Je jen málo žen, které by byly spokojené s typem své pokožky. Jedna je příliš mastná, jiná suchá a citlivá. Často si málokterá dokáže právě se svým typem náležitě poradit. Víte, jak můžete zlepšit stav své pleti a čemu se raději vyvarovat? To se dozvíte v našem mini seriálu. 

Suchá pleť trápí mnoho z nás. Ať děláte, co děláte, váš nos se stále loupe a obličej máte suchý, jako sušenka. A co hůř – kdykoliv si na tvář nanesete make-up či korektor, po celém obličeji se vám vytvoří nevzhledné mapy, které kompletně zkazí celkový dojem. V tom horším případě se po několika minutách dostaví nepříjemný pocit pnutí a podráždění.

Nemusíte se ale bát, že se stavem vaší pleti nelze nic dělat. Pokud člověk ví, jak na to, brzy budete mít tvář hebkou a jemnou, jako broskvičku.

Co způsobuje suchou pleť? 

Se suchou pletí se mnoho z nás zkrátka narodí, ale málokdo ví, že se k tomuto stavu můžete propracovat i nevhodnou péčí. Mezi nejčastější příčiny patří (krom stárnutí) například kouření, nedostatečná ochrana pleti proti vnějším vlivům, nedostatečný pitný režim nebo používání příliš agresivních přípravků. 

Tento typ pleti produkuje jen malé množství mazu, který by ji zvláčnil. Zároveň má díky tomu nižší schopnost na sebe vázat vodu, což vede k předčasnému tvoření vrásek. 

Jak se o suchou pleť postarat?

I když se zdá, že výše uvedené poznatky nelze nijak zvrátit, nenechte se mýlit. Své pleti můžete výrazně prospět už dnes, když se budete držet těchto jednoduchých rad: 

1. STOP kouření

Nedokážete si svůj život představit bez cigarety v ruce? Tento zlozvyk možná potěší vaše napjaté nervy, ale vaše pleť mu za něj zrovna nepoděkuje. Kouření totiž zaplavuje vaše tělo toxiny, se kterými není vůbec snadné se vypořádat. Není tedy divu, že je vaše pleť suchá a šedá, jako bez života. Krom jiného se vám odvděčí zvýšenou tvorbou vrásek kolem úst.

2. Šetrné čištění

Pokud jste majitelka suché pleti, pak byste ze své koupelny měla zcela vyřadit tuhá mýdla a kosmetické přípravky s obsahem alkoholu. V některých případech byste se měla vzdát i své oblíbené micelární vody. (Příliš se o tom nemluví, ale micely vaši pleť dokáží zbavit veškerého ochranného filmu, čímž naruší přirozenou funkci pokožky.)

Tyto produkty můžete nahradit odličovacím mlékem, které je svým složením k pleti šetrnější nebo odličovacím olejem, který pokožku jemně očistí a dodá jí potřebnou výživu. 

3. Pitný režim

Pro zlepšení stavu suché pleti je možné bojovat i zevnitř. Každý den byste měla vypít alespoň 1,5 litru vody. Pro tyto účely je vhodné zvolit čistou vodu nebo bylinné čaje. Úplně byste se měla vyhnout přeslazeným limonádám.

4. Vhodná péče

Suchá pleť nejvíce ocení přípravky na hutnější bázi, které jí dodají dostatečnou hydrataci a na tváři vytvoří ochranný film. Určitě neuškodí, pokud se v drogérii zaměříte na sekci krémů, které jsou určené přímo pro ni. Velmi oblíbené jsou v poslední době i přírodní kosmetické oleje. Šípkový olej dokáže se suchou pokožkou doslova divy. Pokud je však vaše pleť suchá až atopická, nešlápnete vedle, když se vydáte za dermatologem, který vám poradí s další cílenou péčí.

 

Fotky: Pixabay.com, Pexes.com

 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account