridgeback, ale bude mu podobný. Taťka našel. Garpa. Je to blázen, ale miluje, nadevše, jako každý pes. Je to kříženec teriéra s kokršpanělem. Bylo skvělé, že naši měli doma psí kuličku, ale mně v Praze bylo smutno. Jezdila jsem domů jen na víkendy a upřímně, časté cestování a neustále mít život v kufru není žádná výhra nebo jak pro koho, no.

Obrázek: Podpora při učení na státnice Garp a Darney
Tudíž někde ve mně neustále byla touha mít svoje štěndo, který bude stále se mnou. Psala jsem si na papírek a plánovala jak to udělat, abych jednou mohla mít svého parťáka. Sen se stal skutečností 29.4.2017, kdy jsem si domů přivezla Darneyho, štěně Border Colie. Trvalo to skoro tři roky, ale vydržela jsem a neustoupila. Jsem za to ráda a děkuji, že to postupem času ostatní také přijali.
Vy, co mě sledujete na Facebooku nebo na Instagramu, tak už to víte od začátku. Až nyní mám chuť Vám to napsat a podělit se o to s Vámi. Bylo to těžké, ale o to víc jsem vděčná, že jsem to dokázala. Děkuji za podporu, včera jsem získala titul Bc. 
Nyní si přeji mít takovou práci, koníček, kam si budu moci brát Darneyho s sebou nebo pracovat odkudkoliv, abychom mohli být spolu. Nebo pracovat třeba jen 4 hodiny denně, ale to je jen představa, která se mi třeba jednou splní. 
Ráda bych s Vámi sdílela své postřehy s Darneym, co nám vyhovuje, co nám funguje a co ne. 
 
Chtěla jsem prostřednictvím tohoto článku s Vámi sdílet a předat Vám, že: 
1. Pořízení štěněte je štěstí, radost, ale samozřejmě také starost.
2. Je potřeba se připravit na to, že jednou Vás pejsek opustí. (Nebo jako chápete ne? Jak to myslim)
3. A také to, že sny se plní, když člověk zatne zuby.
 
ČLÁNKY: 
Pokud by Vás zajímalo:

1. Jak jsem dosáhla svého snu a co jsem pro to všechno musela udělat,
2. jak jsem se vypořádala s úmrtím pejska,
3. co je potřeba zařídit, než si pejska pořídíte,
4. kolik stojí pejsek v prvních dnech a v dalších letech,
5. či cokoliv dalšího, napište do komentářů, do soukromé zprávy, ráda se s Vámi o to podělím!
Děkuji za zpětnou vazbu a mějte bájo den.
 
PS: Jak jsem zmiňovala výše, “aby byl pejsek všude semnou”, plní se to na 100 %. Na toaletu si už asi pár let sama nedojdu…:-D:-D:-D
Obrázek: Darney a jeho Jóga style. 
 
Zuzka

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account