192
Umění porozumět sobě je cesta ke spokojenosti. Je to umění najít odpovědi na otázky svého vnitřního já, kdy je důležité dořešit věci uvnitř sebe. Nitro každého člověka je velmi citlivá záležitost. Ukládá se do něj všechno podstatné i nepodstatné. Mnohdy ani nevíme, co se do něj uložilo a pak se divíme, že se trápíme pro něco, o čem ani nevíme.

Je potřeba umět sám se sebou komunikovat a čistit se
Jsme občas jako zaplněný disk, který nám hlásí nedostatek paměti. Proto je potřeba třídit vše co do svého vnitřku dáváme, například podle důležitosti a nepodstatné informace promazávat a neukládat. 

Nemůžeme být jako houba, která do sebe saje a saje, až je těžká a plná páchnoucí vody. Když si představíte takovou houbu, která se pravidelně neždímá a nečistí, postupně je plná plísní a nečistot a zapáchá. Tak to pak vypadá i s našim vnitřkem, když se pravidelně o sebe nestaráme, jsme zaneseni nečistotami, které nás plní pocitem plnosti, nespokojenosti, hnusem a připadáme si sami sobě odporní a nepotřební, bez energie. Kolikrát s tím souvisí přicházející deprese, panické ataka, unavenost, vnitřní vyhoření, celkové vyčerpání, slabost.

Čistit, čistit a čistit. Jak? 

  Vnímejte pocity svého nitra. Co potřebuje? Po čem touží? Co mu vadí? Proč je smutné? Kdy je spokojené?
  Nepodceňujte svoje pocity, jsou důležité.
  Nitro patří k nám a je propojené se srdcem i mozkem, úzce souvisí s pocity.
  Někdo čistí své nitro pomoci meditace, relaxace, uvolnění, jiný si píše zápisky svých pocitů.
  Dobře se čistí hudbou, sportem, uměleckou činností nebo koupeli.
  Neocenitelné jsou procházky v přírodě, čtení knih, návštěva divadla nebo kina.
  Je třeba schované vnitřní myšlenky a pocity dávat ze sebe ven, provětrat své pocity, dát jim nový vítr do plachet. 

Každý problém v našem životě má velikou spojitost s tím, co prožíváme uvnitř sebe

Zde většinou hledejte i původ a kořen problému. Může to být pocit ublížení, uražená ješitnost nebo pocit křivdy, který jsme třeba přehlédli a on za nějaký čas narostl do velkých rozměrů a ovlivnil pak průběh dění kolem nás. 

Co držíte v sobě vysíláte ven, aniž si to uvědomujete 

V překladu to znamená, že když v sobě držíte v podvědomí zlobu, vysíláte zlobu a zpět se vám vrací opět zloba. 
Tudy cesta nevede. Váš vnitřek (nitro) má být čistý a plný lásky. Nesmí se v něm hromadit negace a nečistoty, které vás svazují a táhnou ke dnu. Věnujte pozornost svému nitru, ono na vás pravidelně mluví a dává vám dost často najevo svoji nespokojenost. Ukazuje vám, co mu dělá radost a co ho naopak zraňuje.
 

Nehromaďte v sobě odpad, naplňte se jen hezkými pocity

Velký vliv má na naše nitro zdravá strava, prostředí ve kterém žijeme a lidé, se kterými se stýkáme. Duševní strava a činnost, kterou děláme. Pohyb, dostatek volnosti, rodina, přátelé, práce.  Vše je úzce propojené. Takže se snažte naplnit jen láskou a hezkými pocity, které vás posunou ve vašem životě dál. Mějte plán nehromadit v sobě odpad, třídit vše co do sebe přijímáte podle důležitosti a plnit se zpět hodnotnými pocity a zážitky. Jen tak získá váš život smysl a důvod ke spokojenosti.
Foto: Shutterstock 

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account