V teorii by měl být milostný život v době, kdy se náš věk přehoupne přes hranici čtyřicítky, ten nejlepší, co můžeme mít. Děti už jsou odrostlé, vcelku víme, jak a čím se živit, známe dokonale své tělo… Jenže v praxi často věci nejdou podle plánu, a tak občas není na škodu jim pomoci.
Jak si zajistit spokojený sexuální život i přes všechen ten stres a shon, který denně zažíváme, či přes případné první známky stárnutí?
Moje tělo se mění. No a co
Spousta žen bojuje po čtyřicítce s vlastním sebevědomím, jež má bohužel často negativní dopad na milostný život. Není třeba si nic namlouvat – tělo většiny z nás vypadá přece jen jinak, než když nám bylo dvacet. Ovšem to není důvod k nějakým mindrákům! Jednak jsou všechny změny související s věkem přirozené, jednak v nich nejste rozhodně sama (váš partner přece také vypadá jinak, než když jste ho před lety poznala). Přestaňte se srovnávat s minulostí a soustřeďte se na přítomnost. Ano, tělo se mění. No a co!
Milostný život není jen sex
Spousta párů, které spolu žijí nějaký ten rok, zapomíná, že pod pojem „milostný život“ spadá intimita jako taková, aniž by se muselo jednat jen o samotný sex. Zkuste zapřemýšlet, jak často se s partnerem jen tak dotýkáte, líbáte nebo objímáte a mazlíte, aniž by taková činnost vedla k sexu. Přitom právě taková láskyplné chování má prokazatelně pozitivní vliv i na milování! Budete-li si blíž obecně, bude vám to více klapat i v posteli.
Rutina není vždy na škodu
Také jste vždy s jistým despektem koukala na páry, které měly sex naplánovaný jako podle rozvrhu (aneb „dnes je středa, miláčku“)? Pak zkuste svůj postoj přehodnotit, především pokud u vás o nějakém pravidelném sexuálním životě poslední dobou nemůže být řeč. Je totiž prokázáno, že pravidelné milování pomáhá dvojicím v partnerském životě obecně (studie z roku 2017, kterou publikoval časopis Psychological Science, tvrdí, že páry mající pravidelný sex udávají vyšší spokojenost ve vztahu než ty, jež se milují spíše náhodně a méně často).
Nebojte se komunikace
Ačkoli žijeme ve velmi otevřené společnosti, kde sex není žádným tabu, nemusí to platit pro všechny páry. Především lidé, kterým je dnes více než 50 či 60 let, nemusejí být zvyklí o svém milostném životě mluvit tak jako mladší ročníky. A to dokonce ani se svým partnerem/svou partnerkou. Jenže to je potřeba změnit. I když vás to bude stát třeba hodně přemáhání, odhoďte stud a promluvte si o svých potřebách (ale také případných potížích).
Na experimenty není nikdy pozdě
S onou komunikací souvisí ještě jedna věc – řada párů se po letech soužití propadá do jakési rutiny v samotné podobě sexu (jedna, maximálně dvě oblíbené polohy, předehra jako přes kopírák…). není divu, že se z aktu, který má oba vzrušovat a uspokojovat, stane tak trochu nuda. Nemyslete, že objevování nových podob sexu je jen pro dvaceti-, maximálně třicetileté! Jistě, budete se muset přizpůsobit i možnostem svého těla (jen málokdo z nás je v pětačtyřiceti ohebný jako v pětadvaceti), ale i tak najdete jistě plno vzrušujících a nových poloh! O různých hračkách pro dospělé ani nemluvě…
Zdravější život, zdravější sex
Po čtyřicítce začínáme také stále více bojovat s nejrůznějšími neduhy těla. A tak je velmi důležité zaměřit se na zdravý životní styl – vyvážená strava a dostatek pohybu jsou předpoklady nejen pro lepší kondici, ale také spokojenější milostný život. Nejenže snížíte riziko řady chorob, které se negativně odrážejí na sexuálních výkonech (mimochodem, za poklesem libida mohou stát nejen nemoci, ale také vybrané léky), ale zvednete si také sebevědomí. A to je pro spokojený sexuální život klíčové.
Foto: Shutterstock

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account