Existuje mnoho způsobů, jak si užít halloweenský večer, který nastane už 31. října. Co třeba uspořádat s celou rodinou filmový večer? Zní to idylicky, nemyslíte? Zapomeňte na bitvu o dálkové ovládání a vyberte pro sebe i své děti film, který vás bude bavit od začátku do konce. Proto jsme dali hlavy dohromady a vybrali jsme pro vás ty nejlepší (přijatelně strašidelné) filmy. Popcorn do trouby, zhasněte světla a jde se na to!

Jaký film si pustit s celou rodinou na Halloween? 

Foto: se souhlasem Sony Pictures Entertainment

Hotel Transylvánie

Málokdo o Draculovi ví, že není jen princem temnoty, ale také vlastníkem stylového Hotelu Transylvánie – luxusního pětihvězdičkového resortu, kde se mohou všechna monstra světa od Frankenstein, Mumie, Zombie nebo neviditelného muže dostat daleko od všech a být jen sami sebou v bezpečném prostředí bez lidí. Ale pro Dráculu existuje ještě daleko důležitější důvod, proč držet obyčejné smrtelníky dál od Hotelu Transylvánie: aby ochránil Mavis, svoji milovanou náctiletou dceru. Jako většina teenagerů i Mavis chce opustit hnízdo a prozkoumávat velký svět. Jenže to je myšlenka, která Draculu skutečně děsí! A navíc se blíží termín, kdy se budou ve velkém stylu slavit její narozeniny. Jak všechno dopadne, když se nečekaně objeví na večírku člověk?

Foto: se souhlasem Paramount Pictures

Addamsova rodina

Připravte si prsty na lusknutí! Do vaší televize se hrne ikonická rodina, která každý rok vyhrává všechny soutěže o nejlepší halloweenských kostým. Čeká vás porce zábavy, při které uvidíte, jak se členové této výstřední a strašidelné party snaží dokázat, že jsou sousedé pro své okolí k nezaplacení. 

Foto: se souhlasem Warner Brothers

Čarodějnice

Dobrodružný rodinný film vypráví temně humorný a přesto potěšující příběh mladého osiřelého chlapce, který žije se svou milující babičkou ve venkovském městě. Když chlapec a jeho babička narazí na klamně okouzlující, ale velmi ďábelské čarodějnice, babička moudře odvede malého hrdinu do bohatého přímořského letoviska. Bohužel dorazí přesně ve stejnou dobu, kdy Nejvyšší čarodějnice shromáždila své přátele z celého světa – v utajení – aby uskutečnila své hanebné plány. 

Foto: se souhlasem Falcon

Frčíme

Animovaná komedie Frčíme vás zavede do světa fantazie, ve kterém se představí dva elfští teenageři, který se vydají na pozoruhodnou výpravu. Film je počinem společnosti Pixar, která má na svědomí animáky jako je Příběh hraček, Úžasňákovi nebo třeba v Hlavě a ani tentokrát toto proslulé studio nezklame a přinese do vašich televizí sympatickou podívanou, která vznikla pod režisérskou a scenáristickou taktovkou Dana Scanlona. 

Foto: se souhlasem Falcon

Příšerky s.r.o.

Pootevřete dveře do světa podivných figurek a rošťáků, kteří rozesmávají každého přímo ďábelským smíchem. James P. Sullivan a Mike Wazowski pracují v továrně Příšerky s.r.o., největší společnosti v Monstropolisu, která přeměňuje křik na elektrickou energii. Všichni tam věří, že děti ze světa lidí jsou nebezpečné a žádná příšerka se jich nesmí dotknout. Proto všechna ta monstra dokonale vyděsí, když se do jejich světa nedopatřením dostane malá holčička Boo. 

Foto: se souhlasem Falcon

Mocný vládce Oz

Oscar “Oz” Diggs je charismatický, ale nepříliš úspěšný cirkusový kouzelník. Při vystoupeních předvádí své iluzionistické triky, ale i šarm prohnaného a nemilosrdného svůdníka. Díky rozhořčené reakci manžela jedné z oklamaných žen se ocitá na útěku v horkovzdušném balónu. Balón se ale ocitne ve víru rozběsněného tornáda a přenese Oscara do pohádkové země Oz. Díky přezdívce si ho obyvatelé kouzelné říše ztotožní s vyvoleným mužem, který má podle dávného proroctví jejich zemi zachránit před úklady zlé čarodějnice. Seznámí se s laskavou kouzelnicí Theodorou a dozvídá se, že zemi kdysi vládl její otec, kterého zahubila její proradná sestra Glinda. Se svou druhou sestrou Evanorou už dlouho čekají na čaroděje, který zbaví zemi zlé čarodějnice i náletů jejích příšer. Neochotnému hrdinovi se na nebezpečnou výpravu nechce, když ale zjistí, že by se mohl stát králem a vlastníkem bájného zlatého pokladu, společně se sluhou Finleym, létající opicí a osiřelou porcelánovou Panenkou se vydává na cestu.

Foto: se souhlasem Warner Brothers

Harry Potter a Kámen mudrců

Před deseti lety položili čarodějové Brumbál, Hagrid a McGonagallová na práh domu Vernona a Petunie Dursleyových miminko s jizvou na čele. Je to malý Harry Potter, syn Petuniiny zemřelé sestry. Dursleyovi se o něj sice starají, na rozdíl od vlastního syna Dudleyho mu však neprojevují příliš lásky. Když se blíží Harryho jedenácté narozeniny, zjistí ke svému překvapení, že dokáže mluvit s hadem. V den narozenin mu čaroděj Hagrid doručí dort a dopis. Harry se dozví, že jeho rodiče byli čarodějové a nezahynuli při obyčejné autonehodě, ale v boji se zlým Voldemortem. Jizvu na čele si odnesl z tohoto boje. Nyní má právo nastoupit do učení ve Škole kouzel a čar v Bradavicích. A začnou se dít věci…

Foto: se souhlasem Disney

Hokus pokus

V roce 1693 se v Salemu snažily tři sestry – čarodějky – připravit lektvar, s jehož pomocí by získaly nesmrtelnost a věčné mládí. Jeho součástí byla krev nevinné panny, kterou nebylo snadné získat. A tak dřív než stačí svůj koktejl namíchat, obyvatelé městečka je popraví. Předtím však svého bratra Binxe promění v nesmrtelnou mluvící kočku. Před smrtí čarodějky slíbí, že se za tři sta let vrátí a pomstí se. O tři sta let později se do Salemu přestěhují z Los Angeles manželé Dennisonovi se synem Maxem a dcerou Dani. A začíná divoká jízda! 

Foto: se souhlasem Warner Brothers

Příšerákovi

Wishbonovi nejsou právě šťastná rodinka. Máma Emma má knihkupectví, které je před krachem, táta Frank je přepracovaný a každý den trpí pod tyranským šéfem. Dcera Fay je nešťastná, stydlivá teenagerka a syn Max je sice matematický genius, ale ve škole ho ostatní šikanují. Jenže ty opravdové trable Wishbonovy teprve čekají. Mámu Emmu si totiž jako svou budoucí partnerku vyhlédnul samotný hrabě Dracula. Pošle zlou čarodějnici Babu Yagu, aby Emmu proměnila v upírku. Yaga však nedopatřením změní i zbytek rodiny v příšery. Frank se stává Frankensteinovým monstrem, Fay se promění v mumii a malý Max v mocného vlkodlaka. Rodina monster se vydává po stopách čarodějnice s jediným cílem: přinutit ji, aby odčarovala prokletí a vrátila jim lidskou podobu. Cesta za rodinným štěstím je však plná úskalí a ostrých špičatých zubů… 

Foto: se souhlasem Columbia Pictures

Krotitelé duchů

Nachystejte se na komediální klasiku! Když se doktoři Venkman, Stantz a Spengler z katedry parapsychologie nenadále ocitnou na dlažbě, rozhodnou se vydat na cestu lovců duchů – nevábných a občas poněkud drzých potvor. Sotva otevřou dveře, už se jim hrnou první zakázky. Největší výzva ale čeká na stopaře všeho nevysvětlitelného ve chvíli, kdy krásná Dana Barret za dveřmi své chladničky objevuje bránu do pekel. Teď mají krotitelé duchů za zády celý svět a je jen na nich, jestli v této nekonečně zábavné akční komedii uchrání Manhattan před totálním šílenstvím!

Foto: Shutterstock, se souhlasem Sony Pictures Entertainment, Paramount Pictures, Warner Brothers, Falcon, Disney, Columbia Pictures

Zdroj: Wikipedia Commons, CSFD

Autorka: Lucie Janotová

Tagy:
4 Komentářů
  1. Lenka Hudečková 1 rokem ago

    Nic pro nás, toto téma mě nikdy nebralo…a TV si ani moc nepouštím…nepotřebuji ji k životu, ale rádio ano 🙂

  2. Nevím proč, ale doma se na sledování televize vůbec nedokáži soustředit, mám pocit, že u toho musím dělat iks dalších věcí a podle toho to pak vypadá…

  3. MichaelaHoráková 2 roky ago

    Skvělé tipy na podzimní večery 🙂

  4. ŠárkaMariana 2 roky ago

    Pěkné tipy 👍

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account