Jestli něco spolehlivě dostane do té pravé vánoční nálady i ty největší mrzuté sváteční Grinche, pak jsou to vánoční písničky. Pokud pro vás ale poslech moderních vánočních koled začíná dlouho před 24. prosincem, určitě budete nadšeni, že rozšíříte svou hudební sbírku o nové songy nebo klasiku, na kterou jste zapomněli. Odložte na chvilku stranou stres a vánoční shon a pusťte si z reproduktorů ty nejlepší vánoční písně všech dob. Vytvoříte si tak perfektní kulisu k pečení posledních kousků cukroví, vánočnímu úklidu, ale i k relaxaci na gauči. 

A bonus navíc? Mnoho textů z těchto vánočních písniček se pro vás může stát skvělou inspirací, co napsat do popisků na své sociální sítě nebo na vánoční přání.

Jaké vánoční písničky si pustit pro pravou sváteční atmosféru? 

Wham! – Last Christmas

Jedna z největších vánočních klasik prostě nerezaví. Wham! triumfovali písničkou Last Christmas v roce 1984 a George Michael ji napsal v podkroví domů svých rodičů za pouhý jeden den. Trvalo to šestatřicet let a slavný zpěvák se toho bohužel nedožil, ale písnička stanula na vrcholu pořadí ve svátečním týdnu a dostala označení číslo jedna. Stala se tak nejprodávanějším singlem všech dob. 

Mariah Carey – All I Want For Christmas Is You

Dokázali byste si svátky představit bez hitu popové zpěvačky Mariah Carey „All I Want For Christmas Is You“? Tento single, který určitě i vy znáte zpaměti, nás provází již od roku 1994. Mariah s touto písní vyhrála tři Guinessovy redordy: nejstreamovanější píseň na Spotify za 24 hodin, vánoční song, který se nejdéle držel v žebříčku Billboard US Hot 100 a stejně tak i v britském TOP 10. 

Bruce Spingsteeen – Santa Claus is Comin’ to Town

Píseň Johna Fredericka Cootsa a Havena Gillespiho původně nazpíval Eddie Cantora, ale až v podobě skvělého remixu od Bruce Springsteena se stala opravdovým hitem. Spojuje totiž dokonale Springsteenovo koncertní nasazení, vynikající saxofon Clarence Clemonse a úžasný text.

Daryl Hall & John Oates – Jingle Bell Rock

„Jingle Bell Rock“ je americká populární vánoční píseň, která poprvé zazněla v podání Bobbyho Helmse. Dneska je ale písnička od v podání Daryla Halla a Johna Oates jednou z nejrozšířenějších skladeb na sociálních sítích. Stačí si ji zadat do vyhledávače a vyskočí na vás víc jak 1 milión autorských videí, IG Reels a remixů tohoto skvělého vánočního songu. 

The Darkness – Christmas Time

I během svátků nemusíte opouštět svoji zálibu v rockových písničkách. Ačkoliv skupina The Darkness již neexistuje, jejich písnička Christmas Time z roku 2003 má v sobě něco skvěle glam rockového a najdete v ní ducha Slade, Queen i tradičních vánočních koled.

Stevie Wonder a Andra Day – Someday At Christmas

Jestliže se řadíte mezi fanoušky značky Apple, určitě vám neunikla ikonická reklama z roku 2015, během které značka použila písničku Someday At Christmas od Stevie Wondera a Andry Day. Zapomeňte na vánoční klišé a připravte se na moderní vánoční hudbu, která vás během pár vteřin dostane do té pravé vánoční atmosféry.

Bill Nighy – Christmas Is All Around

Milujete film Láska nebeská? Pak samozřejmě tuto písničku dobře znáte. Velkou zásluhu na popularitě tohoto filmu měl právě herec Bill Nighy v roli Billyho Macka. Věděli jste ale, že původně s tímto vánočním songem přišla kapela The Troggs, a to už v šedesátých letech? Původním autorem písně je Reg Presley. 

Gwen Stefani ft. Blake Shelton – You Make it Feel Like Christmas

Gwen Stefani debutovala v roce 1992 jako frontmanka skupiny No Doubt, která se v roce 1995 proslavila díky albu Tragic Kingdom. A její deska vánočních melodií z roku 2017 obsahovala šest originálních písní, na jejíž tvorbě se podílela samotná Gwen ve spolupráci s Justinem Tranterem. Ten v minulosti tvořil písničky i pro Britney Spears, Selenu Gomez nebo Justina Biebera. 

Coldplay – Christmas Lights

Hudební skupina Coldplay patří k nejzásadnějším hudebním uskupením posledního desetiletí a mnozí je dokonce označují za největší kapelu současnosti. V jejich sbírce je bezpočet různých ocenění včetně sedmi sošek Gramy a osmi cen Brit Awards. A vánoční písnička Chrise Martina rozhodně stojí za to přidat do svého vánočního playlistu.

Sting – Christmas at Sea 

Když charismatický zpěvák Sting zpívá o Vánocích, není třeba nic jiného dodávat. Písnička vznikla v roce 2010, ale do povědomí veřejnosti se s ní Sting zapsal hlavně živým vystoupením v britské Durhamské katedrále. Pusťte si to a užívejte si atmosféru vánočních svátků se vším všudy! 

Foto: Shutterstock

Zdroj: Wikipedia Commons, YouTube

Autorka: Lucie Janotová

Tagy:
3 Komentářů
  1. Lenka Hudečková 1 rokem ago

    přehráno, nejvíce se mi líbí první tři písničky…, ale i tak díky

  2. Lenka Hudečková 1 rokem ago

    Tak tyhle písničky si postupně pustím, díky…

  3. Slušný výběr, ale já si raději poslechnu ty naše české.

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account