Chcete znát tajemství perfektní postavy v rekordním čase? Zeptala jsme se fitness trenérů, fyzioterapeutů a výživových odborníků, abych pro vás sestavila žebříček nejlepších tipů na cvičení, vaší denní fitness rutiny i vyvážené stravy. Nemusíte se hned trhnout do cvičení po hlavě a denně uběhnout 10 kilometrů (koneckonců to není ani v mých silách). Pár jednoduchý pohybů, motivace a pravidelnost ale dokáží změnit vaši mysl a hlavně vaše tělo k nepoznání. 

Zde tipy fitness odborníků pro ženy, které chtějí od svého cvičení výsledky:

1. Může vám to zachránit život! 

Pravidelné kardio cvičení kombinované se silovým tréninkem snižuje riziko srdečního onemocnění, cukrovky a rakoviny endometria, tlustého střeva a prsu. Odborné studie doporučují cvičit každý den 30 minut a za 2 měsíce budete na svém zdraví (i postavě) pozorovat nevídané výsledky.

2. Zlepšíte si svou náladu

Možná vám to bude znít jako klišé, ale bylo prokázáno že pravidelné cvičení snižuje stres a úzkost a zlepšuje pozitivní myšlení. Studie British Journal of Sports Medicine odhalila, že lidé, kteří pravidelně cvičí prakticky netrpí depresemi. A není to v dnešní době pandemie to nejpodstatnější?

3. Posílíte vaše kosti

Cvičení zvyšuje hustotu kostí a pomáhá přecházet osteoporóze. Jako nejpřínosnější cviky fyzioterapeuti označili aktivitu vysoké intenzity jako skákání přes švihadlo, svižnou chůzi nebo běh. 

4. Zaměřte se na intenzitu

Pokud chcete vidět nejrychlejší výsledky, zvolte cvičení ve stylu „zahřejte se a ochlaďte se“. V praxi to znamená, že tento druh cvičení vám pomůže udržet si mobilitu a flexibilitu a budete snadněji předcházet zranění a hlavně spalovat tuky na maximum. Na začátku tréninku si udělejte  5 až 10 minutové cvičení, které zvýší vaší srdeční frekvenci (například běh na místě, dřepy, anglikáni) a pak zvolte cvik, který naopak vaši tepovku uklidní (například cvičení rukou, zad nebo hýždí).  

5. Nezapomeňte na protahování

Aerobní cvičení prokládejte lekcemi, které umožní větší flexibilitu vašeho těla. Může to být jóga či pilates. Pravidelné protahování zapříčiní, že vaše svaly budou dlouhé a štíhlé a vy se budete cítit méně ztuhle. Navíc každé své „normální“ cvičení zakončujte protažením, díky kterému předejte nepříjemným zraněním jako jsou například natažené svaly.  

6. Jezte pravidelně

Nezapomínejte jíst! Pokud chcete zhubnout, klíčem rozhodně není omezit příjem jídla. Naopak! Snažte se jíst pravidelně snídat, obědvat a večerech a hlavní jídla vždy prokládejte zdravými svačinkami. Vaše tělo tak nebude mít pocit hladu a tím pádem tendenci ukládat tuky „na později“. 

Foto: Shutterstock 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account