Chceš mít víc energie? Cítit se lehčeji a veseleji? Ráda by ses zbavila kil, která máš navíc?

Tyto dny jsou pro to ideální. Zapomeň na předražené „zázračné“ koktejly a pilulky, neexistují, jinak by byli všichni štíhlí a pojď na to přirozenou cestou, která funguje. Jarní odlehčení je o změně, ne o hladu. Doporučuji úpravy zařazovat postupně. Radikální změny tě spíše vystresují, než pomůžou.

Udělej si pauzu od všeho, co tě zatěžuje fyzicky i psychicky. Vynechej polotovary, smažená, těžká, příliš slaná a přeslazená jídla. Zaměř se na kvalitu potravin a jez přirozené minimálně upravované potraviny. Játra, ledviny a kůže – tvoje vnitřní čističky – ti za to poděkují.

Jaru vládne zelená barva, tak na ni nezapomínejte na svém talíři. Přidávej do jídel také jarní bylinky – kopřivu, pažitku, medvědí česnek, petrželku. Tyto bylinky podporují očistné procesy v těle přirozenou cestou.

Dostatečně pij, tím také podpoříš samočistící procesy. Tekutiny totiž odplavují škodlivé látky z těla ven. Omez slazené nápoje, kofein a alkohol. Zkus je na nějakou dobu vynechat úplně. Začni se také více hýbat a brzy pocítíš změny k lepšímu.

Jarní odlehčení můžeš podpořit i psychicky – hýčkej své tělo – zajdi si na masáž nebo na kosmetiku, dopřej si nový účes, vytřiď šatník a kup si něco nového na sebe, vyhoď starou prošlou kosmetiku a pořiď si novou. O naše tělo je důležité se starat zevnitř, odlehčeným jídelníčkem, tak i péčí zvenku.

Provětrej a očisti si také svůj domov, udělej jarní úklid a vyhoď věci, které již nepoužíváš. Protřiď i své pocity a myšlenky a ty, které ti nedělají dobře, tak se s nimi rozluč.

Začni s tímto úklidem co nejdříve. Ty krásné pocity po těle i duši za to stojí. Jaro je časem nových začátků, nové čerstvé energie, tak nechej odejít ze svého života vše, co ti nedělá dobře a co ti neslouží a udělej místo pro vše nové.

Přeji krásné jarní dny a těším se na příště.

 

Autorka/zdroj: Mgr. Petra Štelcová, výživová a pohybová terapeutka

Foto: www.pexels.com

Tagy:
0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account