1484

Toužíte po obývacím pokoji, který bude vypadat, jako kdyby posloužil coby předloha pro fotografie v katalozích o bydlení? Dovolte nám, abychom vás seznámili s aktuálními letními trendy pro obývací pokoje. Jaké barvy roku 2022 kralují a nesmějí chybět ve vaší domácnosti? Jaké změny v obývacím pokoji udělat před létem a na co nezapomenout? Čím dříve následující změny provedete, tím rychleji si budete moci naplno vychutnávat letní nicnedělání ve vašem obýváku.

Přivítejte léto vzdušnějším obývacím pokojem

S příchodem letních měsíců byste měli ubrat. Nejenom v práci, kde si zasloužíte vypnout a dopřát si relaxační dovolenou, ale také ve své domácnosti. Využijte léto jako příležitost ke generálnímu úklidu a zbavte se zbytečností. Uvidíte, že nejen váš obývací pokoj bude díky úklidu vzdušnější. Moderní obývací stěna, která by ve vašem domově rozhodně neměla chybět, by neměla být pokryta vrstvou prachu a schovaná pod hromadou dekoračních předmětů. Naopak by měla být viditelná a předměty v ní perfektně srovnané.

Prázdná plocha konferenčního stolku připravená na letní koktejly

Provzdušnit byste měli i svůj konferenční stolek. Zahoďte nepotřebné papíry a další zbytečnosti, které jeho povrch zakrývají a udělejte si místo na letní koktejly. Prázdná odkládací plocha konferenčního stolku je nejenom příjemnější na pohled, ale také snazší na úklid. Pokud bychom měli být upřímní, neustálé uklízení je přece to poslední, co chceme během horkých letních měsíců řešit.

Foto: WorldWide / Shutterstock.com

Buďte nemilosrdní a zbavte se nepotřebných věcí

Jakmile za sebou budete mít generální úklid a poklidíte všechny viditelné povrchy, věci, jichž se nechcete zbavit uschovejte, ale zbytek bez milosti vyhoďte. Úložný prostor na předměty, co si ponecháte, najdete jen tehdy, když se jiných věcí zbavíte.

Nebojte se barev a vsaďte na zelenou a další přírodní odstíny

Kromě provzdušnění si váš obývací pokoj zaslouží také zahalení do pestrých barev. Jaké barvy budou letos v létě v interiéru trendy? Zaručeně zelená, béžová a šedá. To znamená jediné – přivítejte do svého obývacího pokoje také živou zeleň a přeměňte ho v tropický ráj. 

Máte radši přímořský styl? Vsaďte na pískovou barvu v kombinaci s modrou. Díky tomu přeměníte svůj obývák v relaxační zónu, kterou již nebudete chtít opustit.

Rozmazlujte se a lenošte na kanapi

Dopřejte si odměnu ve formě lenošení na kanapi. Protože si zasloužíte to nejlepší, pořiďte si ten nejpohodlnější gauč a křesla, na něž narazíte. U lenošek a sedacích souprav je dovoleno, aby se staly dominantou celé místnosti a jejich barevné provedení může být výrazné a třeba i extravagantní.

Polštáře, přikrývky a intimní osvětlení pro dokonalou pohodu

Kromě přírodních barev a pohodlného gauče a křesel si do svého relaxačního koutku pořiďte také barevné a měkké polštáře, společně s plyšovými dekami. Během deštivých dní tak budete mít přikrývku i polštáře po ruce – budete se moci snadno zabalit a dopřát si třeba i dvě hodiny spánku. K tomu, aby na vás během šedivých dní nepadaly chmury, použijte intimní osvětlení v podobě stojacích lamp, které se výtečně hodí vedle gauče.

Vrhněte se do generálního úklidu svého obývacího pokoje před létem co nejdříve. Čím dříve jej totiž připravíte na letní sezónu, tím dříve si budete moci užívat letních koktejlů podávaných v pohodlí vašeho domova. K tomu, abyste se cítili jako v ráji, nemusíte opouštět svůj obývací pokoj. Stačí do něj začlenit několik horkých letních trendů a tipů.

Foto: Photographee.eu / Shutterstock.com, WorldWide / Shutterstock.com

Tagy:
6 Komentářů
 1. HelenaSvatková 2 měsíci ago

  Velmi pěkná inspirace, chystám se na nový nábytek do obýváku, dávám přesnost světlým barvám, zvětší prostor.

 2. EsterNováková 2 měsíci ago

  V létě se s manželem chystáme uspořádát nějakou BBQ party. Máme tip od kamaráda, který se zabývá grily, že na https://www.grilguru.cz/grily pořídíme kvalitní kousky. Potom si někde ve větším městě nakoupíme maso přímo od chovatelů a uděláme velké zahradní posezení. Moc se těším až zase známé po delší době uvidím.

 3. Kristýna Štírová 2 měsíci ago

  Ten trend toho, že je to hodně vzdušné a prostorné kvituji. Když nám dělali u https://www.casamoderna.cz/design-interieru/ návrh designu interiéru na míru, tak jsme to taky měli jako jeden z hlavních požadavků. Hodně prostoru a aby to bylo všechno opticky velké. Naštěstí máme docela prostorný dům, takže se tam dalo čarovat s lecčím. 😉

 4. Romana Mlynářová 2 měsíci ago

  Zní to báječně

 5. EsterNováková 2 měsíci ago

  No přivádíte mě s některými frázemi v úžas, jen co je pravda. Důležité je podle mě mít ideální teplotu v místnosti. To je prostě alfa omega naprosto každého dokonalého spánku. To je třeba důvod, proč mám designový krb https://www.rocal.cz/designove-krby v jedné místnosti, kde se díváme na televizi a jdeme spát do místnosti, kde je o 7 stupňů méně.

 6. EsterNováková 2 měsíci ago

  Jako v ráji jsem se cítila na dovolené, kde měli https://www.jis.cz/hlinikove-dvere/ hliníkové dveře a ještě velká francouzská okna. Právě jsem se totiž vrátila z 5* hotelu v Řecku, za nějž jsem vyplivla přes 35 tisíc na osobu. S přítelem jsme tam ale strávili krásné chvíle a už víme, kam pojedeme na svatební cestu!

Napište komentář

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account