Oprah Winfrey je vzorem pro všechny ženy, které si jdou za svým snem. Vždyť ve svém oboru dokázala nejvíc, co jde, a je nejznámnější moderátorkou na světě. Kromě toho vydává časopisy, píše knihy a zná ji celý svět. Jak se jí to podařilo?
Díky životním peripetiím, kdy od malička putovala od babičky k matce, od matky k otci, kdy ji jako dospívající dívku znásilnili členové vlastní rodiny, kdy ve 14 letech porodila mrtvé dítě – díky tomu všemu získala neuvěřitelnou empatii a taky schopnost mluvit naprosto o všem, což se stalo základem talkshow, která ji proslavila. Dnes je jednou z nejinspirativnějších žen na světě, již ostatní neváhají následovat. 
Citáty o životě od Oprah Winfrey
Největší dobrodružství, které můžete zažít, je žít život svých snů.
Vždycky tvrdila, že od malička věděla, že její život bude “opravdu něco“. Už jako malá holka, která bydlela s babičkou v chudinské vesnici, se pokoušela o první rozhovory a toho se držela. A právě díky tomu, že se držela toho, co jí šlo nejlépe, to dotáhla tak daleko.
Velkým tajemstvím života je, že žádné velké tajemství neexistuje. Ať máte jakýkoliv cíl, můžete jej dosáhnout, pokud jste ochotni pracovat.
Ač nikdy neměla na růžích ustláno, neskutečně na sobě dřela. Z chudinských poměrů ji vytáhl  otec, ke kterému se dostala potom, co ve 14 letech utekla od matky, otěhotněla a porodila mrtvé dítě. Právě on pak dohlédl na to, aby chodila do školy. Vyplatilo se – už na střední škole neměla konkurenci a pravidelně vyhrávala literární soutěže. Po skončení střední školy se vrhla na studium mediální komunikace, které předurčilo její tak úspěšnou mediální dráhu.
Nadechni se a připomeň si, že jedinou jistotou je pouze tento okamžik.
Protože všechno se může změnit lusknutím prstu. Oprah vždy prožívala život plný zvratů, změn, vzletů i pádů. Žažila absolutní chudobu i bohatsví. Z toho všeho se naučila, že nejlepší je plnohodnotně prožívat to, co je teď. A plnohodnotně prožitý dnešek, kterému dáváme maximum, nám vytváří plnohodnotnou budoucnost.
Stále zůstávám nohama na zemi, jen nosím lepší boty. 
Díky dětství a mládí prožitému v nuzných poměrech ví, že život není jen úspěch. Nejspíš i proto se po celou svou kariéru zaměřuje na pomoc lidem, kteří neměli takové štěstí. 
Zdroj fotografie: Pinterest

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account