Česká republika sice nepatří k největším evropským státům, ale to rozhodně neznamená, že by neměla co nabídnout. Vydejte se poznávat zákoutí své rodné země a nenechte si ujít nádherné výhledy, příjemné procházky, dobrodružství a další zážitky. Jestli jste ještě nenavštívili Jeseníky, přinášíme vám tipy na místa, která byste neměli minout bez povšimnutí.

Co byste o Jesenících měli vědět předtím, než se do nich vydáte

Jeseníky jsou chráněnou krajinnou oblastí a rozprostírají se v nejsevernějším cípu Moravy. Trasa z Prahy do Jeseníků trvá přibližně čtyři hodiny. Nejvyšším vrcholem pohoří je Praděd, který patří k místům, která byste rozhodně měli navštívit. Většina území Jeseníků je pokryta lesy, a díky tomu je oblast Jeseníků známá jako území s nejčistším vzduchem ve střední Evropě. Díky návštěvě Jeseníků zjistíte, že dovolená v Česku může být dobrodružná, jedinečná i romantická. Toužíte-li po čerstvém vzduchu, vyrazte do Jeseníků.

Pro rodiny s dětmi i zdatné turisty

V Jeseníkách se bude líbit rodinám s dětmi, ale i zdatným turistům. Stačí si vybrat vhodné turistické okruhy a vyrazit na půldenní či celodenní túry. Nabídka ubytování Jeseníky je rovněž velmi pestrá a lze si vybrat z penzionů, chalup, chat, hotelů, roubenek i ubytování v soukromí.

Vodní elektrárna Dlouhé Stráně

V Jeseníkách můžete na vlastní oči spatřit vodní elektrárnu Dlouhé Stráně. Jakmile ji spatříte na vlastní oči, respektive se ocitnete v blízkosti horní nádrže, budete mít pocit, že se díváte na jeden z divů světa. Nádrž se totiž nachází v nadmořské výšce přesahující 1 300 metrů a kolem ní vede okruh, který ocení rodiny s malými dětmi, ale i milovníci koloběžek a in-line bruslí.

Poniklý vodopád a chráněný smrk

V nitru Jeseníků se skrývá vodopád na Poniklém potoce, který láká k návštěvě. Vodopád je dobře dostupný z nedaleké asfaltové silnice. Nedaleko vodopádu se nachází další místo, které stojí za návštěvu. Výjimečný smrk ztepilý, který má v obvodu neuvěřitelné 4 metry a tyčí se do výšky téměř 40 metrů. Není proto divu, že je chráněný a každoročně se k němu sjíždí turisté, aby ho spatřili na vlastní oči.

Obří skály

Z Obřích skal se vám naskytne nádherný pohled na Rychlebské hory, Kralický Sněžník a za výborné viditelnosti i na vrcholky polských hor. Obří skály jsou skalním útvarem a díky větrné smršti, které se okolo nich prohnala v 70. letech minulého století, již nejsou schované mezi stromy, ale naopak se tyčí vzhůru a shlíží na okolní stromy. Proto je rozhodně nemůžete minout.

Užijte si příjemnou dovolenou v pohoří Jeseníků a načerpejte energii díky nejčistšímu vzduchu ve střední Evropě. K návštěvě vás budou lákat desítky míst, my jsme vyjmenovali jen několik z nich.

Foto: Shutterstock

Zdroj: Megaubytko.cz

Tagy:
9 Komentářů
 1. Tereza Příhodová 1 rokem ago

  Toto nevypadá vůbec špatně. Díky za super tip na dovolenou. My s manželem právě zvažujeme, že bychom se někam teď v zimě podívali. Já osobně bych raději někam na hory. Manžel by ale raději odcestoval spíš někam za teplem. Hodně ho lákají třeba Filipíny viz https://www.cklub.cz/pruvodce/filipiny/bohol Na můj vkus je to ale moc daleko. I když neříkám, že bych se tam ráda nepodívala. 🙂

 2. KláraOdehnalová 1 rokem ago

  Jeseníky jsou krásné, poslední dva roky jsme tam s přítelem trávili letní dovolenou a určitě to nebylo naposledy. 🙂

 3. Lenka Hudečková 1 rokem ago

  V Jeseníkách jsme byli před 5. lety a moc se nám tu líbilo. Ale jen na 10 dní, chtělo by to aspoň měsíc 🙂

 4. LucieGajdíková 1 rokem ago

  Kouzlo Jeseníků jsem si letos v létě užila opravdu naplno, protože mě tam můj přítel požádal o ruku při naší týdenní pěší tůře ❤️ Jeseníky jsou opravdu kouzelné 😊

 5. ŠárkaMariana 1 rokem ago

  Jeseníky mají své osobité kouzlo ❤️ Je tam spousta liduprázdných zákoutí a divoké přírody. Musíme se tam zas někdy vypravit… Naposled jsme si užili retro ubytování ve staré myslivecké chatě 1000 metrů nad mořem. Bez elektřiny, s pecí a vodou ze studánky ❤️ Jako bysme se vrátili v čase. Pokud byste něco takového chtěli zažít, mrkněte na web Arcibiskupských lesů Olomouc, které mají ve správě desítky těchto chat (pronajímají jen některé).

 6. NelaVávrová 1 rokem ago

  od tama pocházím, nádhera.

 7. Romana Mlynářová 1 rokem ago

  Je tu mnoho míst k navštívení.

 8. MADAMACE 1 rokem ago

  Tak jsem zrovna tam, je to tu moc krásné, příroda a lesy.

 9. Letošní rok jsem skoro celý strávila na nemocenské a cestování mi už hodně chybí.

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account