113

Cvičení je pro vás dobrá, ať už se rozhodnete cvičit v jakoukoliv dobu. To však neznamená, že není dobré pobavit se o tom, zda je lepší cvičit ráno nebo večer. Pro oba druhy cvičení existují klady a zápory: je pravděpodobné, že po celodenním náročném dni v práci, se vám večer roztáhnout podložku na cvičení a opřít se do toho, moc chtít nebude. Zároveň pro mnoho lidí je utrpení, kdyby jejich den měl začínat místo kafem 30 minutovým tréninkem cardia. Proto jsme se zeptali pěti odborníků na fitness a osobních trenérů, jakému času dávají přednost a proč. Zde jsou jejich důvody, proč byste měli začít cvičit ráno…

1. Kardio vám nastartuje metabolismus na celý den

Nakopnout metabolismus, poslechnout si nejnovější zprávy a nebo si do sluchátek pustit oblíbený podcast! I takto může vypadat vaše ráno. Pokud bude cvičení první věcí, kterou ráno uděláte, vězte, že zvýšíte svou aktivitu během celého dne. Odborné studie prokázaly, že 10 minut chůze po schodech vám dodá více energie než 1 šálek kávy. 

2. Ranní trénink vám pomůže lépe spát 

Podle průzkumů má ranní trénink pozitivní vliv na spánek. Pokud si ráno začvičíte experti tvrdí, že vás hluboký spánek bude mnohem delší a kvalitnější a nebude tak často docházet k buzení během noci. Se spánkem souvisí i další benefit: melatonin – hormon spánku. Pohyb na ranním světle totiž zvyšuje hladinu melatoninu během noci. 

3. Ranní cvičení je klíčem k zlepšení dobré nálady

Je vědecky dokázáno, že cvičení zlepšuje náladu a je prospěšné v boji proti úzkosti nebo depresi. Sport totiž vylučuje endorfiny, hormony štěstí, jež snižují stres. Ty se samozřejmě vyplavují bez ohledu na dobu tréninku. Na druhou stranu právě ranní cvičení vám je dodá hned začátkem dne a vy tak budete mít dobrou náladu celý den. 

4. Žádné vyrušování – ráno je doba, kterou máte sami pro sebe

Představte si, že si půjdete zacvičit odpoledne… s největší pravděpodobností vám telefon mnohokrát pípne s nejnovějšími upozorněními na nové emaily, zmeškané hovory a sociální sítě. Pokud však začnete svůj trénink brzy ráno, budete mít jistotu, že vás nikdo rušit nebude. Většina vašich kolegů totiž ještě spí. Vy tak budete mít čistou hlavu a budete se moci 30 minut soustředit jen a jen na sebe.

5. Nastartujete svůj mozek hned po ránu

Již 30 minut tréninku podle fitness expertů způsobí, že váš mozek začne pracovat kvalitněji a stane se odolnější vůči rušivým vlivům. Takže právě díky 30 minutám ranní jógy nebo kardia se během dne zlepší vaše paměť, uvažování, plánování, rozhodování a schopnost čelit problémům.  

Foto: Shutterstock

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account