Módní průmysl je vždy o krok napřed, a tak už teď je jasné, jaké trendy nejen v oblékání, budou vládnout nadcházející sezóně. S klasikou jakou jsou pilotky nebo tvar „cat eye“ nikdy nešlápnete vedle, ovšem ať už potřebujete nové dioptrické obroučky nebo chcete rozšířit sbírku slunečních brýlí, poradíme vám, po kterých sáhnout. Tohle jsou tři trendy typy slunečních brýlí, které by vám v šatníku neměly chybět.

3 typy slunečních brýlí pro rok 2024

Sportovní

Mísící se sféry sportu a módy se stále více dostávají do popředí, a tak není divu, že se i letos znovu opakuje trend sportovních obrouček v atletickém stylu. Takové brýle se stanou vaším každodenním doplňkem, ve kterém budete vypadat skvěle, stejně jako můžete využívat při sportu. Na výběr je z mnoha různých stylů a barev, například průhledné obroučky, tónovaná skla nebo černou sázku na jistotu. 

Foto: se souhlasem Alensa
Foto: se souhlasem Alensa

Sluneční brýle (zleva): Oakley, R2 – prodává Alensa.cz

Nové retro

70. léta volají! Retro tónované čočky navíc v kombinaci s kovovými rámy budou v tomto roce velice populární. Zejména čočky červené, oranžové a žluté. Tuto kombinaci vyhledávejte především ve tvaru zvaném pilot, jehož výhodou je, že sedí téměř každému tvaru obličeje. Nebojte se experimentovat a sáhnete klidně po výstředních kouscích, doplněných o zajímavé detaily. 

Foto: se souhlasem Alensa
Foto: se souhlasem Alensa

Sluneční brýle (zleva): Tom Ford, Ray-Ban – prodává Alensa.cz

Oversize

Zůstaňme u vracejících se trendů ze 70. let a představme si další modely, které jednoduše musíte mít. Tento nostalgický vzhled spojuje rozměrné obroučky, tzv. oversize s elegantním vzorem želvoviny a je v kurzu jak na dioptrických brýlích, tak na těch slunečních. Touto neutrální žíhanou černo hnědou barvou se trefíte k většině stylů oblečení i účesů. Získáte tak nadčasové brýle vhodné na každodenní parádu. S takovými stylem brýlí se nyní experimentuje také na trhu s pánskými brýlemi. 

 

Foto: se souhlasem Alensa
Foto: se souhlasem Alensa

Sluneční brýle (zleva): Crullé, Vogue – prodává Alensa.cz

 

Foto: Shutterstock, se souhlasem Alensa

Zdroj: Wikipedia Commons, Alensa

Tagy:
0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account