Pokud byste si na léto měli pořídit jen jeden jediný nový módní doplněk, vsaďte na sluneční brýle. Patří sice mezi drobné doplňky, ale o to větší mají efekt. Nejenže ochrání váš zrak, ale navíc snadno a velice spolehlivě pozvednou jakýkoliv letní outfit k naprosté dokonalosti. Kritérií, podle kterých si vybrat ty pravé sluneční brýle, je hned několik. Od barvy přes tvar až po zbarvení sklíček. Možností máme víc než dost, takže je mnohdy těžké zvolit jen jedny. Držte se našeho manuálu a zaručeně vyberte ty pravé!

Jak vybrat dokonalé letní brýle

Zaměřte se na rysy ve své tváři

Alfou a omegou úspěchu je vybrat tvar obrouček, který zdůrazňuje přednosti vaší tváře a ne naopak. Máte-li široké čelo, výrazné lícní kosti a bradu, jste ideální kandidátkou na oválný tvar brýlí s retro liniemi. Kulatější tvar obličeje si naopak žádá hranatější tvary. Držte se rovnice, že protiklady se zkrátka přitahují. Jestliže máte širší oblast čele a směrem dolů k čelisti se zužuje do špičatější brady, vyzkoušejte brýle kočičího tvaru, které vaši tvář zjemní. 

Jaké tvary brýlí jsou letos nejvíc v kurzu?

Čtvercová klasika

Nechce se vám ve výběru slunečních brýlí příliš experimentovat a toužíte si pořídit takové, které budou trendy i za další rok (nebo deset)? Pak jsou pro vás klasické čtvercové tvary tím nejlepším řešením. Můžete si je pořídit v mnoha velikostech od více oversize až po ty užší. Tento styl brýlí padne většině tvarů obličeje.

Foto: se souhlasem Eobuv
Foto: se souhlasem Asos
Foto: se souhlasem Mango

Sluneční brýle (zleva): Boss, Eobuv; Asos; Mango

Kočičí oči

Šik kočičí tvar brýlí je módní klasikou, která dodá vaší image přesně tu pravou špetku drama. Pokud je doplníte hedvábným šátkem kolem hlavy, můžete s klidem vyrazit na road trip v kabrioletu jako Thelma a Louisa. Ale skvělou službu vám prokáží i ve městě, kde perfektně doplní každé letní šaty nebo i obyčejné tričko a džíny. 

Foto: se souhlasem EasyOptic
Foto: se souhlasem Gucci
Foto: se souhlasem Prada

Sluneční brýle (zleva): Vogue, EasyOptic; Gucci; Prada

Oversize nálada

Někdy prostě máme chuť schovat se před sluncem (i přes světem) za ty největší sluneční brýle. A přesně v té chvíli přicházející do hry oversize tvary. Ty nejironičtější jsou celé černé s tmavými skly, ale můžete vyzkoušet i světlejší v retro stylu. 

Foto: se souhlasem Modivo
Foto: se souhlasem Vogue
Foto: se souhlasem Gucci

Sluneční brýle (zleva): Jimmy Choo, Modivo; Vogue; Gucci

Duhová víla

Pokud chcete se svými slunečními brýlemi opravdu zazářit, nemůžete se při jejich výběru držet při zemi. Vlastně právě naopak! Barevné sluneční brýle jsou mladistvé a vyzařují sebevědomí. Naprosto skvěle vypadají na brýlích hranatého obdélníkového typu, ale nic nezkazíte ani kočičím tvarem nebo kontrastními skly. 

Foto: se souhlasem Apercu
Foto: se souhlasem Bottega Veneta
Foto: se souhlasem Eyerim

Sluneční brýle (zleva): Apercu; Bottega Veneta; Burberry, Eyerim

Růžové brýle

Vidět svět růžovými brýlemi už nemusí být jen pouhou metaforou, ale sladkou skutečností. Vybrat si můžete od světle růžových po magnetově sytou, ale základem je vybrat takové, které budou mít i růžová skla. Uvidíte, že svět bude najednou mnohem pozitivnější! 

Foto: se souhlasem Tous
Foto: se souhlasem Eobuv
Foto: se souhlasem Eobuv

Sluneční brýle (zleva): Tous; Furla, Eobuv; Chiara Ferragni, Eobuv

Cvičme v rytme

Už dávno nejsou jen výhradním outfitem na kolo nebo do přírody. Naopak! Podle módních trendů můžete nosit sportovní brýle i do města a přidat špetku té „sporty spice“ osobnosti do vašeho stylu oblečení. Jejich základem je výrazný oversize tvar, ve kterém vás nikdo nepřehlédne.

 

Foto: se souhlasem Bollé
Foto: se souhlasem Insportline
Foto: se souhlasem Rockpoint

Sluneční brýle (zleva): Bollé; Blizz, Insportline; Julbo, Rockpoint

Ve stylu Harryho Pottera

Od oversize až po mikro… kulaté obroučky přicházejí ve všech tvarech a velikostech a dodají vaší letní image tu pravou špetku výstřednosti, po které toužíte. Můžete si je vybrat více sportovní, s nádechem vintage ale i jako nesmrtelnou klasiku a neuděláte chybu.

Foto: se souhlasem EasyOptic
Foto: se souhlasem Chanel
Foto: se souhlasem Reserved

Sluneční brýle (zleva): Pollo Ralph Lauren, EasyOptic; Chanel; Reserved

Foto: Shutterstock, se souhlasem Eobuv, Asos, Mango, Gucci, Prada EasyOptic, Modivo, Vogue, Apecru, Bottega Veneta, Eyerim, Bollé, Insportline, Rockpoint

Zdroj: Wikipedia Commons

Autorka: Lucie Janotová

Tagy:
2 Komentářů
  1. Lenka Hudečková 9 měsíců ago

    Mám nyní dvoje krásné a perfektně sedící brýle – růžovočerné

  2. NelaVávrová 9 měsíců ago

    Děkuji za inspiraci, já musím volit brýle s dioptriemi, tudíž volím obroučky hlavně takové, do kterých půjdou dioprtrické sluneční skla, což je problém do všech.

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account