Po měsících spekulacích módní dům Louis Vuitton oznámil jméno nového kreativního ředitele pánských kolekcí. Přestože zpěvák a hudební producent Pharrell Williams není překvapivou volbou, spekulovalo se o Jonathanovi Andersonovi z Loewe, Maximilianovi Davisovi ze Salvatore Ferragamo nebo kreativním šéfovi značky Supreme Themaine Emorym. Nakonec všemi milovaného Virbila Abloha, který zemřel v listopadu roku 2021 na vzácnou formu rakoviny, nahradí hudební legenda Pharrell Williams. Designérova první kolekce pro značku Louis Vuitton bude oficiálně představena v červnu letošního roku během pařížského pánského fashion weeku.

Kdo je Pharrell Williams?

Mnohým z vás není potřeba vizonáře, jehož kreativní svět má velmi široký záběr – od hudby, přes umění až po módu, představovat. Všem ostatním stačí říci, že během posledních dvou dekád se stal Pharrell Williams globální kulturní ikonou. A právě způsob, jakým dokáže překonávat hranice napříč nejrůznějšími obory, je v dokonalém souladu s filozofií značky Louis Vuitton. Francouzská módní ikona se prezentuje jako kulturní módní dům, který se nebojí inovací, pokroku a aktivního přístupu.

Foto: se souhlasem Louis Vuitton / Pinterest

Pharrell Williams je vizionářský hudebník, producent, skladatel, filantrop, módní návrhář a podnikatel. Na svém kontě má 13 cen Grammy, včetně ocenění za Producenta roku v letech 2004, 2014 a 2019, a cenu Golden Note Award od ASCAP z roku 2012. Získal dvě nominace na Oscara – za vlastní píseň „Happy” (Já, padouch 2) a jako koproducent v kategorii Nejlepší snímek za film Skrytá čísla (2016). Williams byl také nominován na Zlaté glóby jako spoluautor filmové hudby. V roce 2019 byl Williams nominován na Emmy za skladbu „Letter to My Godfather” pro snímek Netflixu s názvem Black Godfather, který pojednává o legendárním hudebním producentovi Clarenci Avantovi. V roce 2020 byl Pharrell Williams přijat do Skladatelské síně slávy za svou práci pro duo The Neptunes.

V roce 2018 Pharrell namluvil remake klasického filmu The Grinch od studia Universal, napsal knihu A Fish Doesn´t Know It´s Wet a jako koproducent s Mimi Valdés uvedl originální seriál Brainchild (2018) na Netflixu. K dalším zajímavým projektům patří snímky Dope (2015), Roxanne Roxanne (2017), Voices of Fire (2020), seriál Harlem na Amazonu, který čeká druhá série, a komedie Rollin´, která vznikla ve spolupráci s Lenou Waithe pro HBO Max.

Foto: se souhlasem Louis Vuitton / Pinterest
Foto: se souhlasem Louis Vuitton / Pinterest
Foto: se souhlasem Louis Vuitton / Pinterest

Vizionář a filantrop v jednom

V roce 2019 Pharrell založil neziskovou organizaci Yellow, která prostřednictvím vzdělání pomáhá dospívajícím realizovat jejich potenciál. V roce 2020 Williams představil neziskovou iniciativu Black Ambitions, která pomáhá afro a latino-americkým podnikatelům se start-upy v oblasti technologií, zdravotní péče, problematiky Web 3.0 a zákaznických produktů/služeb. Pharrell dlouhodobě bojuje proti rasovému bezpráví a zásadně se podílel na jednáních s guvernérem Virginie Northamem s cílem uznat Juneteenth jako oficiální státní svátek. Nadále se zasazoval o to, aby byl uznán i svátkem celonárodním. V dubnu 2019 představil Pharrell Williams svůj první, vícedenní hudební festival Something in the Water na pláži ve svém rodném městě Virginia Beach. 

Pharrell Williams se značkami Billionaire Boys Club a Ice Cream uspěl také jako módní návrhář a podnikatel. Na podzim roku 2019 se Williams spojil s Davidem Grutmanem a společně otevřeli Swan and Bar Bevy v Miami Design Districtu a v roce 2021 The Goodtime Hotel. V roce 2020 Pharrell založil výrobní společnost HumanraceTM, která podporuje jednotlivce v cestě za lepší kvalitou bytí.

Foto: se souhlasem Louis Vuitton / Pinterest

„Jsem velice rád, že se Pharrell vrátil zpět domů. Po našich úspěšných kolaboracích z let 2004 a 2008 se nyní stává novým kreativním ředitelem pánských kolekcí Louis Vuitton. Jeho kreativní vize sahá daleko nad rámec módy, a tak jsem přesvědčen, že pod jeho vedením se začne psát nová a vzrušující kapitola ságy našeho módního domu,” komentuje Pietro Beccari, prezident a generální ředitel značky Louis Vuitton.

Foto: se souhlasem Louis Vuitton / Pinterest

Zdroj: Louis Vuitton

Autorka: Lucie Janotová

Tagy:
6 Komentářů
 1. Michaela Spalovská 1 rokem ago

  Pěkný článek.

 2. KláraOdehnalová 1 rokem ago

  Zase jsem o něco chytřejší.

 3. Romana Mlynářová 1 rokem ago

  Pěkný článek

 4. Lenka Hudečková 1 rokem ago

  Toho hocha vůbec neznám, tak moc děkuji za článek 🙂

 5. V této oblasti mám očividně velké mezery, každopádně šikovný muž.

 6. NelaVávrová 1 rokem ago

  vůbec jsem netušila, děkuji za vzdělání 🙂

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account