Patříte mezi vášnivé řidičky a auto je váš denní společník? Nejste v tom samy! Podle nejnovějších průzkumů si život bez auta neumí představit až tři čtvrtiny českých řidiček. Ve studii vyšlo najevo, že čtvrtina z dotázaných si svůj první vůz pořídila před dvacátými narozeninami a ve třiceti letech vlastním autem jezdilo téměř 90 procent z nich. Podle čeho se ženy rozhodují při koupi nového vozu? Je pro ně důležitá barva, bezpečnost nebo styl? Zeptali jsme se zakladatelky Ženy s.r.o., Evy Čejkové, která si nedávno otestovala nový vůz BMW X1 od společnosti Renocar.

Evi, platí, že auto je pro tebe vyjádřením osobnosti?

Pro mě je to spíš o praktičnosti a pohodlnosti. Auto si rozhodně s nikým nespojuji s osobností obzvlášť v době, kdy je na trhu tolik možností, jak mít například auto jenom na krátkou dobu a střídat je jako Baťa cvičky.

Jsi při výběru vozu spíše praktická nebo se necháš strhnout stylovými detaily?

Rozhodně praktická – musí být dostatečně prostorné a bezpečné. To je pro mě základ.

Jaké je podle tebe ideální auto pro ženy?

Musí být bezpečné kvůli dětem, dostatek úložného prostoru nejenom v kufru, ale i ve dveřích a nebo na hlavním panelu a pak všechny takové ty vychytávky jako automatické odemykání, když jsou klíče v kabelce atd. beru už jako nezbytnost.

Foto: se souhlasem Evy Čejkové

Já vím, že je je to klišé, ale nedá mi to nezeptat se… rozhoduje u tebe při výběru vozu třeba barva?

Byť jsem to nezmínila, tak ano. Ale umím si vybrat třeba ze tří variant, tj. nejsem apriori pro růžovou nebo žlutou, stačí mi takový ten základ bílá, černá, stříbrná.

V čem jsou ženy při řízení lepší než muži?

Nenadávají a většinou je ostatní řidiči radši pustí v koloně, když se hezky usmějí. A já například i hodně dobře parkuju, protože mám už několik let v Praze veliké auto, tak mě to vyškolilo natolik, že nejeden muž mi vysmeknul poklonu (smích).

Nabíjí tě jízda autem?

Když jedu na dovolenou, tak ano. Když je to jednání do Brna po D1 na otočku, tak řízení dobrovolně i přenechám někomu jinému.

Co v autě ráda posloucháš?

Hodně podcasty, většinou pracovní témata z marketingu. Občas pustím i audioknihu, ale když nás jede více, tak jedině Spotify a hrajeme na přání.

Foto: se souhlasem Evy Čejkové

O vozu: BMW X1

Nejmenší SUV mnichovské automobilky je nepřehlédnutelné, umí splnit potřeby rodinných příslušníků a díky jeho elegantním tvarům si ho zamiluje každá žena. Ostře řezané rysy zdůrazňují stříbrné „úhelníky“ ve spodní části nárazníku, díky kterým vůz působí na první pohled super moderně. Dva displeje, z nichž jeden má roli digitálního přístrojového štítu a druhý slouží jednak pro ovládání klimatizace a jednak zobrazuje třeba navigační mapu a další údaje, skvěle zapadají do stylového interiéru. Nechybí praktická nabíječka, odkládací prostor pod loketní opěrkou a USB konektory na připojení jakéhokoliv zařízení v přední i zadní části vozu. 

Stejně promyšlený je rovněž prostor pro lidi usedající do druhé řady. Sedačky jsou dobře tvarované a mají vynikající boční vedení. Nechybí připojení dětských sedaček systémem ISOFIX nebo možnost posunutí celé řady sedadel až 13 centimetrů a rozšíření tak zavazadlového prostoru. Ten je ale už v základu dostatečně velký pro potřeby rodiny se dvěma dětmi. 

Více informací najdete na www.renocar.cz

Foto: se souhlasem Evy Čejkové

Zdroj: Renocar, Wikipedia Commons, autorský text Evy celkové

Tagy:
10 Komentářů
 1. Karla Pyšná 5 měsíců ago

  Praktičnost je určitě důležitým kritériem pro výběr automobilu, nejen pro ženy. Pro mě je hlavní mít auto, které je spolehlivé, prostorné a snadno se s ním manipuluje. Já jsem si pořídila malé auto do města, abych se nemusela neustále handrkovat o místo na parkovišti. Starám se o něj a pravidelně mu objednávám detailing.

 2. Petra Nav. 8 měsíců ago

  Mmm mám momentálně WV Polo https://auto-na-miru.cz/inzerce/10928335/ malé pohodlné, hezky sedí na silnici. Takové velké auto bych asi nechtěla. 🙂

 3. Tereza Poláková 10 měsíců ago

  Mě manžel nikdy nenechá auto vybrat 😀 . Je auty úplně posedlý, takže bych určitě nevybrala takové, se kterým by byl spokojený. A to už jenom z principu 😀 . Už mi to ale nevadí. Hlavně vím, že je auto v pořádku, protože se o něj fakt stará. Každou chvíli si objednává nějaké nové díly z https://www.intercars.cz/ a vyměňuje je 🙂 .

 4. Kamila Novotná 11 měsíců ago

  Skvělý článek a musím jen souhlasit s tím, že auto musí být hlavně praktické. Proto jsem si koupila zde vyhřívání sedadel, které je pro mě v chladných dnech opravdu klíčové. Když se posadím na vyhřáté sedadlo, cítím se okamžitě uvolněně a pohodlně, takže zvládnu jezdit i delší a náročnější trasy.

 5. Lenka Hudečková 1 rokem ago

  Auto neřídím, nemám odvahu vstoupit mezi dnešní dravce na silnici. Často mám strach i jako spolujezdec 🙄🙄🙄

 6. EsterNováková 1 rokem ago

  Koukám že to vidíme každá jinak, ale tak to se zase jako dalo čekat. Článek je to každopádně moc hezký, děkuji za příjemné sobotní čtení a vstávání. Udělalo mi to radost. My musíme mít doma takové auto, které zakreje i vzduchovky které si manžel kupuje zde: https://www.gun.cz/Vzduchovky/. On bez flinty do lesa nevyjede.

 7. EsterNováková 1 rokem ago

  Ideální řešení by bylo kdybychom si jako lidé sehnali něco, co bude stejně jako telefon tak dobře výkonné a spolehlivé jako je třeba https://www.smarty.cz/apple-iphone-c8 iphone u mobilních telefonů. Protože když někdo vlastní iPhone tak se o něm ví, že má rád opravdu jednoduchost. A o tom to celé je.

  • No já vlastním víc jak 10 let obyčejnou Nokii a nedám na ní dopustit. Co od telefonu potřebuji, to stále zvládá…Zrovna jako naše skoro 12 let staré auto značky Škoda….Spolehlivé, malá spotřeba, dost se do toho naloží…

 8. Řidičák mám od 18ti let, ale nikdy jsem nebyla vášnivou řidičkou, spíš takovou tou “z nutnosti”, rozhodně lépe se cítím v roli spolujezdce. Po autu chci hlavně spolehlivost a aby pokud možno bylo co nejvíc úsporné.

 9. NelaVávrová 1 rokem ago

  Souhlasím s názory v příšpěvku a auto je nádherné, to je sen každé ženy 😀

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account