Jitka Němečková je maminka 4 leté dcerky Kristýny. V březnu minulého roku se v krizi ocitlo nejen její podnikání, ale taky manželství. Zatímco podnikání se jí podařilo nejen zachránit, ale dokonce posunout na vyšší level, v manželství tolik štěstí neměla. 

Jitko, když slyším tvůj příběh, minulý rok pro tebe nebyl zrovna růžový. Co se vlastně dělo?

Jitka: No, kde začít. Mám vlastní úklidovou firmu. Před COVIDEM jsme měli zakázky hlavně na festivalech, ve velkých halách a na různých živých akcích. Což se v podstatě ze dne na den všechno zavřelo. Do doby než přišla všechna ta opatření spojená s pandemií, jsme fungovali jenom offline. Neměli jsme ani webové stránky. Roky jsme to nepotřebovali, měli jsme zakázky na několik let dopředu. Pak jsme se během jednoho týdne ocitli bez zakázek…

To pro tebe musel být šok. Jak jsi tuhle situaci začala řešit?  

Musela jsem to vyřešit rychle. Když se odstartovaly problémy s podnikáním, manžel mi jednoho dne oznámil, že se zamiloval jinde a odchází od nás. Ode mě s dcerou. Myslela jsem, že si snad dělá srandu. Když mi došlo, že nedělá, na pár dní se mi doslova zatmělo před očima. Musela jsem nějak fungovat kvůli malé, ale ty dny mám jako v mlze. Můžu říct, že dnes už bývalý manžel, se k celé situaci nepostavil zrovna čelem. S ním odešla i zásadní část našich rodinných příjmů. 

Co se dělo dál? 

Popravdě jsem začala upadat do depresí. Věděla jsem, že teď bych se měla zmobilizovat a zapojit všechny síly. Postarat se o nás. Vypadla nám víc než půlka příjmů do rodiny. Ale nešlo to, začala jsem mít úzkosti, někdy jsem celý den chodila jak tělo bez duše, popadaly mě chmurné myšlenky a často jsem přemýšlela, že firmu asi budu muset zavřít. 

To jsi ale nakonec neudělala… Co ti pomohlo se udržet? 

Asi po dvou měsících mi došlo, že se musím zvednout hlavně v osobní rovině. Jinak to špatně dopadne. Jenže jsem nevěděla úplně jak na to. Nakoukla jsem do pár knížek o osobním rozvoji, ale přišlo mi to všechno jako teorie. V situaci, kdy jsem se necítila dobře, to pro mě nebylo řešení. Na psychoterapie jsem neměla finance a ani jsem nevěděla o nikom, kdo by mi pomohl takhle rychle. Nakonec jsem se na doporučení kamarádky obrátila na stopuzkosti.cz, kde pracují s unikátní metodou Pandikulační terapie. Po tom, co jsem si díky tomu vyřešila úzkost, jsem se přihlásila na workshop o úspěchu a novém nastavení mysli, s názvem Podnikatelská záchranka. To mi pomohlo asi nejvíc. 

Je pravda, že psychika je jedna spojená nádoba. Jakým způsobem ses do změny opřela ty? 

Narozdíl od knížek nebo psychoterapií jsem na workshopu pochopila, co se mi vlastně děje. Dost se mi ulevilo. Do té doby jsem měla opravdu černé myšlenky, plácala jsem se v tom. A rozvodové řízení s manželem mi moc nepřidávalo. Nicméně jsem se poměrně rychle zmobilizovala právě díky speciálním technikám, nahrávkám, které jsem pak poslouchala a praktikovala každý den. Sousedky cvičily jógu nebo posilovaly podle internetu, já jsem zamakala na své hlavě, jestli to tak můžu říct. A to mi pomohlo ze všeho nejvíc. 

Jak se to pak projevilo ve tvém podnikání? 

Rozjela jsem se. Ráno jsem si dala svou čtvrthodinku s nahrávkami z workshopu a to mi pomohlo se soustředit na to podstatné k vyřešení. Měla jsem díky tomu čistou hlavu a byla jsem schopná vymýšlet “plán B” pro svůj byznys. To, co by mě předtím ani nenapadlo, se najednou začalo jevit jako ta nejlepší a nejrychlejší cesta z toho průšvihu, do kterého se moje firma dostala. 

Je to skoro rok zpátky… Jak jsi na tom s firmou teď?  

Změnila jsem kompletně strategii, přestala jsem se tolik dřít a firma se začala zvedat. A hlavně jsem dala sebe na první místo. Když se objeví další nesnáze, jsem díky workshopu o blahobytu víc v klidu. Jsem schopná se soustředit na řešení a práce mě i víc baví. To, o co jsem se marně pokoušela roky předtím, mi teď jde s menším úsilím. Za to jsem opravdu vděčná. Zní to trochu jako klišé, ale jsem vlastně ráda za to, co se stalo. Donutilo mě to vůbec se na workshop o blahobytu přihlásit. V té chvíli jsem si nemyslela, že mi to takhle změní život. Na začátku jsem se bála, že to bude jen nějaké povídání, ale opak je pravdou. Čerpám z něj už skoro půl roku a je to pořád lepší a lepší. 

Zní to jako happyend :-)… 

Tak k happyendu to má ještě daleko! Nechci nic zakřiknout. Každopádně se situace uvolnila a já můžu říct, že kdybych na seminář nešla, byla bych na tom teď asi hodně špatně. 

Co bys řekla na závěr čtenářkám?  

Ať workshop Podnikatelská záchranka vyzkouší. Je to pár stovek, které jim můžou změnit život a celý pohled na jejich problémy. Nejdřív jsem z něj měla trochu obavy. Je to on-line, nějaké povídání… Ale teď jsem z toho nadšená. Nemusím hledat hlídání, nikam jezdit a přesto si můžu vylepšovat svůj život a pracovat na sobě. Právě v této době, kdy hodně lidí propadá zoufalství a nejistotě, se mně a mojí firmě daří lépe než před krizí. Někdy je prostě krize potřeba, aby bylo líp :).

Cena: 690 Kč / minimálně 3 hodiny. V ceně je i video, kde budou představené účinné techniky pro podnikatele (samostatná cena videa je 490,-Kč). 

Více se dozvíte ZDE. 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account