Pokud byste požádali kteréhokoliv vášnivého čtenáře romantických knih, aby prozradil svou oblíbenou knihu všech dob, je velice pravděpodobné, že nedostanete přímou odpověď. Každý rok vyjdou tisíce různorodých titulů napříč všemi podžánry jako je historie, napětí, sebeláska nebo vášeň. A díky ještě většímu množství knih, které si dnes pohodlně můžete stáhnout odkudkoliv a kdykoliv do svých elektronických čteček knih nebo aplikací v telefonu, je výběr opravdu bohatý. Přesto jsme pro vás vybrali skvělé romantické knihy, které vás budou bavit svou tematikou, hlavními hrdinkami nebo tím, že jde prostě o nesmrtelnou klasiku, kterou by si měl za život alespoň jednou přečíst každý. 

Co si přečíst na Prvního máje?  

Foto: se souhlasem Ikar

Bridgertonovi: Vévoda a já, Julia Quinn

Simon, vévoda z hastingsu, vymyslel geniální plán, jak se zbavit vdavekchtivých dívek – uzavře dohodu s Daphne, mladší sestrou svého přítele, že se jí bude naoko dvořit. A jak to s vévodou, odhodlaným zůstat svobodný navěky, asi dopadne, už možná tušíte… Tenhle příběh si zamilujete stejně jako filmové zpracování, které najdete na Netflixu. Nechybí mu vtipné dialogy a osvěžující slovní přestřelky, které vám vykouzlí úsměv na tváři.

Foto: se souhlasem Ikar

Zápisník jedné lásky, Nicholas Sparks

Milostný román, který nenechá jedno oko suché – to je příběh Allie a Noaha. Ti spolu prožívají tu pravou mladistvou letní lásku, kterou však zámožní a vlivní rodiče dívky utnou. Po 14 letech se Allie vydává sdělit Noahovi novinu o tom, že se bude vdávat. Láska si však naštěstí najdete cestu… Jak dlouhé trvání bude mít jejich druhá letní šance?

Foto: se souhlasem Martinus

Pýcha a předsudek, Jane Austen

Pravděpodobně největší romantická kniha všech dob, která vypráví prostředí zámožných středních vrstev na anglickém venkově na konci 18. století a počátku 19. století. Jane Austin v ní líčí nerušený život, všechny radosti a zábavu tvrdohlavé hrdinky Elizabeth Benett a pana Darcyho spolu s melancholickým zamyšlením nad vládou peněz a váhou společenského postavení. 

Foto: se souhlasem Ikar

Než jsem tě poznala, Jojo Moyes

Knihy Jojo Moyes se právem pyšní nálepkou bestsellerů, a rozhodně s nimi nikdy nešlápnete vedle. Titul Než jsem tě poznala vypráví o seznámení a lásce navenek až příliš nesourodého páru. Louisa Clark je obyčejná dívka žijící mimořádně obyčejným životem. Má ráda svou práci v bistru, svého dlouholetého přítele a svět, který končí s hranicemi malého rodného městečka. Svět Willa Traynora naopak žádné hranice nemá. Je to svět adrenalinu, velkých obchodů a peněz. Romantický příběh o dvou lidech, kteří nemají nic společného, dokud jim láska k nohám nepoloží celý svět, rozhodně stojí za přečtení.

Foto: se souhlasem Ikar

Námi to končí, Colleen Hoover

Občas právě ten, kdo nás nejvíc miluje, dovede nejvíc ublížit. Lily to neměla v životě vždycky jednoduché. Ušla ale dlouhou cestu a teď žije v Bostonu a rozjíždí vlastní byznys. A právě tady potká neskutečně přitažlivého neurochirurga Ryla. Vypadá to, že všechno vychází na jedničku, ale jejich vztah se začíná komplikovat. Když se navíc do Lilyina života vrátí její láska z dětství, všechno, co si tak důkladně budovala, se začíná rozpadat…

Foto: Shutterstock, se souhlasem Ikar, Martinus

Zdroj: Wikipedia Commons, Databáze knih

Autorka: Lucie Janotová

Tagy:
5 Komentářů
 1. Pýcha a předsudek, to je moje srdcovka! 🙂 Vlastně celé dílo Jane Austenové. 🙂 Od ní bych doporučila všechno, tady nelze sáhnout vedle. A zmínila bych i Charlotte Bronteovou, respektive celý klan Bronteových. Nádherné příběhy! Jana Eyrová, Na Větrné hůrce, Dvojí život Heleny Grahamové… A nemůžu opomenout ani Elizabeth Gaskellovou, u nás, bohužel, málo známou, avšak její třídílná románová série Sever a Jih (navzdory názvu se nejedná o příběh z doby občanské války) je krásný příběh připomínající vztahem hlavních hrdinů vztah mezi Elizabeth a panem Darcym. (A doporučuji i seriálovou verzi, naprosto famózní!). Určitě taky sérii Poldark od Winstona Grahama, což je britská klasika, která se v nedávných letech dočkala i nového seriálového zpracování. Doporučuji i to. Ach, asi bych měla v doporučování zabrzdit… 😀

 2. Z vyjmenovaných knih jsem četla a i mám doma – Než jsem tě poznala….Jinak během prodlouženého víkendu jsem zvládla na chatě venku přečíst Dánskou dívku, ve které je téma lásky též stěžejní.

 3. Romana Mlynářová 1 rokem ago

  Výběr knih mě zaujal.

 4. Lenka Hudečková 1 rokem ago

  Děkuji za výborné tipy, jednu z knih jsem již četla, po ostatních se podívám.
  Ovšem dnes si vyjedeme na výlet, takže až zítra 🙂
  Gutštejn čeká ♥♥♥

 5. NelaVávrová 1 rokem ago

  To mě velmi zaujalo, ale počasí říká, že 1. máje budeme určitě trávit jinak než čtení knihou, ale děkuji za inspiraci 🙂

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account