Zažijte znovu ten pocit, kdy bude vaše tvář vypadat opět mladě, odpočatě a přitažlivě. Operace očních víček má na vzhled obličeje obrovský vliv. Během několika chvil omládnete o několik let. Počítejte samozřejmě s obdobím rekonvalescence, po kterém si můžete naplno užívat vašeho mladistvého vzhledu. Co operace očních víček obnáší?

Blefaroplastika, dopřejte si dokonalost

Operace očních víček neboli blefaroplastika, vám do vašeho života vnese výraznou změnu. Budete se cítit mladší, odpočatá a krásná. Redukce kůže v okolí očí vezme opravdu za své a váš vzhled obličeje se výrazně projasní.

Důvod k operaci je estetický, ale také zdravotní

Operace očních víček patří mezi nejčastější zákroky, které plastičtí chirurgové realizují. Důvod, proč můžete potřebovat operaci očních víček, není pouze estetický, ale také zdravotní. Během výkonu dojde k vytvarování očního víčka tak, aby vypadalo opět dokonale. Máte-li padající kůži přes oči, převislou kůži či tukové výhřezy v oblasti očí, je pro vás tato operace ideální. Zákrok lze kombinovat s dalším výkonem, ideálně se zákrokem Deep plane facelift nebo V Lift.

V některých případech přepadávají víčka přes oči natolik, že tlak zhoršuje vidění nebo způsobuje migrény. Víčko může v tomto případě dosahovat až k zornici nebo ji může překrývat. Klienti s většími horními víčky často slzí, dochází u nich k zarudnutí a pálení očí. Výše uvedené platí jak pro ženy, tak pro muže.

Zbavte se unaveného výrazu

V případě, že máte nevzhledné vaky pod očima, je tato operace razantním řešením situace a přináší velmi dobré výsledky. Rázem zmizí unavený výraz z tváře a obličej vypadá svěže a rozzářeně. Operaci očních víček není problém kombinovat s jinými estetickými zákroky. Díky tomu můžete během jednoho sezení (ležení) podstoupit více efektivních řešení najednou.

Operovat se mohou horní i dolní víčka. Při operaci horních víček dochází k odstranění převislé kůže. U operace dolních víček se většinou odstraňují vzniklé tukové váčky, které se v počáteční fázi mohou u klientek objevovat pouze při únavě a časem nabývají trvalého charakteru. Tukové váčky je vhodné řešit již v období počáteční fáze.

Laserová operace víček

Operace očních víček může být provedena také pomocí laseru, díky kterému dochází k minimálnímu krvácení v místě zákroku. V důsledku toho dochází také k menším otokům a hematomům v okolí výkonu a rekonvalescence je mnohem rychlejší. Laserem se operují horní i dolní víčka a i při tomto typu zákroku je vhodné, aby klientka setrvala po zákroku ještě cca tři hodiny na klinice.

Jak to probíhá?

Horní a dolní víčka je možné operovat během jednoho operačního dne. Operační rána na horním víčku se skrývá do rýhy, která se nad horním víčkem přirozeně tvoří. U operace dolního víčka je řez veden těsně pod řasami. Prvních 24 hodin po výkonu je vhodné operační ránu ledovat, aby nedocházelo k otokům. Klientkám je také doporučeno spát v polosedě.

Cena operace víček

Cena výkonu se odvíjí od toho, v jakém městě se necháte operovat a také od toho, jak zkušený bude plastický chirurg, který vám bude výkon provádět. Operace horních víček stojí průměrně okolo 20 tisíc Kč a za operaci dolních víček zaplatíte podobnou částku. Pokud vám kožní převisy způsobují zdravotní problémy, operaci vám může proplatit vaše zdravotní pojišťovna. Ta se ale na financování účastní jen v opravdu výjimečných případech.

Koho si vybrat

Projděte si více klinik, zvažte více chirurgů. Do užšího výběru určitě zařaďte V-CLINIC v Brně a konkrétně pak chirurga jménem MUDr. Tomáš Ventruba.

Zdroj: VVV Clinic

Foto: Adobe Stock

Tagy:
3 Komentářů
  1. Tamara Schovancova 2 týdny ago

    Velmi užitečný článek

  2. Romana Mlynářová 2 týdny ago

    Pěkný článek, tyto informace mi odpověděli na spoustu otázek.

  3. Lenka Hudečková 2 týdny ago

    tak ta mě asi v budoucnu čeká, ale spíš ze zdr. dovůdů než kosmetickcých

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account