…….a pak že je na vesnici čistý vzduch…….
   Tak jsem si dnes zapomněla zavřít okno v ložnici dřív, než před 11-ctou večer a katasrtofa. Celý den větrám v ložnici, jak jsem byla vždy zvyklá, aby se nám dobře spalo a ono ne. Smrdí to tam komínem od souseda, že se tam nedá spát a tak už nevětrám oknem, ale pouštím ten strašný jedovatý vzduch do obýváku*psss*.
   Jaký to paradox. Již dřív mě napadaly vtipy na téma koupím chalupu v Praze, protože Praha je na víkend spíše vylidněná a všechno je na venkově. A jsem přesvědčená, že na takovým Václaváku je dnes a v tuhle dobu krásný voňavý vzduch, zatím co tady hrůza děs. 
   V létě, je krásně svítí sluníčko, tak si pověsím prádlo na venkovní sušák, no a pokud zrovna nehnojí pole močuvkou, tak zase někdo zatopí a prádlo můžu prát znovu. Ještě, že mám sušičku, protože tam ta vůně aviváže zůstane a celý to praní nebylo zbytečný.
   A tak celkově se mi zdá, že z venisce se stává odpad. A děláme si to jen my.
   Chodíme s manželem každý den na zdravotní procházku a po tom, co všechno přikryl po dlouhé době sníh a bylo krásně uklizeno, začalo tát. No a ten pohled je příšerný. Všude psí výkaly, na chodníku zleva zprava, vedle chodníku, v trávě…
   Je mi smutno z toho, co jsme to za lidi? Já mám zvířata ráda, ale tohle přece je špatně. Pes za to nemůže, on má tu snahu tu kupičku po sobě zahrabat, ale ten páníček. Co je to za čuně? Kvůli němu je pak odpor ke psům.  Jsem ráda, že tato situce neštve už jen nás, včera konečně i starosta v místním rozhlase hlásil, aby lidé po svých psích miláčcích uklízeli, tak jen doufám, že se to časem zlepší. Protože sáčky určené k tomuto odpadu jsou na každém rohu, tak proč si nedat tu malou námahu?
   Pamatuji si dobu, kdy naše vtipné děti nosily tyto sáčky z procházky s kamarády si domů a ještě vtipněji bylo, že si do nich balily svačinu do školy. Shrbený pes na sáčku jasně dával najevo, k čemu, že ten sáček je. Mě upřímně by taková svačina nechutnala, ale ale ale ty děti měly smysl pro humor a hlavně pochopily…..Tak snad to konečně dojde i těm, kterým je to určené.
   Jo to byly časy, školy byly otevřené ale co hlavně, alespoň někdo si těch igelitových sáčků vlastně všiml.
   Přesto všechno věřím, že bude líp*heart*.
 

Vaše M.*enzo*
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account