Mnoho lidí vnímá oslavy Valentýna jako svátek zaměřený jen na romantiku ve dvou. Opak je ale pravdou! Tento svátek je naprosto perfektní příležitostí, kdy zapojit celou rodinu a připravit spolu s dětmi nádherné dekorace, které láskyplně ozdobí celou vaší domácnost, ale zároveň potěší vaše nejbližší. Valentýnské DIY projekty jsou skvělou možností, jak podpořit kreativitu svých dětí a zároveň si užít kvalitně strávený čas s rodinou.

Jaké valentýnské DIY projekty vyzkoušet doma s dětmi? 

Foto: se souhlasem Philip Friedmann / Pinterest

Puzzle srdce

Využijte staré puzzle, kterému chybí dílky, a vyrobte snadný DIY dárek pro někoho, koho milujete. Stačí kostičky nalepit na barevný papír a ten umístit do rámečku. Na zadní stranu pak neváhejte napsat věnování.

Foto: se souhlasem Mike Garten / Pinterest

Srdcový věnec na dveře

Vyzdobte si dveře od vašeho domu nebo bytu originálním karetním věncem. Stačí z balíčku karet vybrat všechny srdcové a postupně je všechny nalepit na šablonu ve tvaru srdce, kterou si vystřihnete s dětmi z pevného kartonu. 

Foto: se souhlasem The Alison Show / Pinterest

Náhrdelník z těstovin

Dejte zelenou kreativitě vašich dětí a vytvořte společně jako dárek originální náhrdelník z těstovin. Může být pro babičku, pro kamarádku ze školky nebo pro třídní učitelku. Budete potřebovat těstoviny různých tvarů, fixy nebo barevné tempery a šnůrku na spojení. 

Foto: se souhlasem Housing a Forest / Pinterest

Kvetoucí srdcový strom

Těšíte se na jaro? Přivolejte ho se svými dětmi již dnes tvorbou originálního stromu plného sladkých srdíček. K výrobě nezapomeňte dětem připravit barevné papíry, nůžky a lepidlo.

Foto: se souhlasem Crafty Morning / Pinterest

Dárky pro spolužáky

Hledáte perfektní dárek pro spolužáky a spolužačky ve škole nebo školce? Vytvořte se svými dětmi pomocí kolíčku originální motýlky, které budou ukrývat jejich oblíbené sladké cukrovinky. 

Foto: se souhlasem Amazon / Pinterest

Rámeček na fotografii

Ruku na srdce… kdo by doma nenašel prázdný rámeček na fotografii. Využijte ho se svými dětmi a vyzdobte ho sladkými srdíčky. Ty můžete nechat děti pokreslit barevnými fixy nebo na ně společně nalepte barevné papíry ve valentýnských motivech. 

Foto: se souhlasem Nanny Shecando / Pinterest

Květina

Vaše ratolesti nebudou dětmi navždy, tak proč si nezachovat jejich rozkošné otisky rukou pomocí tohoto valentýnského DIY projektu. Vytvořte originální květiny jako dárek, který vám stále bude připomínat, jak úžasné děti máte. 

Foto: Shutterstock, se souhlasem Philip Friedmann, Mike Garten, The Alison Show, Housing a forest, Crafty Morning, Amazon, Nanny Shecando / Pinterest

Zdroj: Wikipedia Commons

Autorka: Lucie Janotová

Tagy:
6 Komentářů
 1. Lenka Hudečková 1 rokem ago

  krásné nápady, srdce z těstovin se mi moc líbí 🙂

 2. HelenaSvatková 1 rokem ago

  Obdivuji každého, kdo má estetické cítění a dokáží vytvořit nádherné věci. Hluboce se klaním.

 3. Běla Víznerová 1 rokem ago

  Krásné věci. Děti milují perníčky a srdíčkové na Valentýna jsou nejlepší 🙂

 4. Pěkné nápady 🙂

 5. Romana Mlynářová 1 rokem ago

  Nádherné dekorace.

 6. NelaVávrová 1 rokem ago

  moc pěkné, některé věci by mě nenapadly 🙂

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account