Co byste vzkázali svému dvacetiletému já? Na začátek je důležité říci, že nikdy není pozdě a věk je „jen“ číslo. Na druhé stranu je toho tolik, co jsme se my ženy s věkem naučily a dnes víme, že na něčem prostě záleží tak nějak více a něčem jsme bazírovaly zase úplně zbytečně. Od používání zubní niti po usínání s řasenkou nebo špatnými myšlenkami, všechny jsme své pleti, tělu nebo mysli dělaly špatné věci s pocitem, že na tom přece zase tak z dlouhodobého hlediska nezáleží. Jenže teď ve středním věku dobře víme, že záleží. 

Jaké kosmetické rady předat svým dcerám? 

Rada číslo 1: Nikdy nechoď spát nalíčená!

„Když jsem byla mladší, nikdy jsem to příliš neřešila. Prostě byly doby, kdy jsem po po divokém večírku padla do postele a rozhodně neměla v úmyslu strávit ještě dalších minimálně 10 minut v koupelně se smíváním řasenky. Teď bych si nafackovala!“ – Diana, 47 let

Ověřeno: 

Už jste to určitě slyšely nejméně padesátkrát, ale přesto jednou za čas přijdete domů z divokého večírku nebo dlouhého pracovního dne a prostě není energie (ani chuť) strávit dalších minimálně 10 minut navíc v koupelně? Pro jednou se přece nic nestane, ne? Stane! Vaše póry se ucpou, váš obličej oteče a vaše vrásky se zvýrazní. Opakujte si tuhle mantru pokaždé, když zamíříte od vchodových dveří rovnou do postele. 

Očištění vaší pleti od denního make-upu, ale také krémů s SPF faktory, prachu a jiných škodlivin, zpomalí vaše stárnutí pleti. Osvojte se péči dvoufázovým odličováním a vždy na noc použijte sérum, oční krém a několikrát týdne i masku. 

Foto: Shutterstock

Rada číslo 2: Nauč se zářit!

„Všichni mi vždycky říkali, že na svůj věk vypadám mladě. Myslím, že je to proto, že se pořád a ráda usmívám. Držím se totiž toho, že čím šťastnější jsem, tím je moje pleť hezčí. Je zbytečné v životě promarnit roky tím, že bych byla nešťastná,“ Jana, 58 let

Ověřeno: 

Úsměv je nejlepší make-up. Čím šťastnější budete, tím mlaději budete vypadat. Mnoho žen vypadá mnohem starší než ve skutečnosti jsou a to neplatí jen pro ty ve středním věku. Určitě máte kolem sebe také kamarádky, které přestože sotva oslavily třicítku vypadají, že jsou starší než vy ve středním věku. Podle odborníků je to tím, že se nesmějí tak často jako vy. 

Nesmějete se, protože máte pocit, že vám budou jen přibývat vrásky? Opak je pravdou! Nejnovější studie ukázaly, že právě úsměv, ať už je to výsledek skutečné radosti, nebo jednání, může mít krátkodobý i dlouhodobý přínos pro vaše zdraví a krásu. Svaly, které totiž používáme k úsměvu, vám zvedají obličej, díky čemuž člověk vypadá mladší. 

Rada číslo 3: Nemusíš utrácet za kosmetiku tisíce!

„Byly doby, kdy jsem neváhala utratit za krém i několik tisíc. Jenže to samozřejmě nebylo z dlouhodobého hlediska udržitelné a jednorázová péče vám nikdy krásnou pleť neudělá. Je potřeba ji aplikovat dlouhodobě. A pak jsem objevila přírodní produkty na rostlinné bázi a zjistila, že mnoho bylinek a květin mají na mou pleť stejný účinek jako extra drahé krémy vyhlášených značek,“ Lucie, 49 let

Ověřeno: 

Kosmetické značky denně přinášejí na trh novinky v oblasti pleťových krémů, masek nebo dekorativní kosmetiky. A vy máte logicky stále pocit, že ten nebo onen krém je určitě lepší než ten, co aktuálně používáte. To vede k jedinému: neustále experimentuje a utrácíte za kosmetické produkty horentní sumy. Místo toho je však důležité uvědomit si, že vy si musíte vytvořit rutinu (tedy pravidelnost) a ideálně ji spojit jen s pár oblíbenými produkty, které na vaší pleti budou „fungovat“. 

Přípravky pro péči o pleť nemusí být luxusní ani drahé! Je mnoho přírodních ingrediencí, které fungují stejně jako chemické sloučeniny a vaší pleti udělají stejnou službu. Vyzkoušejte tajemství esenciálních olejů, pleťových vod a jiných přípravků na rostlinné bázi, které nezruinují váš rozpočet a budete je moci používat dlouhodobě. 

Rada číslo 4: Používej kosmetiku s vitamínem C!

„Škoda, že jsem o vitamínu C v kosmetice nevěděla už když mi bylo 20 let. Moje pleť mohla být ještě krásnější, ale nestěžuji si. Je mi 60 let a nikdo mi to nevěří, když jim to říkám. A to je právě proto, že posledních 15 let používám sérum s vitamínem C,“ Lenka, 60 let

Ověřeno: 

Většina kosmetických odborníků vám řekne, že opalování obličeje a jeho vystavování slunci, má pro vaši pleť nepříznivé účinky a podporuje její stárnutí. Existuje však jeden produkt, který minimalizuje následky poškození sluncem: sérum s vitamínem C. Stačí ho přidat do vaší denní kosmetické rutiny a pár kapek zapracovat do pleti. 

Vitamin C je v kosmetice jednou z nejlepších hydratačních, rozjasňujících a zpevňujících složek pro vaši pokožku. V kombinaci například s vitamínem E a kyselinou ferulovou, které pomáhají stabilizovat produkt, je to výhra pro vaši zdravější (a mladší) pleť.

Foto: Shutterstock

Rada číslo 5: Vždy použij opalovací krém nejen na obličej, ale i na ruce!

„Když jsem byla mladší, soutěžily jsme s kamarádkami na každé dovolené, kdo bude víc opálený. Ha… teď zpětně si uvědomuji, jaká to byla hloupost! Bronzová pokožka možná chvilku vypadá svůdně, ale dlouhodobě opálení škodí nejen vaší pleti, ale i zdraví,“ Kateřina, 54 let

Ověřeno:

Používat každý den opalovací krém na obličej (ano, i když nesvítí sluníčko a vy nejste na dovolené), už většina z nás žen zaregistrovala a dodržuje. Gratulace, dámy! Teď je ale na čase zdůraznit, že tvář nekončí na krku a vaše stárnutí většinou neprozradí obličej, ale vaše ruce. Proto každý den aplikujte svůj krém s SPF faktorem 50 nejen na tvář, ale i na ruce. Aplikace SPF krému je vždy ve vaší kosmetické rutině poslední krok a měly byste ho aplikovat v dostatečném množství – odborníci radí plnou velikost vašich dvou prstů. Třetí prst pak použijte pro váš dekolt a ruce. 

Rada číslo 6: Jez pravidelně a víc syrové stravy!

„Práva bych si vědět, jaký vliv bude mít strava na mé budoucí zdraví a stárnutí jako takové. Vždycky říkám: kdybych ve svých 20 letech věděla, co jsem se naučila po čtyřicítce, vypadala bych, jako by mi dnes bylo patnáct (smích),“ Karolína, 48 let

Ověřeno: 

Je vědecky prokázáno, že syrová strava včele se zeleninou a ovocem, má blahodárný vliv nejen na vaše zdraví, udržování hmotnost nebo trávení. Nikdy neuškodí ji jíst více, ale zároveň je důležité nebýt v tomto směru žádným extrémistou. Syrová veganská strava totiž zvyšuje riziko nutriční nevyváženosti. Oproti tomu pravidelný denní přísun zeleniny a ovoce, které je bohaté na vlákninu, může pomoci zlepšení vašeho psychického stavu, zvýšení energie a udržení si váhy.

Foto: Shutterstock

Autorka: Lucie Janotová

Tagy:
2 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account