Muzikál Okno mé lásky odstartoval 3. listopadu 2022 slavnostní premiérou. Divadlo Broadway bylo kompletně zaplněné a publikum dalo jasně najevo, že dílo složené z nesmrtelných hitů Petra Jandy a skupiny Olympic se jistě zařadí k úspěšným hit muzikálům jako Láska nebeská či Mýdlový princ.

Premiéru si nenechaly ujít mnohé osobnosti v čele s Petrem Jandou, který neskrýval dojetí. Právě jeho písně znějí celým muzikálem a ačkoliv prý některé z nich paradoxně neměl příliš v oblibě, v novém provedení se mu líbí. „Nejsem moc sebevědomý člověk, ale musím říct, že jsem napsal pár pěkných písniček,“ připustil a také vysekl poklonu Janu Toužimskému. Právě z jeho podání písně Slzy tvý mámy a několika dalších hitů doslova naskakovala husí kůže a sklidil zasloužené ovace. Za vyzdvižení stojí rovněž výkony Lindy Finkové a pro mnohé možná překvapivě Sharloty.

Osvědčené hity na pozadí moderního příběhu

Nechceme si hrát na kritiky, protože na každého bude dílo působit jinak. Ale vzhledem k tomu, že celý příběh je opravdu moderně pojatý, má muzikál potenciál přitáhnout do divadla mladší generaci, naopak ti, kteří vyrůstali na písničkách kapely Olympic, by měli počítat s netradičním pojetím. Muzikál vypráví příběh mladíka, Davida Stránského, který po smrti matky zakotví v pouliční partě vytvářející graffiti. Odhalí tak svůj výtvarný talent, ale zároveň jde z průšvihu do průšvihu. Až setkání s krásnou tanečnicí Sofií se jeví jako takový záchranný kruh. Sofie ale pochází z bohaté rodiny a rodiče jejich lásce vůbec nepřejí. Proto spolu utečou a vydají se hledat Davidova dávno ztraceného otce. Jak celý příběh dopadne, na to už se běžte podívat do divadla, jen prozradíme, že konec je trochu překvapivý.

Foto: se souhlasem Ženy s.r.o.

Co kromě skvělých pěveckých výkonů stojí za to vyzdvihnout, jsou choreografie Anet Antošové a grafika projekcí, které dokonale dotvářejí atmosféru. Za nás určitě doporučujeme se do Divadla Broadway na muzikál vydat. Jen neváhejte, představení do konce roku jsou již téměř vyprodaná. Kdo by chtěl zkusit štěstí, může si zasoutěžit u nás na webu o vstupenky.

Kdo stojí za muzikálem Okno mé lásky?

Oldřich LICHTENBERG, producent; Radek BALAŠ, scénář a režie; Petr JANDA a OLYMPIC, hudba; Marcus TRAN, hudební aranže a scénická hudba; Anet ANTOŠOVÁ, choreografie; Šimon CABAN, scénograf; Roman ŠOLC, kostýmní výtvarník; Tomáš GAISLER, grafika projekcí; Linda FINKOVÁ, pěvecké nastudování; Michaela NOVOTNÁ, asistentka režie; Anna ŠITNEROVÁ, asistentka choreografie

Na koho se můžete těšit?

David STRÁNSKÝ – Vojtěch Drahokoupil, Petr Ryšavý, Milan Peroutka, SOFIE – Kateřina Marie Fialová, Michaela Pecháčková, Nelly Řehořová, DENISA – Sharlota, Felicita Prokešová, Natálie Grossová, BARBORA STRÁNSKÁ – Ivana Jirešová, Radka Fišarová, Linda Finková, JIŘÍ STRÁNSKÝ – Josef Vojtek, Jan Toužimský, Bohouš Josef, MICHAELA KRATOCHVÍLOVÁ – Veronika Žilková, Sandra Pogodová, Veronika Krejzová, PETR KRATOCHVÍL – Petr Vondráček, Bořek Slezáček, Ondřej Bábor, ROSOMÁK – Peter Pecha, Martin Schreiner, Jan Kopečný, STORMIE – Ondřej Bábor, Josef Vágner, Petr Šudoma, AGÁTA – Pavlína Ďuriačová, Veronika Krejzová, Andrea Gabrišová

Taneční company
Terezie Rakouská, Kateřina Vrběcká, Barbora Onderková, Justína Bohatá, Anna Šitnerová, Si Nhan Nguyen “Lee”, Jaromír Špalek, Lukáš Prokop, Jakub Sedláček

Pěvecko-taneční company
Jakub Novotný, Vojtěch Flígr, Ondřej Bohata, Filip Brada, Erika Fenclová, Michaela Novotná, Denisa Grossová

Foto: se souhlasem Ženy s.r.o.

Foto: se souhlasem Ženy s.r.o.

Tagy:
5 Komentářů
 1. Lenka Hudečková 2 roky ago

  to bych ráda viděla, ale manžela nikam na večer nedostanu :-(, škoda

 2. Ráda bych se šla podívat…

 3. Tak určitě to je skvělý muzikál a hity Petra Jandy tak to je opravdu pecka

 4. Ellie 2 roky ago

  Muzikál jsem navštívila a je naprosto dokonalý. Měla jsem také štěstí na mého oblíbeného Vojtu Drahokoupila a jeho pěvecký výkon byl fantastický. Stejně jako u ostatních kolegů. Po celé více jak 3 hodiny jsem měla husí kůži. Určitě doporučuji navštívit.
  PS: je to i skvělý tip na dárek 🙂

 5. MichaelaHoráková 2 roky ago

  Zatím jsem ještě neviděla, zní to zajímavě.

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account