Práce z domova je požehnáním a prokletím zároveň. Na jedné straně máte svobodu a celý den můžete strávit klidně v pyžamu, když budete chtít a pracovní úkoly dokončovat z pohodlí své pohovky, ale zároveň máte kuchyň (a hlavně ledničku) nebezpečně blízko. Což je také skvělé, ale jen do chvíle, než se rozhodnete, že chcete zhubnout. 

Jedna věc je totiž říci ne kousku dortu na oslavě narozenin vašeho kolegy v práci, ale druhá věc je trénovat, abyste si po 3499587x nešli do lednice, kterou máte neustále na očích, pro svou oblíbenou svačinku. Dalším problémem je, že počet vašich kroků, které během dne nachodíte, se nebezpečně sníží. Přesto, že jste se tedy během pravidelné docházky do kanceláře udržovala ve formě, může být domácí kancelář zabijákem vaší ideální váhy.  

Jak tedy zhubnout z pohodlí vašeho domova, kde pracujete? 

1. Vyberte si cvičení, které vás bude bavit 

Na fitness můžete pohlížet i jako na úkol v práci – něco, co je třeba udělat, abyste dosáhli své vysněné postavy a zlepšili svou fyzickou kondici. Na druhou stranu jakákoliv fyzická aktivita by se neměla stát břemenem a frustrací. Klíčem je proto najít cvičení, které vás opravdu bude bavit a užijete si takto strávený čas. Může to být tanec, jóga, pilates nebo běh. A pokud nevíte, vyzkoušejte vše. Stačí otevřít svůj počítač a zapnout YouTube, na kterém najdete mnoho cvičení od kardia, protahování, posilování či relaxačního cvičení.

2. Zvolte si správný prostor

Podle fitness odborníků je důležité při cvičení doma zvolit místo, které k tomu bude určené. Mnoho z nás si nemůže dopřát luxus celého pokoje, ale na druhou stranu to ani ke cvičení doma není potřeba. Připravte si svou podložku a tenisky na jedno místo v obývacím pokoji a definujte si tak prostor, který bude pro vaše cvičení posvátný. Navíc kdykoliv se na koutek podíváte, napadne vás, že jste dnes ještě necvičila a proč si to na 30 minut neužít. 

3. Investujte do fitness pomůcek (respektive pomůcky)

K dosažení svých cílů nepotřebujete luxusní posilovací stroje ani jiné předražené vybavení. Bude vám bohatě stačit investovat do několika základních nástrojů, které vám pomohou proces hubnutí výrazně urychlit. Pokud byste si na domácí cvičení měli koupit jen jednu jednou věc, pak to musí být podložka na cvičení. V dnešní době ji koupíte v nepřeberném množství barev a designů, takže perfektně zapadne do každého interiéru. Navíc ji pohodlně rozložíte a složíte kdykoliv a kdekoliv. Mezi další vybavení mohou být posilovací gumy či lehké činky. Většinu tohoto vybavení však skvěle nahradí i domácí vybavení. Co místo činek použít dvě lahve s vodou? Ekonomické a efektivní zároveň 

4. Spánek vám pomůže zhubnout

Správný jídelníček a sport jsou rozhodně nejdůležitějšími body vašeho hubnoucího procesu. Třetím z nich je však spánek. A protože pracujete z domova a váš životní prostor je také vaší kanceláří, je důležité, abyste také jasně nastavili hranice sami sobě a zvolili dobu, kdy je nutné „vypnout“. Vypněte firemní telefon i email předtím než půjdete spát. To vám pomůže se uvolnit. A své ráno začněte odpočatá s vypnutým telefonem a dopřejte si svých 30 minut cvičení. Teprve pak zapněte svůj telefon i počítač. 

5. Naplánujte si cvičení v době, která vás nejvíce nabíjí energií

Jste noční sova nebo spíše ranní ptáče? Máte raději dopoledne nebo vaše smysl nejlépe pracuje až po západu slunce? Zjistěte, která doba cvičení je pro vás nejideálnější a držte se jí. Do svého diáře si pak na tuto dobu vždy nastavte upozornění, že je čas cvičit. Ideálním rozpětím pro efektivní hubnutí je cvičení 6x týdne s tím, že jeden ze dnů by měl být věnovaný protahování nebo relaxační józe.

6. Přemýšlejte nad svým jídlem (a hlavně svačinami)

Strava je v době hubnutí stejně důležitá jako cvičení samotné. Navíc pokud pracujete z domova a dostanete chuť na sladké, je daleko těžší odolat. Přizpůsobte proto obsah své spíže vašemu záměru a odstraňte vše „nebezpečné“. Zároveň nakupte zdravé suroviny, ovoce a svačiny v například v podobě ořechů. Ty vás zasytí na dlouhou dobu a navíc si na nich pochutnáte. 

7. Zaměřte se na kardio 

Chůze z ložnice na gauč, z jídelny do koupelny… Je skvělé, že můžete svou kariéru uskutečnit z pohodlí vašeho bytu či domu. Toto je ale zároveň také největší nevýhoda vašeho hubnutí. Prostě se příliš nehýbete! Zaměřte se proto na kardio. Vyrazte se v polední pauze projít a nebo si na internetu vyberte cvičení s označením HIIT (vysoce intenzivní intervalový trénink). Trénink s vyšší tepovou frekvencí je pro vaše hubnutí klíčovou záležitostí! 

8. Pijte

Zaměřte se na svůj pitný režim. Mnohým z vás to může připadat jako maličkost, ale pití vody je alfou a omegou vašeho hubnutí. Podle odborníků by průměrný dospělý člověk měl vypít dva litry nebo osm skleniček vody denně. Vyzkoušejte si sama kolik jich vypijete vy? A pokud je to méně, nastavte si budíka a snažte se pít pravidelně. Za pár týdnů uvidíte, jak blahodárný to bude mít vliv nejen na vaši postavu, ale třeba i na pleť.

Foto: Shutterstock

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account