Jak se rok chýlí ke konci a dny se přibližují blíž a blíž k vánočním svátkům, není nic, co by nám všem přineslo větší radost, než se usadit na gauči, přetáhnout si deku přes nohy, nalít si skleničku vaječného koňaku a zmáčknout tlačítko na dálkovém ovladači. I když je určitě letos z čeho vybírat a přehlídka nových vánočních filmů je víc než pestrá, na ději filmu Láska nebeská je prostě něco víc jak přitažlivého. Milování oddělené hranicemi, románky na dlouhé vzdálenosti, dojetí, láska, slzy a spousta vánočního chaosu. Milujeme Lásku nebeskou! 

I když jste tento film určitě viděli i vy (a ne jen jednou!), můžeme vám zaručit, že existuje pár věcí, které jste o Lásce nebeské definitivně nevěděli. Zajímá vás, jaké to jsou? Pak čtěte dál…

Foto: se souhlasem Universal Pictures

10 věcí, které jste nevěděli o filmu Láska nebeská

1. Záběry v závěrečné scéně na letišti jsou skutečné

Pravděpodobně jedna z nejdojemnějších scén celého filmu, která líčí záběry milovaných, kteří se znovu setkávají na letišti Heathrow na konci filmu Láska nebeská, jsou opravdu skutečné. Tým s jedním kameramanem v čele tehdy natáčeli na londýnském letišti týden a posbírali unikátní záběry reálných osob, kteří zde prožívají své dojemné setkání.

Foto: se souhlasem Universal Pictures

2. Hugh Grant nebyl z taneční scény příliš nadšený

Kdo by taneční scénu Hugha Granta nemiloval? Přesto herec požádal režiséra Richarda Curtise, aby ji mohl natáčet jako jednu posledních. A ten den byl podle slov samotného režiséra „opravdu nevrlý“. Nelíbila se mu píseň (původně měl totiž ve filmu v tento moment zaznít song Jackson 5, ale štáb nedostal povolení ji získat) a nebyl si jistý ani svými tanečními pohyby. Nakonec jde o jednu z nejvíce zábavných scén ve filmu! 

3. Emma Thomson natočila 12 záběrů srdcervoucí scény s hudbou Joni Mitchell

Navzdory tomu, kolikrát jsme seděli u této trýznivé scény, naše srdce pokaždé pukne kvůli postavě Karen, kterou božsky ztvárnila Emma Thomson. Herečka scénu podle všeho natočila celkem 12krát a její pláč byl zcela bez scénáře. „Měla jsem tolik zatracené praxe, jak plakat v ložnici, a pak vyjít ven a být veselá. Stačilo všechny ty střípky mého života najít a uložit je do této scény,“ prozradila později Emma Thomson

Foto: se souhlasem Universal Pictures

4. Kartičky s textem si napsal Andrew Lincoln sám

Moment, který bude navždy zvěčněn jako konečný projev lásky, kdy herec Andrew Lincoln, který hraje Marka, napíše na papír vzkaz pro Keiru Knightly, je kultovní scénou celého filmu. Vtipné je, že kartičky nejdříve vznikly díky zkušeným grafikům, ale Andrew nabídl, že pro lepší autenticitu je napíše sám. „No, můžu to udělat já? Můj rukopis je opravdu dobrý,“ vzpomíná zpětně v rozhovoru pro Entertainment Weekly, jak to navrhl. Zpětně všichni uznali, že to bylo skvělé rozhodnutí!

5. Claudia Schiffer ve filmu hrát neměla

Původně si Richard Curtis vybral pro roli maminky spolužáka jinou supermodelku. Ta nabídku ale odmítla. Jeho další volba? Samozřejmě Claudia! 

Foto: se souhlasem Universal Pictures

6. Keira Knightly byla v době natáčení čerstvě plnoletá

Slavné herečce Keiře Knightly bylo v době natáčení filmu Láska nebeská čerstvých osmnáct let, ale její postava vypadala mnohem starší. Thomasovi Brodie-Sangsterovi, který hraje ve filmu Sama, bylo tehdy 13 let, což znamená, že věkový rozdíl mezi herci byl pouze 5 let!

7. Ve filmu bylo původně 14 překrývajících se dějových linií

Jak odhalil Buzzfeed, film byl zjevně napsán se 14 dějovými liniemi, ale nakonec se do něj dostalo jen 12 příběhů. Navzdory dvěma dodatečným zápletkám, které již byly natočeny, se tvůrci filmu rozhodli, že je to už prostě příliš matoucí. Nepoužité záběry se týkali například osudu afrického páru, který se navzájem podporoval během cesty do Anglie, a druhý byl o přísné ředitelce, která tajila svou lásku k lesbické kolegyni. 

Foto: se souhlasem Universal Pictures

8. Ztvárnění písničky „All I Want For Christmas is You“ od Olivie Olson byla tvůrci shledáno za příliš nerealistické

Olivia Olson, která si ve filmu zahrála Samovu americkou lásku Joannu, umí skvěle zpívat. Když však režisér slyšel její podání písně popové zpěvačky Mariah Carey bál se, že diváci neuvěří, že „to dítě“ opravdu takto nádherně zpívá. Údajně ji proto požádal, aby zpívala trochu hůře a přidala pár chybných nádechů, aby celá scéna vypadala realističtěji.

9. Příběhy Hugha Granta a Colina Firtha byly původně zamýšleny jako dva samostatné filmy

Prvotní myšlenkou bylo vytvořit dva různé filmy a obsadit dvě velké hvězdy hollywoodského nebe. Jenže nakonec se scénáristi rozhodli úspěch filmu „pojistit“ právě dvojicí charismatického Hugha Granta a Colina Firtha a dějové příběhy spojit v jeden film. Vedl je k tomu i samotný fakt, že oba herci jsou přátelé a nejen díky tomu vznikla při natáčení příjemná atmosféra.

10. Svatební šaty Keiry Knightley měly být úplně jiné

Jedny z nejikoničtějších svatebních šatů na obrazovce se málem nestaly realitou – a díky bohu, kostýmní návrhářka filmu, Joanna Johnston, si dupla a prosadila si právě tu podobu, jakou dnes známe. „Režisér Richard Curtis si přál, aby svatební šaty Keiry byly víc sexy,“ svěřila se Joanna pro rozhovor magazínu Grazia. „Já jsem ale chtěla, aby byly více klasické, elegantní a šik. Nakonec jsme udělali kompromis v podobě konečné scény a třpytivého topu s odhaleným bříškem. Myslím, že to byla skvělá volba!“

Foto: Universal Pictures

Zdroj: Entertainment Weekly, Buzzfeed, Grazia, Wikipedia Commons

Autorka: Lucie Janotová

Tagy:
4 Komentářů
  1. Lenka Hudečková 1 rokem ago

    Ani netuším, zda jsem film viděla. Zkusím si ho letos ohlídat 🙂

  2. MartinaBěhalová 1 rokem ago

    Moc pěkný film, letos se zase podívám.

  3. Pěkný film, na který se vždy ráda podívám, mám-li čas. Informace o natáčení na letišti mne překvapily.

  4. KláraOdehnalová 1 rokem ago

    Zajímavé informace. Láska nebeská u nás nemůže ani na jedny Vánoce chybět. Zaujala mě informace č. 1 o skutečných scénách z letiště. 🙂

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account