Tanec má tu zvláštní moc zvednout sebevědomí a dokonale tvarovat postavu. Já tanec zbožňuji! Moje cesta tancem, ale nebyla nikdy snadná. Přiznám se bez mučení, nikdy jsem v tom nebyla příliš dobrá. Přesto moje láska k tanci nikdy neochabla.

Taneční maratóny a faux pas

Od Street dance přes balet až po Contemporary. Vyzkoušela jsem snad všechny taneční styly. Dokonce jsem se odvážila i na několik veřejných vystoupení, kde jsem většinou skončila vzadu, zmateně šlapající na špatnou nohu. Ano, i přes tyto komické okamžiky jsem tanec nevzdala. Ve skutečnosti mě každé šlápnutí vedle motivovalo jít dál a hledat styl, ve kterém bych se cítila jako ryba ve vodě.  V baru mi tančit jde, rytmus mám, nemůžu být přece tak špatná, ne?

Nové výzvy a příležitosti

S přibývajícími léty jsem na tanečních kurzech začala pociťovat svůj věk. Než jsem se zvedla ze země, tak ostatní už dělali jinou choreografii. Moje ohebnost začala pokulhávat za mladšími, ale našla jsem útěchu v podpoře skvělých holek kolem mě. Díky nim jsem se nikdy necítila méněcenná a jejich pozitivní energie mě stále hnala vpřed.

Burleska jako zjevení

Pak přišel zlomový okamžik. Objevila jsem kurz burlesky, což pro mě bylo jako nalezení ztraceného pokladu. Burleska skloubila vše, co miluji – tanec, výraz a špetku divadelního umění. Najednou jsem našla své místo, kde mohu být svá bez obav z chyby. A to vše díky neustálému hledání a odvaze zkoušet něco nového.

Držte se svých snů

Pokud tedy máte vášeň, která vás táhne, ale občas si nejste jisti, zda jste v ní opravdu dobří, nevzdávejte to. Každý krok, i ten špatný, vás může dovést k nečekaným a úžasným zážitkům. Burleska změnila můj život a vaše vášeň může změnit ten váš. Nikdy nevíte, co vás čeká za dalším rohem.

Zdroj/autor: Jitka Kratochvílová
Foto: se souhlasem Jitky Kratochvílové

Tagy:
0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account