Pokud si na sebe s partnerem či partnerkou najdete ničím nerušený čas, je to polovina úspěchu. Zbývá se už jen rozhodnout, kam vyrazíte. Proto jsme pro vás vybrali pár tipů na místa u Travelking, kde byste si mohli odpočinout a užít si příjemnou romantickou atmosféru ať už na dosah objevování měst, v panenské přírodě či v termálních lázních.

Kam vyrazit za romantickým pobytem ve dvou?

Romantika v zámeckém stylu

Foto: se souhlasem Travelking

Vířivka ve věži, lahev prosecca, wellness pod klenutým starobylým stropem, masáže a procedury s přírodní kosmetikou nebo zámecká gastronomie z lokálních surovin a francouzská vína z oblasti Bordeaux. Zní to jako pohádka? Tu si ve dvou můžete snadno dopřát v Chateau Herálec na Vysočině. Ubytování v designových pokojích si užijete v prostředí anglického parku z 18. století nedaleko Havlíčkova Brodu, který díky své bohaté historii určitě stojí za návštěvu. V okolí můžete podnikat třeba procházky směrem k zámečku v Úsobí, popřípadě si autem zajet do jednoho z lyžařských středisek, nabízí se Ski areál Světlá nad Sázavou – Kadlečák, Ski areál Šacberk nebo Křemešník.

Foto: se souhlasem Travelking
Foto: se souhlasem Travelking

Luxus na dosah centra moravské metropole

Foto: se souhlasem Travelking

Výlet ve dvou do centra města může potěšit všechny smysly, obzvlášť když budete nocovat přímo za rohem od všech pamětihodností i gastronomických lákadel. Hovoříme o Brnu, které se “zlatou lodí” v posledních letech stalo hlavně díky moderním kavárnám, bistrům a restauracím. Luxusní ubytování s wellness a welcome drinkem si tu můžete zajistit v Hotelu Barceló Brno Palace, který se rozprostírá v krásné historické budově na exkluzivní adrese. Po bohaté snídani se odsud můžete vydat na toulky po Denisových sadech pod Katedrálou sv. Petra a Pavla nebo do parku kolem hradu Špilberk.

Foto: se souhlasem Travelking
Foto: se souhlasem Travelking

Maďarská termální pohádka

Foto: se souhlasem Travelking

Pokud jste ještě nevyzkoušeli vyhlášené maďarské termální lázně, skvělá příležitost se nabízí ve vesničce Mesteri nedaleko lázeňského města Sárvár. Pobyt v moderním Termal Hotelu Mesteri automaticky obsahuje neomezený vstup do místních lázní napájených termálním pramenem o teplotě 72°C, kde můžete využít vnitřní i venkovní bazény nebo saunu. Romantiku můžete zažít ve zmiňovaném Sárváru, kde se projedete loďkou po jezeře nebo navštívíte známou botanickou zahradu s arboretem. Místní lázně o rozloze 5000m² se středomořskou atmosférou a dvěma druhy léčivých pramenů by bylo rovněž hříchem opomenout.

Foto: se souhlasem Travelking
Foto: se souhlasem Travelking

Wellness s Alpami na dosah ruky

Foto: se souhlasem Travelking

Aktivní horskou dovolenou v kombinaci s příjemnou relaxací si můžete dopřát v srdci Národního parku Vysoké Taury. Ubytování ve stylové, rustikálně zařízené horské chatě MONDI Bellevue Alm, která leží ve výšce 1300 m.n.m. s úchvatným výhledem na oblíbené středisko Bad Gastein, nabízí tu pravou alpskou atmosféru včetně alpské kuchyně. Využít můžete přilehlého biotopu s vodou z hor, kde se ochladíte po finské sauně ve vedlejším penzionu, nebo také neomezeného vstupu do wellness centra v partnerském hotelu v centru Bad Gastein, které je známé svými stavbami ve stylu Belle Époque a gasteinskými léčebnými štolami. Kromě túr do okolí můžete v zimě využít také místní ski areál, který právem patří k těm nejoblíbenějším v Rakousku. 

Foto: se souhlasem Travelking
Foto: se souhlasem Travelking

Kouzlo Toskánska uprostřed kopců

Foto: se souhlasem Travelking

Itálie svou atmosférou učaruje snad každému a mezi ty nejromantičtější destinace patří bezesporu region Toskánsko. Pokud vás to v chladných měsících táhne na jih, nabízí se skvělá možnost vychutnat si stylové ubytování v rodinném hotelu Borgo I Tre Baroni, jehož tradice sahá až do roku 1900. Díky svému umístění nad údolím Casentino poskytuje krásné výhledy a komfortní zázemí ve stylu typického toskánského designu. Snadno odsud můžete podnikat výlety do překrásných městeček jako Siena, Arezzo nebo San Gimignano. Florencie s přeslavným Michelangelovým Davidem, Galeriií Uffizi nebo bazilikou Santa Maria del Fiore je vzdálená zhruba 65 kilometrů.

Foto: se souhlasem Travelking
Foto: se souhlasem Travelking

V orientálním stylu u bran polské Vratislavi

Foto: se souhlasem Travelking

Netradiční pobyt na dosah kulturního vyžití města a přesto v poklidu si můžete dopřát v klasicistním zámečku kousek od polské Vratislavi. Ubytováni budete v městečku Bielany Wroclawskie, které se nachází jen pár kilometrů od historického centra Vratislavi s řadou památek, romantických parků nebo říčních ostrovů. Nezapomeňte se vydat po stopách slavných vratislavských soch trpaslíků, které můžete objevovat rozeseté po celém městě. Orient Palace Hotel vás okouzlí jedinečnými interiéry v orientálním stylu a jistě také hotelovým wellness, kde kromě krytého bezénu s nechlorovanou vodou můžete využít dva druhy saun nebo ajurvédskou masáž.

Foto: se souhlasem Travelking
Foto: se souhlasem Travelking

Nejstarší slovinské lázně obklopené zelení

Foto: se souhlasem Travelking

Vydejte se ve dvou načerpat energii do nejstarších lázní ve Slovinsku, jejichž tradice přesahuje 600 let. Zhruba hodinku cesty od Mariboru se můžete ubytovat v malebné slovinské vesničce Dobrna v Hotelu Vila Higiea. Hotel je přímo obklopen nádherným lázeňským parkem s pěti energetickými body, které mají blahodárné účinky na tělo i duši. V rámci pobytu můžete využít neomezený vstup do termálního wellness v Hotelu Vita, kde jistě oceníte vnitřní i venkovní bazény, relaxační termální koupele i speciální Arbora SPA.

Foto: se souhlasem Travelking
Foto: se souhlasem Travelking

Foto: Shutterstock, se souhlasem Travelking

Zdroj: Travelking

Autorka: Lucie Janotová

Tagy:
2 Komentářů
  1. Lenka Hudečková 1 měsíc ago

    My jsme se dneska vrátili z krásného pobytu ve Volarech. Užili jsme si luxus v hotelu a nádherné masáže, ale i výlety. Prostě skvělé 🙂

  2. NelaVávrová 1 měsíc ago

    Krása, ani v jednom jsem nebyla, z důvodu financí? Vystačím si s klasickým ubytováním, jde to prožit lépe za méně peněz.

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account