Jakmile nemám jasný plán a jen tak objevuji, najdu vždy něco unikátního. Tolik mě baví nacházet kouzelná místa, zážitky i příběhy lidí, kteří za tím vším stojí. A tak mi dovolte představit vám tři úžasné ženy, které vytvořily dvě výjimečná místa. Jaké dojmy si z nich odnesete, je už na vás,.

Silverstone Living a Bistro Karel jsou krásné příklady toho, jak spojit osobitý koncept s přírodou a gastronomií. Ač je od sebe dělí vzdálenost delší, než sto kilometrů, odhodlání, kvalita a odvaha jsou pojítkem tří podnikatelek. Michaela, Elena a Karolína vytvořily místa, za kterými se s chutí vydáte, i když je nemáte zrovna za rohem.

Bistro Karel

Do Troji nejen kvůli Zoo

Původně byly ve vztahu: majitelka kavárny – host. Ovšem, kdy jindy se domluvit na otevření nového podniku, než v době těhotenství! A tak vzniklo Bistro Karel. Majitelky Karolína a Elena ho otevřely během loňského léta, mezi Vltavou a Trojským zámkem. Sklízí bylinky ze zahrady, fermentují i pečou. Menu v Karlovi je pestré, potěší vegetariána i všežravce. Mě posledně uchvátily pečený celer s miso pestem a smažená treska v domácí sezamové briošce. French toast s javorovým sirupem a borůvkama byl pak tečka, kterou si kdykoli ráda zopakuji. Zkrátka, ráda se do Karla vracím. Kvůli jídlu, prostředí i lidem, kteří Bistro tvoří. Dělají to prostě a jednoduše dobře.

Poklad v Podkrkonoší

Když jsem prohlížela fotky Silverstone living, přišlo mi to až kýčovitě americky krásné. Naživo to však bylo jiné. Žádný kýč, ale skutečná nádhera. Už samotný srub má své kouzlo. Když ho však zasadíte do krásné krajiny, mezi pastviny, kde se prohání koně, přidáte dobré jídlo a necháte si odvyprávět příběh majitelky Michaely, pak víte, že tu nejste naposled. Silverstone Living se označuje jako zážitkový luxusní wellness rezort, který propojuje rodinnou farmu a privátní spa. Ono slovo luxusní může být zavádějící. Pro mě je to spíš kvalitní a opravdové. Luxusní mám především pocit, protože takové soukromí a péči považuji za něco opravdu výjimečného.

Ať už navštívíte světlý vzdušný prostor se zahradou v Praze nebo nádherný srub obklopený pastvinami v Semilech, věřím, že vám bude dobře. A o tom přeci ten život je. Tak šťastnou cestu!

Foto se souhlasem Bistra Karel a Silverstone Living a Romany Bennet

Zdroj: autorský text

Tagy:
0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account