1. Kouká vám do očí
Lidé udržují oční kontakt ve chvíli, kdy vzájemně společně komunikují. Ukazují, že dotyčnému věnují pozornost. Vzájemný oční kontakt může rozvíjet přátelství a vytvářet kladnou budoucnost vzájemného vztahu.  Toto ovšem není případ v psím světě. Pokud se dva psi uzamknou a koukají si upřeně z očí do očí, je toto dle odborníků často považováno za agresivní chování. A přesto se psi dokážou dívat do očí své milované osobě z lásky a ne proto, že by plánovali útok. Snaží se si s vámi popovídat a dle psího odborníka vás svýma očima „objímají“.
 
2. Kladně reaguje na váš hlas
Jste v práci a po celém dni přicházíte domů a voláte na svého domácího mazlíčka. Není nic hezčího, než utíkající čtyřnohý kamarád, který slyší z vašich úst své jméno. A i přesto, že v danou chvíli žvýká svou oblíbenou hračku, ukončí svou činnost a neváhá vás přivítat.
 
3. Miluje vaši vůni
Největší důkaz, že pes je beznadějně věrný svému pánovi, pochází z nedávné studie o zpracovávání pachů v psím mozku. Studií bylo zjištěno, že pach majitele psa aktivoval i tu část mozku, která se aktivuje při dostání odměny. Reakce na majitele byla nejsilnější nad ostatními pachy. Je tedy zcela možné, že reakce by mohla znamenat touhu nebo lásku, jelikož tyto aktivace mozku byly zcela podobné těm, které byly spojeny s fotografií milujících osob.
 
4. Vrtí ocáskem, když vás vidí
Vrtění ocáskem se může zdát jako znamení lásky, s tímto chováním je to ale složitější. Vrtění ocasem může mít mnoho různých významů – a nejsou vždy zrovna přátelské. Pokud ovšem vrtění ocásku doprovází další pozitivní řeči těla, je zcela jasné, že domácí mazlíček je šťastný, že vás vidí. Italský neurolog a dva veterináři pomocí sledování štěňat kamerou došli k závěru, že pes, který vidí svého majitele, vrtěl ocasem více na pravou stranu. Pokud tedy uvidíte svého pejska vrtět ocasem více na pravou stranu, je to pro vás krásná zpráva – a to ta, že váš domácí mazlíček vás upřímně miluje.
 
5. Mazlí se s vámi
Mohl by se stočit kamkoliv, ale on jde za vámi. Tulením ukazuje svou náklonost k vám. Usíná, ale snaží se opírat o vás, potřebuje vás cítit. Spí vám u hlavy, na vašich nohách nebo u vašich zad.  Gregory Berns ve svých knihách popisuje, že pokud se váš domácí mazlíček mazlí, je to pro něj velký symbol lásky.
 
6. Směje se na vás
Dle vědců je touto schopností obdařeno jen pár jedinců, ovšem nikdo nikdy přesně nezobrazil, jak takový psí úsměv přesně vypadá. Pokud budou ústa vašeho mazlíčka otevřená a uvolněná, bude šťastný a spokojený, je možné, že právě ten váš mazlíček se na vás zrovna usmívá. 🙂

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account