Jen stěží bychom hledali domácnost, ve které by česnek neměl své pevné a nezastupitelné místo. V jaké formě a podobě ho nejčastěji konzumujete právě vy? Ptáme se proto, že příprava česnekové šťávy jakožto zázračného medikamentu může „užívání“ ochucovadla původem z Orientu hodně usnadnit. A vůbec, dost bylo řečí, dáme se do díla, co vy na to?
Jednoduchý manuál blahodárného zázraku
Co budete potřebovat? Samozřejmě česnek, nejlépe pak rovnou celou „palici“. Vložte ji do kuchyňského robota a nechte „povozit“ tak dlouho, dokud nevznikne hrubší pasta. Celý obsah pak přeložte na jemné síto, popřípadě do kávového filtru. Pomocí lžičky „mačkejte“ rozmělněné koření tak dlouho, dokud z něj nezískáte poslední kapku. Léčivo uchovávejte v ledničce, přičemž si každé ráno dopřejte ozdravného „panáka“. Co tím získáte?
Úleva od artritidy, co přijde k duhu
Ano, je to tak. Jisté potraviny mohou dle názoru lékařů průběh revmatoidní artritidy příznivě ovlivnit. Každý pacient s touto diagnózou by se prý měl zaměřit zejména na bohaté zdroje síry, neboť tento prvek je pro regeneraci kostí nezbytný. Ovlivňuje však i kondici chrupavek a pojivových tkání, zatímco napomáhá vstřebávání vápníku. V čem že tuto živinu naleznete? Parádní zásobárnou je uvedený aromatický životabudič!
Prevence srdečních onemocnění
Česnek, jak známo, má nenahraditelné schopnosti při snižování škodlivého cholesterolu. Nejnovější průzkumy navíc naznačují, že ingredience typické chuti rovněž zastavuje tvoření plaku, jež postupně ucpává cévy. Pravidelná konzumace ve formě tekutého prostředku se tedy jeví jako výborná prevence kardiovaskulárních obtíží i způsob, jak své srdce zachovat zdravé a plně funkční.
První pomoc při problémech s reprodukcí
Někteří lidoví léčitelé doslova přísahají na to, že česneková šťáva vmíchaná do sklenice teplého mléka je zaručeným prostředkem, jenž podstatě zvyšuje šance na otěhotnění. Chuť zřejmě nebude nic moc, ale co by člověk neudělal pro úspěšnou „gravidní misi“. Nebo jste jiného názoru?
Foto: Shutterstock
Autorka: Karolína Dostálová

Tagy:
0 Komentářů

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account