V úterý krátce před půlnocí přišel hudební svět o jeden ze svých největších talentů a Česká republika o jednoho z nejlepších zpěváků historie, Karla Gotta. Několikanásobný Zlatý slavík podlehl vážné nemoci v 80 letech.
„S nejhlubším zármutkem v srdci oznamuji, že nás včera, krátce před půlnocí, po těžké a dlouhé nemoci, opustil můj milovaný manžel Karel Gott. Odešel doma, v tichém spánku, v kruhu své rodiny,“ napsala médiím Ivana Gottová, která zároveň poprosila o respektování zármutku rodiny. 
Jeho stopa nikdy nezmizí
Karel Gott patřil bezesporu k nejvýraznějším postavám hudebního světa. Své fanoušky (a především fanynky) získával nejen svým bezchybným hlasem, ale také pravým gentlemanstvím a pověstným smyslem pro humor. Respekt si získával díky svému umění nejen u těch, kteří jeho písně a hlas milovali, ale také u lidí, pro které jeho hudba nebyla tím pravým „šálkem čaje“. Stala se z něho osobnost, jež se do historie české hudby zapsala nesmazatelným písmem.
Ostatně důkazem jsou i nejrůznější ocenění (jen Zlatého slavíka si odnesl 42krát a cenu Týtý 22krát), před 10 lety obdržel od tehdejšího prezidenta Václava Klause Medaili za zásluhy. Věhlas a popularitu získal také u našich sousedů, kde jej při koncertech vítaly zástupy fanoušků. Kromě hudebního talentu měl i malířský – jeho obrazy se staly uznávanými a žádanými díly. Na české poměry byl tak nevídaně renesanční osobností.
Bojoval až do konce
V září Karel Gott oznámil, že trpí akutní leukemií. Se svým zdravím bojoval už nějakou dobu, za sebou měl dokonce úspěšnou léčbu rakoviny.
Zlatý slavík za sebou zanechal manželku Ivanu, čtyři dcery (Dominiku, Lucii, Charlotte a Nelly) a dvě vnoučata. Právě pro ně bude jeho odchod nejtěžší, i když se jistě najde jen málokterý člověk, kterého by zpráva o jeho skonu nezasáhla. Za svou rodinu totiž považoval i své fanoušky, pro které žil až do posledního dechu a koncertoval, dokud mu to zdraví dovolilo. Naposledy veřejně zpíval letos v březnu v Brně. V červnu mu pak přátelé uspořádali oslavu k 80. narozeninám v Divadle Na Jezerce. Nikdo však tehdy nepředpokládal, že by byla oslavou poslední…
Foto: Shutterstock

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account