Vánoční stromeček už máte ozdobený, dekorace krásně rozzářily celou vaši domácnost, jmelí je ve váze a teď přichází doba, kdy je potřeba se zamyslet nad štědrovečerní tabulí. Je to totiž jedinečný způsob, jak dát vašim hostům vědět, že věnujete pozornost každému detailu. Vánoční prostírání, držáky na jmenovky nebo speciální girlandy na stole… je toho tolik, co si snadno můžete vyrobit sami a výsledky efekt bude víc než ohromující. Inspirujte se spolu s námi!

Sladké držáky se jmény

Využijte vánoční sladkosti, které se nedostaly na váš vánoční stromeček nebo jako dárky pro děti a vytvořte z nich stylové držáky na jména. Stačí, když krátce cukrové bonbóny zahřejete a zkroutíte do požadovaného tvaru.

Prostírání s perníčky

Využijte své oblíbené ubrousky, stuhu, co nepřišla k užitku při balení dárků je vánoční perníčky, které jste třeba nestihli ozdobit. S těmito třemi „ingrediencemi“ snadno vytvoříte jedinečnou vánoční ozdobu vašich talířů. 

Vánoční papír místo ubrusu

Zbyl vám vánoční papír? Využijte ho jako ubrus. Můžete ho snadno obrátit vzorem dolů a na spodní stranu nakreslit libovolné motivy, které udělají vaši štědrovečerní tabuli víc než výjimečnou. Navíc do této aktivity můžete klidně zapojit i děti. Výsledkem bude opravdu originální vánoční výzdoba! 

Tak trochu jiné využití vánočních ozdob

Rozhodli jste se letos zvolit jiné barevné ladění vašeho stromečku a máte doma ozdoby, které jste nevyužili? Použijte je k výzdobě vaší štědrovečerní tabule. Samostatné kuličky můžete použít pro jmenovky a zbytek jich naaranžujte doprostřed stolu jako stylovou dekoraci.

Originální svícny 

Chcete uprostřed stolu umístit svícen, ale žádný vám nepřijde příliš slavnostní? Vytvořte si ho sami! Budete potřebovat jen klasické bílé nádoby, sůl, svíčku a pár vánočních motivů z papíru, které na sklenici snadno přilepíte. Požádejte děti, aby vám s tímto projektem pomohly.

Foto: Shutterstock, Pinterest

Autorka: Lucie Janotová

Tagy:
1 Komentář
  1. Moc hezké a inspirativní.

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account