Kristýnu Novákovou si divák vybaví v první řadě v souvislosti s její rolí Jindřišky v dnes již kultovním filmu Pelíšky, absolventka střední odborné škole specializační, obor cestovní ruch, a katedry alternativního a loutkového divadla DAMU toho však má za sebou mnohem více. 

Po střední škole třeba půl roku pracovala jako letuška v malých letadlech. Byla mj. členkou Divadelního souboru Bílá síť (1994 až 1998) a roku 2005 začala organizovat vlastní divadelní projekty (v roce 2005 premiéra autorského představení „Adore“ v divadelním prostoru NoD v Praze). Působila dále v Divadle Disk, v A studio Rubín či ve Studiu DVA divadlo, kde hrála mj. po boku Karla Rodena. 

Měla zajímavé dětství, když jej z části (mezi pátým až desátých rokem) prožila v Egyptě, kde se její otec, odborník na zdravotnickou techniku, podílel na zavádění rentgenové techniky a různých jiných zdravotnických zařízení.  

Stojí za to si i poslechnout, jak se z holčičky stala herečka. Kristýna na to v jednom rozhovoru vzpomíná takto: „Kamarádka, kterou jsem poznala na základce, mě přivedla na dramaťák. Pak z něho vznikl soubor Bílá síť a jednou jsme měli na Vyšehradě naše představení. No, a tehdy se na nás přišel podívat režisér Petr Koliha a pozval mě na kamerovky na roli Agáty do filmu Výchova dívek v Čechách..“ Velmi brzy poté už následovala její životní role v Pelíškách. 

I později se Kristýna objevila v řadě celovečerních filmů , ač už to asi nikdy nebylo v tak výrazných rolích. Více prostoru měla v televizních seriálech (např. Bazén, Ordinace v růžové zahradě, Letiště, Život a doba soudce A.K., Temný kraj. V posledně jmenovaném ztvárnila hlavní ženskou postavu kriminalistky Nadi. 

Kristýna byla provdána za režiséra Jaroslava Fuita s nímž má dvě dcery (Rozárii a Mariannu). V roce 2018 se podruhé vdala a přijala po manželovi jméno Badinková. S ním má syna. Její švagrovou je tak herečka Michaela Badinková

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account