Na štěstí neexistuje žádný zázračný recept. Faktem ale zůstává, že pravé štěstí nebo stav spokojenosti spočívá v tom, být sám sebou. Jak se naučit více respektovat sama sebe, rozmazlovat se a prožívat všechny okamžiky svého života? Máme pro vás pár tipů.
Co vám brání ve štěstí?
1. Jsme na sebe moc tvrdé
Myslíme si, že nejsme dost atraktivní, chytré nebo vzdělané. Nebo že nemáme dost štěstí a náš život je katastrofa. Nesmysl!
2. Neustále kritizujeme druhé
Místo posuzování toho, kdo má jaké šaty, kdo jak žije a kdovíco ještě se zaměřme na sebe – je to velká úleva! 🙂
3. Máme spousty závislostí
Je úplně jedno, jestli to jsou cigarety nebo čokoláda. Vždycky je dobré uvědomit si, co si závislostí nahrazujeme, a zkusit se s tím vypořádat.
4. Přemýšlíme nad tím, co by bylo kdyby…
Jak říká jedna indiánská moudrost, vše je tak jak má být a nemůže to být jinak. Ne, skutečně nemusíte přemýšlet nad tím, co by bylo, kdybyste si tenkrát místo manžela vzala Pepu Vomáčku… Je to tak jak to je a tak je to správně. Tečka.
5. Bojíme se budoucnosti
Viz bod výše! Vše bude vždycky tak, jak má být, slibuju! 🙂
6. Odpíráme si radost
Ano, ty šaty za 3 tisíce si klidně můžete vzít hned teď na procházku, nemusíte čekat na „vhodnou příležitost“! 🙂
7. Drbeme a pomlouváme
Vždycky, než o někom něco zahlásím, zamyslím se nad tím, jak by se mi líbilo, kdyby tak někdo mluvil o mě… A většinou mě to přejde. 🙂
8. Hýčkáme si staré křivdy
Mazlíme se s nimi, krmíme je a nedej bože, kdybychom se jich zbavily. Co by nám pak zbylo? No přece mnohem šťastnější a kvalitnější život, tak hurá do toho aneb pokud máte na někoho vztek, v duchu si ho představte, vynadejte mu (klidně i nahlas) a pak na to zapomeňte. Život je příliš krátký.
9. Nejíme pravidelně
Vynechávat snídaně je hřích, ale co teprve vynechávat jídlo celý den a pak se večer natláskat? Stop, chvilku na jídlo si během dne najde každá z nás, ať je jakkoliv zaneprázdněná! 🙂
10. Děláme z komára velblouda
Víte jak se to říká: Když nejde o život, … 🙂
Foto: Shutterstock

Tagy:
0 Komentářů

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account