Třetí adventní neděle se blíží mílovými kroky a to je jasný důkaz i pro ty největší prokrastinátory, že Vánoce už jsou definitivně tady. Ať už patříte k těm, kteří mají vánoční stromeček ozdobený od půlky listopadu, nebo naopak souzníte s chováním mrzutého Grinche, dostat se do vánoční nálady nebude vůbec od věci. Horká čokoláda nebo vaječný koňak sice umí zázraky, ale pokud k nim přidáte ještě pohodlný gauč, zapálíte vonnou svíčku a sáhnete po dálkovém ovládání, nemůžete udělat chybu. Co může být také lepšího než si pustit film s označením romantická komedie, který jste už možná viděli stokrát, ale rozhodně vás ani po sto první nebude nudit? A nebo možná díky našemu výběru objevíte něco úplně nového, co rozhodně zařadíte na svůj seznam nejlepších vánočních filmů plných lásky. Neváhejte se inspirovat! 

Jaké romantické vánoční filmy si pustit už dnes?

Foto: se souhlasem Netflix

Vánoce na spadnutí

Příběh o milionářské dcerce, která během zásnub po pádu na lyžích ztratí paměť, a Vánoce stráví v pozorné péči ovdovělého tatínka a jeho malé holčičky, je rozhodně sváteční klišé. Ale opravdu povedené! Na filmové výslunní se v novém filmu totiž vrací populární herečka Lindsay Lohan a to je záruka toho, že o romantiku a humor nebude nouze.

Foto: se souhlasem Netflix

Prázdniny

Novinářka Iris v podání Kate Winslet žije na malém městě nedaleko Londýna. Při vánoční firemní party se dozvídá, že se její bývalý přítel Jasper, do kterého je stále zamilovaná, bude ženit. Zlomena doma přes internet kontaktuje naslepo Američanku Amandu, kterou si zahrála Cameron Diaz. Slovo dá slovo a obě dívky si vymění na Vánoce své domy a odjedou na dovolenou. Iris si užívá velké vily v Los Angeles, Amanda zase samotu. Dokud na dveře nezabouchá přiopilý Irisin bratr Graham v podání božského Juda Law. 

Foto: se souhlasem Netflix

Sváteční rande

Dva nezadaní v podání Emmy Roberts a Luka Braceyho mají už po krk toho, že jsou na svátky vždycky sami. Naléhá na ně rodina, přátelé i příbuzní, a tak vznikne dohoda, že si budou na všech vánočních večírcích, party a setkáních s rodinou dělat doprovod. Jak tomu tak ale bývá přeskočí jiskra… O scénář romantické komedie z roku 2020 se postarala Tiffany Paulsen a za kameru se postavil John Whitesell, což je vždy záruka toho, že kapesníky budou potřeba.

Foto: se souhlasem IMDb

Last Christmas

Kdyby Bridget Jones hledala ještě větší zoufalou, než je ona sama, v Kate (Emilia Clarke) by se určitě trefila do černého. Ta holka sice vypadá jako roztomilý diblík, ale ve skutečnosti je magnetem na špatné rozhodnutí všeho druhu – nerozumí si s vlastní rodinou, nevyzná se sama v sobě, neumí si najít normálního chlapa a navíc pracuje v obchodě s vánočními potřebami. To se pozná tak, že chodí v asexuálním skřítkovském kostýmku, neustále cinká rolničkou a v hlavě ji pořád jede vánoční hit od George Michaela „List Christmas“. Přitom přesně před rokem balancovala mezi životem a smrtí, když podstoupila komplikovanou operaci. Jeden by řekl, že si té „druhé šance“ bude víc vážit, ale Kate je evidentně ztracený případ. Jenže pak potká Tomu (Henry Golding)…

Foto: se souhlasem Netflix

Milostná past

Natalie Bauer, blogerka z Los Angeles, se na seznamce zamiluje do Joshe Lina a odjíždí do jeho rodného města Lake Placid ve státě New York, aby ho na Vánoce překvapila. Zjistí však, že byla podvedena a Josh je ve skutečnosti někdo jiný. Její domnělý přítel, Tag Abbott, skutečně žije ve stejném městě a Josh jí nabídne, že je dá dohromady, pokud bude do Vánoc předstírat, že je jeho přítelkyně. V hlavních rolích romantické komedie z roku 2021 se představí Nina Dobrev, Jimmy O. Yang a Darren Barnet. 

Foto: se souhlasem Netflix

Štastné a veselé

První setkání s rodinou vaší přítelkyně může být náročné. Ještě těžší je plánovat žádost o ruku na každoroční štědrovečerní večeři její rodiny – přičemž příbuzní ani netuší, že je lesbička. Když se Abby v podání Kristen Stewart dozví, že Harper, kterou si zahrála Mackenzie Davis, jejich vztah před rodinou tajila, začne o ní pochybovat… Sváteční romantická komedie zachycuje pestrou škálu emocí spojených s touhou po přijetí ze strany rodiny, snahou být věrný sám sobě a odhodláním nezkazit všem Vánoce.

Foto: se souhlasem Netflix

Kalifornské Vánoce

Bezstarostnému životu Josepha v podání Joshe Swickarda by mohlo brzy odzvonit, a tak se nechá najmout jako pomocník na ranči a zkusí přimět farmářku, aby těsně před Vánoci prodala své rodinné pozemky a zachránila tak jeho kariéru. Romantické klišé? To definitivně očekávejte, ale zároveň vězte, že vás budou bavit dialogy, vedlejší postavy i prostředí, které vás na hony vzdálí od městské pošmournosti.

Foto: se souhlasem Netflix

Jako kůl v plotě

Peter pracuje v Los Angeles jako reklamní agent se specializací na sociální sítě. Zatímco v práci má úspěch, v osobním životě se mu zas až tolik nedaří. Připravuje se na Vánoce, které stráví u rodičů v malém městečku v New Hampshire. Po mnoha letech jim konečně může představit přítele, se kterým to vypadá slibně. Nicméně těsně před odjezdem zjistí, že jeho přítel je ženatý. Přemluví tedy svého nejlepšího kamaráda Nicka, aby s ním odjel a předstírali, že spolu tvoří pár. Peter se tak chce vyhnout dalším uštěpačným poznámkám ze strany rodiny. Nick neochotně souhlasí. Ovšem po příjezdu se Peterův plán zhroutí, neboť matka Carol mu dohodla rande na slepo s Jamesem, místním fitness trenérem. Peter se tedy seznámí a postupně mu dochází, že život v Los Angeles není tak skvělý, jak doposud vypadal a uvažuje o tom, že by se přestěhoval zpět, aby mohl být blíž rodině. To ovšem špatně snáší Nick, který si uvědomil, že je vlastně do Petera zamilovaný a tím by ho ztratil.

Foto: Shutterstock, se souhlasem Netflix, IMDb

Zdroj: ČSFD, Wikipedia Commons, Netflix, IMDb

Autorka: Lucie Janotová

Tagy:
6 Komentářů
 1. Hanka Vránová 1 rokem ago

  Já se teda msím přiznat, že já na romanťárny až tak moc nejsem. Vánoce jsou snad jediné období, kdy mi takové filmy nevadí. Jinak se na ně ale moc nedívám. Mnohem raději mám spíše thrillery a mysteriózní filmy. Teď nedávno jsem například koukala na Dokonalý trik. To je skvělý film. Mám ho ráda z velké části i díky tomu, že v něm hraje moje oblíbená herečka Scarlett Johansson. 🙂

 2. Preferuji české filmy a české pohádky, už se těším.

 3. MADAMACE 1 rokem ago

  K vánoční atmosféře patří i vánoční filmy, mohou být české i zahraniční, hlavně musí pohadit i rozesmát.

 4. Lenka Hudečková 1 rokem ago

  těším se na novou pohádku, snad bude stát za to… na cizí filmy se moc nedíváme…

 5. MarcelaKapounová 1 rokem ago

  Snad nějaký film či pohádku uvidím.

 6. NelaVávrová 1 rokem ago

  Vánoce s tebou, taky moc pěkný film.

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account