Dostatek spánku je pro náš život důležitý. Dopřejte si ho co nejvíce i během léta. Přestože spaní během vlny veder může být náročné, s těmi správnými doplňky vám v něm nic nezabrání. Co je základem dokonalého a ničím nerušeného spaní a jaké doplňky si do ložnice pořídit? Kromě kvalitní postele se zaměřte i na další důležité věci.

Kvalitní matrace pro kvalitní spaní

Základem kvalitního spánku a snadného usínání každou noc je kvalitní matrace. Uleháte-li každou noc na matraci, která je pohodlná, přizpůsobí se tvaru vašeho těla a je vám na ní komfortně, čeká vás zaručeně noc plná příjemných snů. Po probuzení na kvalitní matraci vás nepřekvapí žádné otlaky ani bolesti zad či kloubů. Budíte-li se ráno celý rozlámání, je čas na změnu. Nejlepším řešením je investice do kvalitní matrace, protože ta s vaším spánkem udělá hotové divy.

Rošt a matrace musí být kompatibilní

Kromě matrace ale samozřejmě záleží i na roštu, který se pod matrací nachází. Pevné rošty vám poskytnou dostatečnou oporu a klidné usínání. Při výběru roštů se ujistěte o tom, že jsou matrace i rošt kompatibilní. V tom se totiž skrývá tajemství úspěchu. Pro některé druhy matrací jsou totiž vhodné nepolohovatelné rošty, zatímco pro jiné jsou polohovatelné rošty naopak doporučovány. Abyste nákup toho správného roštu nepodcenili, nebojte se požádat o radu odborníky.

Dokonalé zatemnění pro ničím nerušený spánek

Kromě postele ovšem záleží i na dalších předmětech, které se ve vaší ložnici nacházejí. Aby byl váš spánek nerušený, zatemnění ložnice a záclony na oknech jsou samozřejmostí. Právě minimální přísun světla během spánku vám zaručí, že vás nebudou budit světla pouličních lamp, jezdících aut a městské hromadné dopravy. Pro lepší usínání můžete používat také speciální noční masky, které si nasadíte přes oči. Skrz ně neprosákne ani paprsek světla, takže se skvěle hodí zejména pro lidi, kteří pracují na vícesměnný provoz a spí přes den.

Mějte sklenici s vodou vždy po ruce

Usínání během parných letních večerů může být náročné. Připravte se na něj tak, že si k posteli na noční stolek donesete sklenici se studenou vodou. Budete ji díky tomu mít při ruce, kdyby vás v noci vzbudilo horko nebo propocené prostěradlo.

Bavlněné ložní prádlo je sázkou na jistotu

Kromě obyčejné vody vyzkoušejte přes léto usínat v bavlněném povlečení i pyžamu. Bavlna má totiž tu výhodu, že skvěle saje, tudíž se tím minimalizuje riziko nočního buzení. Veškerý pot, který z vašeho těla odejde, bude pohlcen pyžamem a zbytek se vsákne do prostěradla a povlečení. Abyste prodloužili životnost své matrace a neriskovali to, že ji propotíte skrz-naskrz během první vlny veder, pořiďte si na ni speciální pratelný potah.

Foto: Kostikova Natalia / Shutterstock.com

Starejte se o ložní prádlo a vsaďte na levanduli

Aby pro vás bylo usínání příjemné, každý den nechte své ložní prádlo vyvětrat. Díky tomu nebude zatuchlé, ale naopak čerstvé a voňavé. Máte-li doma levandulový éterický olej, pokapejte jím před spaním polštář a usínejte v levandulové vůni, která vám pomůže se uvolnit. Kromě toho, že budete usínat v provoněné místnosti, nasákne se vůně také do vašeho ložního prádla.

Abyste se každé ráno probouzeli odpočatí a plní energie, musíte si k tomu vytvořit dokonalé podmínky. Vše začíná u volby postele, jejího rámu, roštu i matrace. Následuje vhodně zvolené ložní prádlo, dokonale zatemněná okna a samozřejmě další drobnosti. Například pár kapek levandulového oleje na polštář, sklenička s vodou na nočním stolku a maska na očích pro minimální přísun světla.

Foto: Kostikova Natalia / Shutterstock.com, Maridav / Shutterstock.com

Tagy:
4 Komentářů
  1. Kamila Novotná 4 měsíce ago

    Kvalitní spánek v létě je pro mě klíčový, protože když se pořádně nevyspím, celý den jsem jak mátoha. Našla jsem skvělé řešení a to rolety den a noc v systému MINI. Jsou úžasné a s nimi se mi spí mnohem lépe, protože dokážou ložnici skvěle zatemnit a zároveň ji udržet chladnou.

  2. Kristýna Štírová 2 roky ago

    No jelikož dělám IT zabezpečení, tak moc v klidu nespím skoro nikdy. Ale doby, kdy jsem se budila v noci zpocená z toho, že klientovi spadl e-shop a on teď nevydělává, tak ty už naštěstí odešly. Ale je to taky proto, že jsem si jistější a používám na monitoring webu službu https://uptimeuno.com/cs/ a díky tomu můžu naprosto v pohodě spát. 😉

  3. EsterNováková 2 roky ago

    No přivádíte mě s některými frázemi v úžas, jen co je pravda. Důležité je podle mě mít ideální teplotu v místnosti. To je prostě alfa omega naprosto každého dokonalého spánku. To je třeba důvod, proč mám designový krb v jedné místnosti, kde se díváme na televizi a jdeme spát do místnosti, kde je o 7 stupňů méně.

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account