Madla lásky… pro jednu nejvíc sexy část těla, pro druhou ta nejvíc problematická, jejíž hubnutí se dá přirovnat k boji s větrnými mlýny. Někdy se jim přezdívá „muffin top“ – kvůli tomu, jak nám na zádech umí „přetékat“ z kalhot nebo podprsenky. Tím, ale veškerá roztomilost končí. Chcete se jich zbavit nebo je alespoň zmenšit? Pokud toužíte obléknout šaty nebo bokové kalhoty, mám pro vás skvělé tipy a rady odborníků, kteří vám pomohou s hubnutím zad a boků.

Jak se zbavit tuku uloženého na zádech a v bocích?

1. Kombinujte kradlo a posilování

Aerobní cvičení je základem jakéhokoliv hubnutí. Pokud se však budete zaměřovat jen na něj, s největší pravděpodobností nikdy nevyrýsujete určité partie. A těmi rozhodně „madla lásky“ jsou! Proto se podle fitness trenérů vyplatí kombinovat kardio trénink s posilováním zaměřeném právě na záda a boky. Jedině tak dosáhnete tvarů, které jste vždy chtěly.

2. Plank! Plank! Plank!

Je to jedno z nejnáročnějších cvičení vůbec, ale chcete přece ten převis kalhot ztratit, nebo ne? Základem každého vašeho cvičení pak musí být plank. Tento cvik je primárně určený pro zpevnění břišních svalů a středu těla. Výhodou je, že u něj příliš pohybu neděláte. Cílem je vydržet, co nejdéle v jedné statické pozici. Základní poloha je jednoduchá: nohy jsou od sebe na šířku pánve a ruce na šířku ramen, lokty jsou v pravém úhlu pod rameny, dlaně s předloktím se dotýkají země. Základem je zatnuté břicho a zadek. Nejdůležitější je u tohoto cviku správné dýchání. Bez hlubokého dýchání do břicha totiž tento cvik nemá žádný velký význam. Držte pozici po dobu 30 sekund. Chcete-li aby cvik byl více zaměřen na záda, zvedněte vždy jednu ruku do výšky ramen a podržte ji několik sekund.

3. Držte na uzdě přidaný cukr

Zdravý jídelníček je klíčem, pokud chcete zhubnout jakoukoliv část těla. Prvním krůčkem je omezení potravin, které obsahují spoustu přidaného cukru. Může to být po ránu oblíbený džus, ke svačině smoothie, ale třeba i kečup nebo sladký jogurt. Spousta potravin vám totiž zbytečně může zvyšovat kalorický příjem, který všechny vaše sportovní aktivity může brzdit.

4. Vyzkoušejte cvičení s činkami

Pokud se vám za ně nechce utrácet, do začátku si vystačíte i s domácí výbavou – co třeba vyzkoušet cvičení s lahví tekutého pracího prášku? Jeho hmotnost je ideální a díky úchytce se vám bude i skvěle držet. Osvědčeným cvikem na madla lásky je tento cvik: postavte se s nohama na šířku boků, ohněte kolena a sklopte trup, dokud nebude prakticky rovnoběžný se zemí. Jednu ruku můžete položit na zeď před sebe na rovnováhu. Činka by měla viset přímo před vámi. Poté ohněte lokty a zvedněte váhu činky k boku. Paže držte blízko těla. A pomalu snižujte váhu zpět do výchozí polohy. Cvičte po 10 opakování na každou stranu.

5. Pohlídejte si bílkoviny

Bílkoviny jsou pro vás klíčovou živinou. Ze všech nejvíc zasytí, a proto je důležité je mít v každém jídle. Pokud se alespoň trošku hýbete, váš příjem by se měl pohybovat v rozmezí 1,4 – 2,0 g/kg. Jezte dost kvalitního masa a šunky, ryb, vajíček, luštěnin a mléčných výrobků s nižší a střední tučností.

6. Pijte dost vody

Všeobecně známý fakt, který mnoho z vás opomíjí. Vypít byste měli alespoň 30 – 45 ml/kg vaší hmotnosti. Raději zapomeňte na různé sportovní drinky a limonády. Obsahují spoustu cukru a kalorií. Na rozdíl od pevného jídla ale mnohem méně zasytí, takže snadno ztratíte povědomí o vypitém množství. Vsaďte na vodu, kterou si můžete ochutit třeba citrónem nebo plátkem okurky.

Foto: Shutterstock

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account