Stáří je nepředvídatelné. Nikdy nevíme, jak nám bude sloužit zdraví a jak budeme schopni postarat se o sebe. Ve stáří jsme častěji u lékaře, jsme více osamělí a unavení, už toho tolik fyzicky nezvládneme jako dříve. Ve stáří nás častokrát překvapí situace, které nemůžeme nijak ovlivnit, jako je například ztráta sluchu, špatná koordinace pohybu, pády. Když se toto všechno stalo naši mamince, věděli jsme, že se musíme o ní postarat a vzít si ji k sobě. Ne každý má však tyto možnosti.
Jak se postarat o osobu blízkou i na dálku? Pomůže Anděl na drátě
Je to pomoc pro starého nebo nemocného člověka. Starý člověk touží být soběstačný a nechce zůstat svým blízkým na obtíž. Se službou Anděl na drátě je toto možné.

Komplexní dohledovou a asistenční službu „Anděl na drátě“ poskytují osoby se zdravotním postižením

⦁ Asistenční a tísňové péče pro seniory
⦁ Linky důvěry pomáhající seniorům vystoupit z bludného kruhu osamění
⦁ Poradny chránící seniory před podvodnými a nekalými praktikami dodavatelů
 


Jak si přivolat svého anděla?

Cituji: ” Služba Anděl na drátě těží z moderních komunikačních technologií. Její princip spočívá v tom, že klient služby má stále na dosah malé elektronické zařízení s jediným tlačítkem. Stisknutím sos tísňového tlačítka se dostává do péče vysoce profesionalizované služby proškolených asistentů. Klient hlasovou formou komunikuje s operátorem a ten rozhodne o dalším postupu a formě zajišťované pomoci. Zařízení fungují po celé republice, kde je dostupný GSM signál. Hovor je zdarma v rámci paušálu za využívání asistenční péče.”

Anděl na dráte má dva zařízení, které seniorům pomáhají v krizových situacích

1. Chytrá krabička eSafe neboli SOS přívěsek pro seniory


2. Hodinky eWatch s sos tlačítkem

 
K čemu tyto zařízení slouží?
Cituji: U klienta dojde k pádu, delší nehybnosti nebo klient zmáčkne sos tísňové tlačítko v případě jiných potíží. Ze zařízení se ozve hlas operátora. Současně mohou být aktivovány nouzové kontakty na členy rodiny, sousedy či přátele. Pokud je to nutné, na pomoc vyjíždí vozidlo lékařské záchranné služby. Operátor je s klientem stále v kontaktu až do úplného vyřešení celé situace.”

Obě zařízení fungují nepřetržitě všude, kde je dostupný GPS signál. Odolávají vodě, mohou je používat lidé s kardiostimulátorem, dokážou detekovat nehybnost nebo pád, dokonce i kouř, požár nebo zachytí vniknutí cizí osoby do bytu.

Zajímavé, co říkáte? Máte nějakou zkušenost se službou Anděl na drátě nebo řešíte péči o babičku a staré rodiče osobně?
 
Blogerka Michaella
(zdroj obrázků a informací: andelnadrate.cz a pixabay)

0 Komentářů

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account