Ženy s.r.o.
ReceptyBlogySoutěžeOtestovánoVyhledávání

Proč jsme během chladnějších dní více podráždění a více stresujeme? Návod na lepší náladu

Úbytek sluníčka a světla nás s příchodem chladnějších dní ve své podstatě děsí. Zjišťujeme, že se rychleji stmívá, že se musíme více oblékat, když jdeme ven. Že se brzo začne topit, více svítit umělým světlem a příroda se změní v krajinu, která se uloží za chvíli k zimnímu spánku. 
Milujeme nastavovat tvář slunci, zavírat oči a přijímat sluneční paprsky v jejich kráse. Probouzí pocit štěstí a hřejí na duši, asi není nikdo, kdo by je nechtěl zažít. Sluníčko je prostě miláček. Souhlasíte?
Chlad a zima nám vhání husí kůži, zavíráme okna a zatahujeme závěsy. Saháme po dekách a teplejších papučích, zapalujeme svíčky a aroma-lampy. Chladnější dny celkově mají vliv na naši náladu a pocity, i když si to třeba neuvědomujeme. Více nás poutají k domovu a nikam se nám nechce, ani do práce. Ale to se některým nechce nikdy.
Jak zlepšit svoji náladu v podzimních dnech? 
Záleží na počasí, pokud je zataženo, fouká vítr a ještě i prší, bereme častěji do ruky knížky, časopisy nebo koukáme na nějaký pěkný film. Někdy i odpolední spánek prospívá. Já třeba moc ráda spím, jsem taková Šípková Růženka.  Mnohdy se během podzimních a zimních dnů vracíme ke vzpomínkám a prohlížíme si fotky a staré dopisy, které sice jsou minulostí, ale patří k těm krásným, na které jen tak nezapomeneme. Osvěžit krásné vzpomínky stojí za to. 
Během chladnějších dní se více navštěvujeme a povídáme si. Všimli jste si? Tíhneme k sobě a toužíme po společnosti. Jsou to dny jako stvořené pro setkání s přáteli nebo rodinou. Někomu stačí i tulinkování s partnerem.
Kdy jste byli naposledy v kině, divadle nebo na výstavě? Kdy jste si zašli s přáteli nebo partnerem jen tak během týdne do čajovny, cukrárny nebo kavárny? 
Já ráda chodím v chladnějších dnech do knihovny a také po obchodech, bez nakupování.  V cukrárnách přes výlohu ráda sleduji lidi v pohybu venku. Vždy je na co koukat. A pokud máte vedle sebe kamarádku, kterou tohle také baví, vůbec se nebudete nudit.
Návod na lepší náladu si můžete vymyslet sami. :) Vy víte nejlépe, co vám dělá dobře a co chcete prožívat
Chcete tvořit? Tvořte. Vezměte výkres nebo plátno a malujte.
Chcete se pustit do pletení? Upleťte si pěknou šálu, v zimě se vám bude hodit.
Chcete něco dobrého upéct? Pečte.
Chcete zpívat nebo tancovat? Zpívejte a tancujte.
Meze se v ničem nekladou. Dělejte vše, co vás napadne a mějte z toho radost. Radost uvnitř nás je totiž základem pro dobrou náladu a pocit štěstí. Takže chápete? Návodem jste vy a to, co děláte.
Podzimní aktivity, když je venku hezky a co se dá dělat na podzim:
    Procházet se venku, když zrovna nefouká vítr nebo neprší Houpat se v houpací síti v lese, sama, s přítelem nebo dětmi Pouštět draka na kopci Sbírat kaštany na dělání zvířátek Opékat brambory u ohně, třeba na zahradě Hrabat listí (kdekoli je potřeba) Sbírat šišky v lese Válet se v listí v přírodě a fotit podzimní selfí Objímat stromy (pro nasbírání energie) Koukat do blba a snít (když nevíte co dělat) Běhat a poslouchat u toho hudbu (pro udržení postavy a zdraví ideální) Jezdit na kole v bundě (a s přilbou) Udělat si výlet do hor ( turistika na podzim je super, když vyjde počasí) Venčit psa (tohle děláme za každého počasí a v každém ročním období) Sbírat barevné listy pro syna nebo dceru do školy (paní učitelka z výtvarky bude mít radost) Fotit krajinu a různá podzimní zákoutí (do soukromého alba, na fb nebo jen tak pro radost) Natírat plot nebo lavičku (praktická činnost) Umývat okna (před zimou potřebná věc) Uklízet zahradu a připravovat ji na zimu (stejně důležité jako umývání oken) Zametat před domem (aspoň bude čisto)
Už mě fakt nic dalšího nenapadá, vás jo?  Napište.  
Blogerka Michaella

(zdroj obrázků - pixabay, pinterest)
 

Komentáře

Pro přidání komentáře se musíte .

Načítání komentářů...

Jak se cítit sexy každý den. 10 jednoduchých změn, které přinesou výraznou změnu

Související články