Dny se začínají zkracovat, teploty klesají a úměrně tomu se 
prodlužuje i doba, kterou ráno strávíte v posteli. Kdo ale říká, že podzim by měl být nudně šedivým obdobím, které je nutno přetrpět před příchodem Vánoc? Pojďte se s námi podívat na ty nejzajímavější trendy v oblasti líčení, které zvládnete vytvořit i doma, a to během několika málo minut. 

Je jen málo lidí, kteří si opravdu oblíbili podzim. To je trochu škoda, jelikož je to období teploučkých svetrů, lahodných polévek a barevného listí. Je ale pravda, že v tento čas obecně pociťujeme pokles energie a stojí nás dvakrát tak velké úsilí pro sebe něco udělat. 

Možná jste to nevěděla, ale s podzimní únavou a depresí můžete hravě zatočit. Stačí, abyste na tváře nanesla trochu barev a uvidíte, že vám vše půjde hravě od ruky. Nehledě na to, že stačí zaskočit do nejbližší drogérie a udělat si malou radost, třeba v podobě nové rtěnky či stínů na oči, které byste si za jiných okolností nevybrala. 

Podzim je také období, kdy nám návrháři, kadeřníci a vizážisté přinášejí trendy pro nadcházející zimní sezónu. 

Okoukly jsme několik zajímavých looků a dnes vám ukážeme, jak si je můžete (s drobnými obměnami) vykouzlit i doma 

Červené rty 
Jakmile začne klesat teplota, mnoho žen automaticky sáhne po rtěnce. Právě na podzim můžeme na ulici (častěji než jindy) potkat ženy s červenými, fialovými či vínovými ústy. Možná je to proto, že na nás tyto odstíny působí příjemně hřejivým dojmem. Ale také nejspíše proto, že jsou extrémně ženské. 

Vizážisté jsou si toho velmi dobře vědomi, proto po rubínově rudé rtěnce sáhli i letos. 

Pokud se rozhodnete tento trend zkusit (což vám jedině schvalujeme), klíčový je v tomto ohledu správný odstín rtěnky. Klasická červená bude slušet většině žen. Pokud jste bledá blondýnka, pak sáhněte po rtěnce s podtónem do modra/fialova. Naopak, pokud máte pleť i vlasy tmavší, sáhnout můžete po korálových odstínech červené. 

Jak na to? 

Před nanesením rtěnky můžete ústa přepudrovat tenkou vrstvou pudru, takže prodloužíte její výdrž. Vezměte konturovací tužku na rty, která by měla být ideálně ve stejném barevném odstínu, jako zvolená růž. Nyní vezměte štěteček na rty (ale nemusíte) a rtěnku aplikujte po celé ploše rtů. Pokud se rozhodnete pro aplikaci štětečkem, vykreslení rtů bude preciznější (na což je potřeba dbát hlavně v případě, že chcete použít tmavý odstín rtěnky). 

Vezměte kapesníček a obtiskněte do něj přebytky barvy ze rtů. Nakonec můžete rty znovu přepudrovat. 

Pastelové odstíny 
Pastelové oční stíny byly velmi oblíbené už v dřívějších dekádách. Ačkoliv poslední dobou frčel především trend přirozených barev, veselé barvy se opět dostávají ke slovu. Nosí se pastelově zelená, žlutá, fialová, růžová i modrá. Záleží tedy čistě na vás, na kterou z nich se cítíte. 

Výhodou tohoto líčení je fakt, že je velmi jednoduché, na druhou stranu víme, že si na něj jen tak někdo netroufne.  

Zkuste popustit uzdu své fantazii a uvidíte, že i když z toho možná nic nebude, královsky se u líčení pobavíte.  

Jak na to? 

Aby barva na víčku vynikla, je potřeba dát stínům vhodný základ. Proto byste měla sáhnout po kvalitní bázi pod oční stíny, díky které líčení déle vydrží a která podpoří barvu jednotlivých odstínů. 

Na oko naneste světle růžový (či jinak barevný) stín a aplikujte ho na celý povrch horního víčka. Vezměte větší kosmetický štětec a stín ve vnějším koutku oka rozetřete směrem ven (viz obrázek 4, 5 a 6). Nyní na štětec naberte středně hnědý oční stín a vystínujte jím vnější okraj víčka směrem dovnitř (viz obrázek 8).  

Nakonec můžete na víčko nakreslit tekutou oční linku a na řasy naneste svoji oblíbenou řasenku. 

Zlaté oči

Pokud chcete něco exkluzivního, pak určitě zkuste zlaté líčení očí. To bude během letošního podzimu opravdu trendy. Nádherně podtrhne barvu modrých, zelených i hnědých očí a bude slušet ženám každého věku. 

Nemusíte mít na očích žádné dramatické stínování, bohatě stačí, když tento stín aplikujete na víčko v tenké vrstvě prstem.  

Jak na to? 

Na oční víčko aplikujte jemně zlatý stín v tužce (to vám bude sloužit jako základ celého líčení). Nyní naberte na štětec zlatý stín a naneste ho na všechna místa, kam jste aplikovala stín tužkou. Naberte hnědý stín a vystínujte jím vnější linii očního víčka. Snažte se, aby přechod mezi hnědým a zlatým stínem vypadal co nejpřirozeněji. Černou tužkou vykreslete spodní vodní linku a linii kolem spodních řas. 

Pokud si troufáte, můžete tmavý oční stín vytáhnout těsně pod obočí, čímž docílíte dramatičtějšího efektu.  

Vezměte zlaté třpytky (případně jasně zlatý a hodně třpytivý stín) a aplikujte jej do středu víčka (do zlaté části viz obrázek 8). Pro jasnější pohled aplikujte trochu zlatého stínu i do vnitřního koutku oka. Na horní víčko naneste černou oční linku a na řasy aplikujte svoji oblíbenou řasenku. 

Kouřové oči 
Jednou z podzimních stálic je i kouřové líčení očí. Ačkoliv trend velí, že by oči měly být černé, můžete trochu experimentovat a místo černé použít jakoukoliv jinou barvu. Skvěle budou vypadat i tmavě hnědé, modré, fialové nebo zelené oční stíny. 

Toto líčení se hodí hlavně na speciální příležitosti, jako je třeba ples nebo večírek s přáteli. Pokud se ale nebojíte, můžete tak vyrazit i na nákup či do práce. 

Jak na to? 

Pod obočí naneste trochu rozjasňovače či světlého očního stínu s perletí. Na štětec naberte tmavě hnědý oční stín a aplikujte jej okolo hrany horního víčka. Na menší štětec naberte světlý stín a naneste jej do vnitřního koutku oka a do středu víčka, co nejblíže k linii řas.  

Na štětec naberte šedý stín a vykreslete jím celé horní víčko a spodní linii řas. Nyní na štětec naberte černý oční stín a aplikujte ho do vnějšího koutku oka (viz obrázek 5). Černým stínem zvýrazněte i spodní linii řas.  

Nyní můžete natočit řasy kleštičkami a spodní vodní linku vykreslete tužkou. Nakonec nakreslete linku i nad horní linii řas a řasy zvýrazněte řasenkou. 

Které líčení se vám líbí nejvíce?

Zdroj obrázků: Pexels.com, Pinterest.com

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account