Oblíbená hlasatelka Marie Retková (roz. Šípová – 1956) přišla na svět v Praze do umělecké rodiny muzikologa. Po maturitě studovala jazyky a v r. 1976 se přihlásila do konkurzu na nové televizní hlasatelky. O rok později už promlouvala k divákům z hlasatelny a zároveň studovala novinařinu na Filozofické fakultě University Karlovy.

Patřila (záměrně používám minulý čas) mezi naše nejoblíbenější hlasatelky po celých 29 let – až do r.2006, kdy Česká televize tuto profesi zrušila (v létech 1998 – 2000 vyhrála anketu TÝTÝ).

K Marii Retkové neodmyslitelně patří dodnes i sport – od mládí hrála závodně basketbal, později propadla tenisu, lyžování, surfování i jezdectví. Koncem 70. let se seznámila se svým budoucím manželem, Petrem Retkem, lékařem, který po tragické smrti manželky vychovával sám malou dceru Alici. Po svatbě se jim narodila dcera Magdalena (1982), která je dnes – stejně jako její nevlastní starší sestra – lékařkou.

Zrušení letitého postu televizní hlasatelky byla jen pouhá předzvěst daleko závažnějšího problému v životě M.Retkové – roku 2001 jí lékaři diagnostikovali rakovinu děložního hrdla, naštěstí nemoc, zachycenou v počátku, překonali. Dnes je bývalá populární hlasatelka opět oblíbenou moderátorkou 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account