10 zajímavých faktů o mobilních telefonech
Víte, proč má každá textová zpráva pouze 160 znaků? Kdo jako první odeslal snímky pomocí mobilního telefonu? Nejprodávanější telefon na světě? Zde jsou odpovědi na tyto otázky a mnoho dalších zajímavých věcí.
1. Textové zprávy
Filipíny jsou světovým lídrem v počtu textových zpráv s 1,4 miliardami textových zpráv denně. Od konce 90. let a na počátku 2000 se Filipíny považují za „světové centrum zpráv“, protože v této zemi jsou textové zprávy poskytovány zdarma. To se však změnilo, když si dopravci uvědomili popularitu služby. V současné době stojí každá textová zpráva zaslaná na Filipíny přibližně 1 peso.
2. 160 znaků
V roce 1985 přišel odborník na komunikaci Friedhelm Hillebrand se standardem délky textové zprávy. Na psacím stroji napsal několik náhodných vět a většina vět byla kratší než 160 znaků. Z této jedné technické normy byl standard SMS sestaven pouze s 128 znaky, zbývajících 32 znaků pro uložení vlastních zpráv ve zprávě.
3. První hudební telefon et descargar la première sonnerie.
Siememens SL45 uvedený na trh v roce 2001 byl prvním telefonem s vestavěnou rozšiřitelnou pamětí a podporou hudby ve formátu MP3. Telefon je dodáván s 32 MB paměťovou kartou a náhlavní soupravou. Siemens SL45 může poslouchat hudbu nepřetržitě po dobu 5 hodin, pokud je plně nabitá.
4. Nejtěžší telefon na světě
Sonim XP3300 Force je v Guinnessově knize rekordů zaznamenán jako nejtvrdší telefon na světě, když stále „přežil“, aniž by došlo k poškození OS po pádu z výšky 25 metrů a pádu na tvrdý betonový povrch. Navíc je bezpečné se zcela ponořit do 2 m hmoty odpadní vody. Je však téměř smíchán s odpadem.
5. Nejdražší telefon na světě
Diamond Rose iPhone 4, vytvořený Stuartem Hughesem, je nejdražším telefonem na světě s cenou 5 milionů £ (7 850 000 $). Vnější rámeček zařízení iPhone 4 Diamond Rose je vybaven 500 diamanty o celkové hmotnosti 100 karátů. Zadní strana telefonu je ze zlata a pokousané logo jablka je také zdobeno 53 diamanty. Zejména na domovském tlačítku je také velmi drahý 7,4 karátový růžový diamant. Na světě existují pouze 2 z těchto drahých modelů iPhone.
6. První fotografie je odeslána z mobilního telefonu
První fotografie, která je široce sdílena prostřednictvím telefonu, je fotografie z 11. června 1997 od Philippe Kahna. Sdílel svou fotku na místě, kde se narodila Sophiina dcera. Philippe Kahn prý vyrobil první telefon s fotoaparátem.
7. Nejprodávanější telefon na světě všech dob
Od vydání v roce 2003 se po celém světě prodalo více než 250 milionů telefonů Nokia 1100. Úspěch tohoto jednoduchého telefonu lze vysvětlit jeho vysokou spolehlivostí a nízkou cenou. V roce 2009 zdroj tvrdil, že Nokia 1100 měla softwarovou chybu, která bankám umožňovala krást informace a páchat podvody. Díky této nepodložené pověsti se ceny starých 1100 okamžitě zvýšily na 5 číslic na aukčních webech.
8. První mobilní telefon Jamese Bonda
První mobilní telefon používaný špionem 007 byl Ericsson LB988. Telefon je vybaven mnoha funkcemi, které odpovídají Jamesovi Bondovi, jako je rozpoznávání otisků prstů, vybaven bezpečnostním systémem vysokého napětí a schopností dálkově ovládat vůz BMW 750IL. .
9. Indukčnost
Jedná se o zařízení schopné detekovat přítomnost elektromagnetických zařízení, včetně mobilních telefonů. Mnoho lidí toto zařízení obtěžovalo, protože jeho zprávy ukazují, že lidé, kteří byli dlouhodobě vystaveni elektřině, pociťují příznaky, jako je únava, bolesti hlavy a bolesti svalů. Kvůli nedostatečnému výzkumu, že indukčnost již není možné používat, však příznaky indikované indukčností do jisté míry nevyhnutelně existují.
10. Nokia vyráběla papír
V roce 1865 byla hlavním výrobním průmyslem společnosti Nokia výroba papíru. O několik let později se společnost obrátila k podnikání v oblasti gumárenských zařízení, vedení telegrafního signálu a elektrických kabelů. V polovině 20. století společnost Nokia dodávala také vojenské vybavení, jako je komunikační zařízení, plynové masky, plasty a chemikálie. První mobilní telefon vyrobený společností Nokia byl v roce 1980

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account