Cholerická povaha je docela složitá. Působí optimisticky, ale pokud má špatnou náladu, nikoho kolem sebe nešetří a střílí slovně ostrými náboji hlava, nehlava. V takovém člověku bije upřímnost, optimismus, ale v určitých situacích výbušnost a agresivita. Dost často trpí vztahovačností, uráží se pro maličkosti a těžko se ovládá. Dá se docela snadno naštvat a vyprovokovat. Prosazuje svoje názory a jde za svým cílem. Je hodně tvrdohlavý a dopředu ho žene touha po dosažení toho, co chce.
Mezi jeho silné stránky patří odvaha a smysl pro realitu
Pokud se mu něco nezdá, nic ho nepřesvědčí o opaku. Řadí se mezi pracovité lidi, umí si vše pečlivě zorganizovat, na rozdíl od sangvinika dotáhne věci ke zdárnému konci. Nezná překážky a je výborný vůdcem, který umí strhnout dav. Jelikož se nebojí dřiny, je takový tažný kůň, který kolikrát své práci podlehne a stává se z něj workoholik. Nebojí se říct vše, co má na jazyku, proto mnohdy nenachází pochopení u jiných lidí. Dokáže rychle a dobře řešit jakýkoli problém. Jeho povaha je na jednu stranu příjemná a milující, na druhou stranu sarkastická. Často při špatné náladě ubližuje slovy, jelikož se rychle rozčílí, ale pak zase rychle vychladne a nezapomene na omluvu.
Svoje city a pocity ukazuje jen před lidmi, kterým věří
Cholerik není zrovna mazlící typ člověka, ale vztahy dokáže prožívat intenzívně a naplno, když miluje, tak miluje maximálně. Stojí si za svými názory a je věčný bojovník za rodinu a přátele. Škoda jen, že má vysoké nároky na sebe i druhé a žije podle pravidel v práci i doma, protože někdy se může život s ním stát nesnesitelným. Z toho důvodu si vybírá partnera i kamarády s klidnější povahou. Přátel nemá moc, ale vystačí si i sám, nehledá tak velké vzrušení a střed pozornosti, jako sangvinik. Má rád i chvilky o samotě, kdy se věnuje rodině nebo práci. Cholerik vydrží jakýkoli nápor stresu a vadí mu slabost a nerozhodnost u ostatních. Pokud má dobrou náladu, je skvělý a když se zlobí, je lepší mu jít z cesty.
Foto: Shutterstock

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account