Éterické oleje jsou naprosto báječné. Víte ale, že je nemůžete použít přímo na své tělo? Každý esenciální zázrak musí naředěn jiný olejem, který se nazývá nosný. Z jakých můžete vybírat a které esence uleví od napětí?  
Tak zvané nosné oleje mají jistou nesmírně důležitou funkci. Používají se k ředění nebo „přenášení“ éterických olejů (vonné rostlinné extrakty). Jinými slovy, dávají éterickým olejům tolik potřebnou fyzikální a chemickou stabilitu. K dispozici je přitom mnoho možností. Tyhle však patří k těm nejpopulárnějším!
„Kokosák“
Kokosový olej patří k vynikajícím zvlhčovačům pokožky. Přidejte několik kapek levandule, hroznového oleje nebo vousatky draslavé, můžete tak léčit různá kožní onemocnění včetně ekzémů.
Sezamový olej
Sezamový olej je lehký, v pleti uzamyká vlhkost, a to bez mastného filmu. I on je tak báječným nosným olejem vhodným pro mixování s éterickými esencemi.
Jojobový olej
Jojobový olej bývá známý svými zvlhčujícími vlastnostmi a hojností antioxidantů. Je velmi neutrální a hodí se pro všechny typy pleti. Rozumí si třeba s esenciálním rozmarýnem, tymiánem, levandulí nebo cedrovým dřevem. 
„Oliváč“
Starý známý olivový olej je bohatý na omega-3 mastné kyseliny, které zjemňují a posilují pokožku. Díky němu pleť vypadá jasnější a mladší. Zároveň urychluje hojení ran. Spárujte ho kupříkladu s ylang ylang, který působí na činnost žláz s vnitřní sekrecí a produkci hormonů. Podporuje tak emoční a duševní rovnováhu.
Mandlový olej
O mandlovém oleji se ví, že změkčuje pokožku, ulevuje od svědění a snižuje poškození kůže způsobené UV paprsky. Jeho použití spolu s éterickými oleji může pomoci při léčbě různých vnitřních, akutních a chronických zranění nebo onemocnění. A z čeho dalšího se dá vybírat?
Hroznový olej
Hroznový olej obsahuje vysoké hladiny nenasyceného vitaminu E, který působí jako antioxidant. Má silné protizánětlivé, antimikrobiální a antioxidační vlastnosti. Nařeďte ho svým éterickým oblíbencem a užijte si všech jeho výhod.
Arganový olej
Arganovému oleji se říká marocké zlato. Je plný kyseliny linolové, kyseliny olejové, tokoferolů, tedy jednou z forem vitaminu E, a melatoninu. Vykazuje významné antioxidační a hydratační účinky, hodí se tedy nejen pro suchou pokožku. Co takhle kápnout do něj mátu peprnou? Právě ona čistí mysl a napomáhá koncentraci. Pro masáž jako dělaná!
Meruňkový olej
Olej z meruňkových semen má zvlhčující, vyživující a revitalizační vlastnosti a je zvláště užitečný pro dehydratovanou, jemnou, zralou a citlivou pokožku. Použití meruňkového oleje jako nosiče ve spojení s éterickými oleji může léčit tělo i mysl. Tak na co ještě čekáte?
Foto: Shutterstock
Autorka: Karolína Dostálová

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account