130

„Náš“ den se blíží! Již v pondělí 8. března oslavíme Mezinárodní den žen. Přestože my jsme toho názoru, že bychom se měly oslavovat každý den, toto datum je skvělou příležitostí zapřemýšlet o tom, jak skvělé a inspirativní ženy jsme. Tento den je navíc jako stvořený k tomu předat svou energii všem ženám vašeho života, ať už je to vaše maminka, babička nebo kamarádka. 

Mezinárodní den žen se celosvětově slaví 8.března a jeho začátky se datují k roku 1908, kdy v New Yorku protestovalo za práva žen 15 000 obyvatelek. Dnešní svátek proto oslavuje nejen všechny skvělé ženy, ale i tyto bojovnice za rovná práva. 

Jak oslavit Mezinárodní den žen po svém?

1. Začněte svůj den skvělou písničkou a tancem

Jak vypadá běžně vaše ráno? Rychlý poklus do koupelny, příprava snídaně, kafe v ruce, zatímco se oblékáte a malujete a pak už sprint do práce? Dneska to zkuste jinak. Zapněte ve svém přehrávači hned po probuzení svou oblíbenou písničku a nechte se ovládnout emocemi. Je vědecky dokázáno, že hudba má blahodárné účinky na vaše tělo i mysl. Když ještě přidáte pár rytmických pohybů, garantuji vám, že o pozitivní náladu celého dne máte postaráno.

2. Zkuste se rozhýbat

Nejste spokojená se svojí postavou, ale přes všechny povinnosti stále odkládáte rozhodnutí cvičit na jindy. Začněte dnes! Koneckonců Mezinárodní den žen se slaví letos v pondělí, takže typická výmluva: „začnu od pondělí“ se nás všech letos netýká. Nejenže tím uvolníte svou mysl přetíženou stresem posledních koronavirových zpráv, ale zároveň budete mít ze sebe skvělý pocit, že jste začala. A pokud se vám přímo nechce do sportu, vyzkoušejte třeba 15 minutovou meditaci nebo jakoukoliv jinou aktivitu, kterou dlouho odkládáte.

3. Pozvěte sama sebe na rande

Cestou do práce se zastavte pro oblíbenou kávu nebo croissant, kupte si skvělý oběd v restauraci, kam jste se vždycky chtěla podívat nebo se rozmazlete něčím sladkým. Jak je to dlouho, co jste si na ulici jen tak dala palačinku nebo třeba trdelník? 

4. Udělejte si novou manikúru

Využijte tento den k rozmazlování sebe sama. Jak je to dlouho, co odkládáte manikúru? Jakou barvu laku jste si vždycky přála vyzkoušet a nikdy se neodhodlala? Dnešní den je na to naprosto ideální. Přestože jsou zatím zavřené všechna kosmetická studia, nikdo vám nebrání postarat se o své nehty pěkně v pohodlí vašeho domova. Vyzkoušejte peeling rukou, hydratační masku a lak na nehty, které vás udělá šťastnou. Mým favoritem vždycky byl a bude jakýkoliv odstín červené.

5. Pusťte si svůj oblíbený film

Svůj beauty den můžete klidně spojit se sledováním oblíbeného filmu, který vám třeba vaše rodina příliš neschvaluje (své o tom vím, jako maminka čtyřletého syna a manžela, co milují fotbal :). Sáhnout můžete po svých srdcových romantických snímcích jako je například Hříšný tanec, Pretty Woman nebo Notthing Hill, ale experimentovat můžete i v sekci dokumentárních filmů o ženách jako je například Frida v hlavní roli se Salmou Hayek nebo Královna Alžběta: Zlatý věk, ve kterém excelovala Cate Blanchett.

6. Spojte se se svými kamarádkami

Sice je moc smutné, že to letos nejde osobně, ale virtuální kontakt má také něco do sebe. Pošlete svým kamarádkám zprávu, jak moc je máte ráda, zorganizujte společný chat nebo videohovory. Neexistuje nic tak motivujícího a pozitivní energií nabíjejícího jako přátelství. Co si třeba si přítelkyněmi na dnešní večer naplánovat společný hovor a degustaci oblíbených vín. Určitě si u toho užijete kopec zábavy!

7. Dopřejte si dlouhou koupel

Co jiného by mělo patřit k tomuto dni než dlouhá a uvolňující relaxace v podobě koupele. Přidejte do vany éterické oleje, zapalte svíčku a klidně si do koupelny vezměte i svou oblíbenou knížku. Uvidíte, že po hodině v takové lázni budete jako znovuzrozená.

8. Připomeňte si, jak úžasná jste

Kdy jste naposledy pochválila sama sebe? Jste úžasná maminka, dcera, manželka, kolegyně, kamarádka… nezapomínejte na to! Mezinárodní den žen nepatří jen nejúspěšnějším ženám v historii, ale také každodenním hrdinkám, jež jdou každý den s kůží na trh! 

Foto: Shutterstock

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account