První sluneční paprsky, dlouhé dny a teplejší počasí přímo vybízí k první jarním výletům. Kam vyrazit, abyste nemuseli sedět doma? Našli jsme pro vás s Anytime 3 místa, na kterých jste pravděpodobně ještě nebyli. A definitivně si je zamilujete! Vyrazte s rodinou, s přáteli nebo klidně sami a objevte nové krásy České republiky.

3 místa, jež přímo vybízí k prvním jarním výletům:

Foto: se souhlasem Zámek Mníšek pod Brdy

Zámek Mníšek pod Brdy

Tento skvost stojí v centru malého města a nabízí nádhernou kombinaci přírody, parků a klasicistní architektury. Zámek má bohatou historii a byl sídlem nižší šlechty po mnoho generací. Leží zde od konce 13. století a do současného stavu byl rekonstruován v roce 2000. Při prohlídce exteriéru a interiéru se dozvíte více o životě předešlých majitelů a navštívíte dokonce jejich pokoje.

Když se vydáte do zámeckého parku, získáte nádherný výhled na krajinné panorama a můžete si užít krásu přírody a rozmanitost stromů a květin. To oceníte zejména v období jara, kdy rozkvetou třešně a park se zaplní harmonií barev. Zámecký park se tak stává dokonalým místem pro poznávání kulturní památky a fotografování.

Foto: se souhlasem Loučeňské labyrintarium

Loučeňské labyrintárium

Hledáte něco, co je doslova rarita a v Čechách nemá obdoby, pak musíte navštívit labyrintárium, které je umístěné v loučeňském zámeckém parku. Najdete zde dvanáct unikátních labyrintů a bludišť ve dvaceti tří hektarovém zámeckém parku se spoustou exotických stromů.

Labyrintárium bylo navrženo Angličanem Adrianem Fisherem, který je světovým tvůrcem labyrintů, a u nás, a dokonce ani v Evropě nemá obdoby. Labyrinty jsou propojeny naučnou stezkou, k níž návštěvníci dostanou mapu a která je seznámí s historií, ale i současností labyrintů a bludišť. A byla by škoda bloudění nespojit také s návštěvou nádherného zámku Loučeň.

Foto: se souhlasem Rozhledna Hustopeče

Mandloňové sady a rozhledna Hustopeče

Je vám blízká Morava a plánujete tam výlet? Pak byste si na mapě měli červeně zakroužkovat Hustopeče. Její mandloňové sady na území České republiky jsou skutečnou raritou. Uprostřed mandloňových sadů byla také vybudovaná 17 metrů vysoká rozhledna, která nabízí nejkrásnější pohled z jejího vrchu v březnu a dubnu, kdy pod ní rozkvétá narůžovělá záplava mandloňových květů. Mimo mandloní lze z rozhledny dohlédnout na nedaleké Pálavské vrchy, Novomlýnské nádrže, okolní obce či Bílé Karpaty.

Díky naučné Mandloňové stezce nezabloudíte. Ta začíná v Hustopečích na náměstí a vede přímo k nejznámějšímu sadu s rozhlednou na Hustopečském starém vrchu. Dále můžete dojít až k přírodním památkám Přední Kopaniny a Kamenný vrch s chráněnou vegetací drnové stepi a teplomilných trávníků. Je také domovem řady vzácných stepních rostlin a živočichů.

Jako dárek si odsud můžete odvést a lahodnou Mandlovku, která je zde vyráběna podle originální receptury bývalého správce hustopečských mandloňových sadů a je považována za tu jedinou pravou.

Foto: se souhlasem Loučeňské labyrintarium, Rozhledna Hustopeče, Zámek Mníšek pod Brdy

Zdroj: Wikipedia Commons, Anytime

Tagy:
6 Komentářů
 1. Hanka Vránová 1 rokem ago

  Ten labyrint vypadá hodně zajímavě. A vlastně celkově super tipy. My už si pomalu děláme s manželem plány na léto. Zahraniční dovolená bohužel asi letos nebude, tak jsme si říkali, že by bylo super podniknout něco alespoň někde tady u nás. Manžela napadlo, že bychom mohli zkusit sjet Vltavu, prý dostal tip na dobrou půjčovnu lodí Vltava. Nebudu lhát, nasadil mi s tím brouka do hlavy. Něco takového bych chtěla zkusit už dlouho. 🙂

 2. Tereza Poláková 1 rokem ago

  O těch mandloňových sadech jsem už slyšela a chtěla bych se tam někdy jet podívat. My jezdíme s manželem hodně na kole, takže spíš než po zámcích jezdíme někde v přírodě. Oba máme gravel kola , takže můžeme jet po silnici i v terénu. Nevybíráme si proto jenom cyklostezky 🙂 .

 3. Lenka Hudečková 1 rokem ago

  Krásná místa, která znám 🙂

 4. NelaVávrová 1 rokem ago

  Bohužel jsem všude byla a řekla bych, že na jaře jsou vhodnější a kouzelnejší místa, hlavně pro děti. Tohle moc nezaujme děti…

 5. NelaVávrová 1 rokem ago

  Také jsem čekala trošku rozšíření obzorů a souhlasím s paní Korpášovou jsem zklamána z příspěvku. Mnohdy tady v blozích od čtenářů jsou mnohem zajímavější tipy, rady a obohacení na tipy na výlet…

 6. No tak to je slabota. 🙂 .ze třech míst dvě jsou nám dobře známá….Mníšek pod Brdy má moc pěkný zámek a nádherný je i zdejší poutní areál Skalka, který není v článku ani zmíněn. No a Loučeň, tak to je také pro nás už klasika, naposledy jsme byli loni na podzim a jinak jezdíváme poměrně často na různé akce u nich pořádané, ať jen v parku, nebo spojené s prohlídkou zámku. Jen ty Hustopeče nám chybí, ale tam to máme opravdu už hodně daleko….

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account