Přestože se v každé rodině najde vždy místo pro tradičně barvená vajíčka, o letošních Velikonocích se neváhejte pustit do něčeho „extra“. Vybrali jsme pro vás pár jednoduchých, levných a nejvíc roztomilých nápadů, které posunou vaše kreativní barvení velikonočních vajíček zase o stupeň výše. Od mramorovaných až po kropenaté nebo zlaté doslova umělecké výtvory, naprosto s přehledem ohromíte všechny koledníky. 

5 tipů, jak letos obarvit velikonoční vajíčka

Foto: se souhlasem Laurey W. Glenn / Pinterest

Grafická vajíčka

Vše, co budete potřebovat k výrobě těchto vajíček je jedna bílá fixa a krapet fantazie. Dobrou zprávou je, že nejlépe tato technika funguje právě na hnědá vajíčka, které stačí uvařit natvrdo.

Foto: se souhlasem Laurey W. Glenn / Pinterest

Zlaté vejce

Ukázalo se, že ke snesení dokonalého zlatého vejce nepotřebujete kouzelnou slepici. Bude vám stačit zlatá barva ve spreje (doporučujeme zvolit tu organickou) a ústřední dekorace pro váš velikonoční oběd je na světě.

Foto: se souhlasem Laurey W. Glenn / Pinterest

Mramorovaná vajíčka

Elegantní, šik a tak krásné! Na tyto mramorovaná vajíčka vám bude stačit použít jeden z našich nejoblíbenějších kosmetických produktů: lak na nehty. Nalijte vodu pokojové teploty do jednorázové plastové nádoby, přidejte pár kapek laku na nehty (klidně smíchejte různé barvy) a postupně do vody namočte jedno vejce po druhém. Pak už jen stačí umístit na sušící kartón a hotovo! 

Foto: se souhlasem Laurey W. Glenn / Pinterest

Omotaná vajíčka

Chcete místo klasického barvení použít zajímavější a přesto cenově dostupnou alternativu? Zkuste vajíčka omotat zajímavým provázkem nebo bavlnkou. Díky lepidlu, kterým vajíčko potřete bude nádherně držet a vytvoříte tak zajímavý design i vzory.

Foto: se souhlasem Sara Albers / Pinterest

Rozkvetlá vajíčka

Baví vás ubrousková metoda barvení vajíček? Pak vám nic nebrání vyzkoušet ji s květinovými motivy, které jsou na oslavu jara naprosto perfektní.

Foto: Shutterstock, se souhlasem Laurey W. Glenn / Pinterest, Sara Albers / Pinterest

Zdroj: Wikipedia Commons, Pinterest

Autorka: Lucie Janotová

Tagy:
6 Komentářů
  1. Tereza Příhodová 1 rokem ago

    Super inspirace. Ta omotaná vajíčka jsou docela blízko tomu, co jsem letos zkoušela já. Tyto poslední Vánoce na mě pod stromečkem čekala taková papírové tašky, tak jsem se ji rozhodla konečně vyzkoušet a podle jednoho návodu, co jsem našla na internetu jsem zkoušela vyrábět háčkovaná vajíčka. Je to docela netradiční, ale musím říct, že to dopadlo skvěle a jako dekorace to vypadalo moc hezky. Schovala jsem si je i na příští rok. 🙂

  2. Pěkná vajíčka, no já za královnu rozhodně nebudu, zítra plánuji výlet a žádná vajíčka nechystám.

  3. NelaVávrová 1 rokem ago

    Nádhera, my vsázíme na jednoduchost a naše tradiční lepení nálepek nebo použití červené cibule 🙂

  4. Lenka Hudečková 1 rokem ago

    Krása, jen co je pravda…

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account