Festivalové léto je opět tady, co jej letos pojmout třeba v lehkém duchu hippie? Nabídka festivalů je bohatá, záleží na vašich zájmech, nebo prostě jen koukněte, jaké akce se konají v místě, kde se zrovna nacházíte. Zásadní je dobře se na festival vybavit, zvláště když na něm hodláte strávit více dní. Zvládnete to jednoduše a rychle i online, navíc tak často ušetříte peníze, za které si na festivalu můžete třeba něco pořídit. Koukněte, co tedy rozhodně nezapomenout a jaké přibalit vychytávky, které se vám možná budou hodit.

Kde složit hlavu

Možná jedete na festival pouze na otočku, a tím pádem nemusíte řešit nocleh. Většina si jej ale chce užít naplno celý, takže přichází na řadu otázka, kam složit hlavu. Můžete zvolit pohodlnou variantu v podobě penzionu, mnohem častější a zpravidla i dostupnější je však ubytování v kempu pod stanem. Vybavte se stanem, karimatkou a spacákem, ideálně v odlehčených variantách. Velký výběr veškerého vybavení najdete na nákupním rádci Heureka, kde si jednotlivé věci vyfiltrujete dle svých preferencí. Skvělou vychytávkou je například samonafukovací karimatka, kterou pořídíte již od pár stovek.

I parné léto umí překvapit

Vhodné oblečení a pohodlná obuv patří k základní výbavě, tudíž nepodceňte přípravu. Že předpověď hlásí tropická vedra a nebe bez mráčku? Počasí je vrtkavé, vše se může v mžiku změnit a vy pak budete v žabkách čvachtat bahnem promočení na kost. I když takové gumové pantofle využijete určitě ve sprchách, kde nebývá příliš radno stoupat bosou nohou na zem. Přihoďte si raději do svého vychytaného batohu i mikinu, teplejší ponožky, pláštěnku a holínky. V dnešní době máte možnost sladit vše tak, že budete vypadat super cool. Nepostradatelnou součástí outfitu je rovněž slamáček, kšiltovka či jiná pokrývka hlavy. Věřte, že s úpalem opravdu skončit nechcete a tahle stylová drobnost vás spolehlivě ochrání.

Čistí a voňaví za všech okolností

I když si na festivalu dovolíte uvolněnější režim, hygienu nepodceňujte. Konec konců, nikdy nevíte, koho potkáte. Koukněte na Heureku, kde najdete spoustu skvělých vychytávek jako cestovní balení kosmetiky či parfémů nebo rychleschnoucí ručníky. Přibalte si také zásobu vlhčených ubrousků, které oceníte při odličování či otírání rukou, když není poblíž voda. Dámy by si rozhodně neměly zapomenout ani suchý šampon. Udrží vaše vlasy krásné delší dobu bez mytí, a navíc dodá objem. Na festivalových toaletách vám dobrou službu prokáží i vlastní papírové kapesníčky. V neposlední řadě myslete na dvě největší letní nástrahy – silné sluneční paprsky, před kterými vás ochrání opalovací krém a komáři, jejichž žíznivost přelstíte repelentem.

Vychytávky pro radost i užitek

Festivaly jsou tak trochu jako mraveniště, nepodceňte tedy bezpečnost. Na zip stan se vyplatí pořídit malý zámeček, který alespoň trochu ztíží cestu případnému záškodníkovi. Rozhodně si uvnitř ale nenechávejte žádné cennosti. Doklady i peníze si dejte do šikovného pouzdra, které budete mít stále při sobě a pod kontrolou. Využít můžete také ledvinku, která je opět trendy, jen si ji hodně stylově křížem jako crossbody kabelku.

Mít s sebou příruční lékárničku a nepoužít ji, to je rozhodně lepší varianta než se dostat do nesnází, když není žádná v dosahu. Hodit se může také baterka či čelovka, skládací příbor a nádobí včetně několika trvanlivých potravin. Pro vaše pohodlí a jistotu, že budete stále na příjmu, přibalte do batůžku či kabelky nabitou powerbanku. A kdo chce být opravdu stylový, pořídí si rozkládací židličku s opěradly a otvorem na pití a ochlazovat se bude ručním ventilátorem.

Když trochu zapátráte na nákupním rádci Heureka, najdete vychytávek mnohem více. A kdo chce jít ještě dál, zvládne alespoň většinu festivalu na vlně udržitelnosti. Ať už se jedná o bio kosmetiku v recyklovatelných obalech, kterou uložíte do toaletní taštičky ze starých autopásů nebo třeba vlastní kelímek na pití z nerezu, aby bylo méně odpadu po akci. Každá maličkost se počítá, tak se zkuste inspirovat na udrzitelnyeshop.cz. Mějte na paměti, že slovo festival pochází z latinského festivus neboli slavit, proto buďte maximálně připraveni, ať vás žádná situace nezaskočí.

Foto: istock.com

Tagy:
1 Komentář
  1. Kristýna Štírová 2 roky ago

    Já se letos bohužel na žádný festival nedostanu. Lístky na Colours of Ostrava jsme prodali na jaře a protože jsem přišla o zaměstnání a hledám si teď nabídky práce na https://www.hitprace.cz/ a chodím na pohovory, tak mi fakt nepřijde vhodné trajdat někde po písničce. A asi bych se na to ani nedokázala soustředit a byla bych hlavou pořád trochu jinde. A to jsme se na poslední chystali do Rumunska na Banát… Tak nic, no. 😉

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account