Pokud jste rodič, pak určitě víte, jak hořkosladký může být začátek nového školního roku. Pro mnohé z nás je těžké sledovat, jak vaše ratolesti postupují na další stupeň (a pravděpodobně je ještě těžší je sledovat, jak se loučí s letními prázdninami). A zatímco nakupování oblečení pro první den školy je zábavné zpestření, organizování školního roku je nutností, kterou ale všichni odkládáme na později. Nevíte, jak začít? Našli jsme pro vás několik praktických nápadů na organizaci školy, které mohou být stěžejním momentem mezi každodenní katastrofou a domácností, jež běží jako namazaný stroj. 

Jak motivovat k organizaci malé školáky nebo středoškoláky:

Foto: se souhlasem Studio D

1. Vstupní hala

Pokud se vám zdá, že klíče od domu a doklady jsou přesně to, co se u vás doma vždycky hledá, můžete proměnit staré okno v užitečný (a stylový) organizér, díky kterému budou mít všichni ve všem přehled.

Foto: Shutterstock

2. Šuplík na školní potřeby

Pokud ji ve vaší rodině spíš můžete pojmenovat „šuplík na všechno možné, co nevíte, kam dát“, je potřeba to napravit. Nakupte nebo si sami vyrobte speciální děliče do zásuvek a udělejte své místo pro každou jednu věc, kterou vaše dítě nebo děti budou během školního roku potřebovat.

Foto: se souhlasem Design Improved

3. Pojízdná stanice kreativity

Dejte svému malému studentovi vlastní prostor, kde pohodlně najde vše potřebné pro své projekty na jednom místě. Vše, co k tomu potřebujete je pojízdný vozík, úložné koše a spoustu pastelek, barevných papírů a fixů. 

Foto: se souhlasem Hopping

4. Věšák na batohy

Chcete, aby se dětské batohy váleli jako loni na podlaze v obýváku nebo v kuchyni? Předpokládám, že ne. Vyrobte jim praktický věšák s tabulí, kterou lze také použít k zanechání roztomilých vzkazů nebo důležitých připomenutí.

Foto: se souhlasem Tatertois

5. Školní kalendář

S pomocí několika barevných papírků a magnetické nebo dřevěné nástěnky se můžete směle vrhnout do výroby školního kalendáře, který vašim dětem bude připomínat jejich denní povinnosti, školní rozvrh nebo kroužky. Bonusem navíc je, že rozvrh budete mít i na očích i vy!

Foto: se souhlasem Hopping

6. Studentský plánovač

Pomozte starším dětem sledovat jejich rozvrh a úkoly na stránkách vlastního studentského plánovače. Pokud vás baví grafika, jeho design zvládnete bez problémů v počítači sami a pak stačí stránky jen vytisknout a přidat do kroužkového pořadače.

Foto: se souhlasem Uncomon Design

7. Štítky na oblečení

Vyřešte problém s výběrem oblečení vašich malých parádnic a parádníků jednou provždy. Každou neděli s nimi připravte pět outfit a přidejte na ně štítek nebo tabulku, která ihned vašim dětem připomene, jaký model oblečení si mají příslušný den obléci.

Foto: se souhlasem Design Improved

8. Školní svačinová stanice

Nemusíte ji rovnou vynahradit třeba celou skříň, ale důležité je mít všechny možnosti pro dětské svačinky na jednom místě, abyste ráno ve spěchu někdy mezi vaším prvním hrnkem kávy a malováním očí řasenkou, jen sáhly po tom správném a snadno přidali do jídelních boxů.

Foto: se souhlasem Hopping

9. Úkolníček

Mají vaše děti domácí povinnosti? Pokud ano, pak se vám tabulka úkolů bude víc než hodit. Na nástěnce děti snadno a rychle uvidí, co jsou jejich povinnosti a bude pro ně motivací je s radostí a chutí plnit. 

Foto: se souhlasem Tatertois

10. Týdenní plánovač jídel

A co bude dnes k večeři ? Oblíbená otázka každé maminky, kterou někdy slyší i několikrát denně. Vyřešte tento problém jednou provždy a vytvořte si menu na celý týden dopředu. Nikdo vám určitě hlavu neutrhne, pokud ho flexibilně přizpůsobíte svému dennímu harmonogramu, ale garantujeme vám, že tohle vám usnadní život. 

Foto: Shutterstock, se souhlasem Studio D, Design Improved, Hopping, Tatertois, Uncomon Design

Zdroj: Studio D

Autorka: Lucie Janotová

Tagy:
3 Komentářů
  1. EsterNováková 2 roky ago

    My jsme našeho školáka který teď půjde do třetí třídy inspirovali tak, že jsme mu řekli, že v případě, že udělá celý ročník bez jediné dvojky na vysvědčení, tak ho vezmeme poprvé v životě na Sázavu. On o tom, že půjčovna lodí Sázava působí na řece ví už dost, a tak mu třeba ukážeme, kde https://www.pujcovna-lodi-sazava.cz/ jsme s tatínkem jako brigádníci dělali.

  2. Kristýna Štírová 2 roky ago

    U nás motivaci hodně pomohla to, že já sama jsem se začala učit. V létě jsem totiž podle rad z https://entuzio.cz/kurzy-anglictiny-praha/ začala chodit na kurzy angličtiny v Praze a tak malý vidí, že vzdělání a chození “do školy” vlastně není nic špatného a může to člověka bavit. 😉 Takže to určitě doporučuji. Navíc já sama jsem zjistila, že mě to fakt skutečně baví a mám to jako velkého koníčka. 😉

  3. Maruška Trnková 2 roky ago

    Ta školní svačinová stanice vypadá pěkně, to musím vyzkoušet 🙂

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account